Podzimní volby se blíží a mezi některými stranami to pořádně vře. Skutečnost, že se boje odehrávají i na nižší úrovni, konkrétně mezi krajskými kandidáty na konci druhé desítky, nyní potvrdila i menší kauza mezi lidovkyní v koalici Spolu Markéta Vyvlečkovou a Jiřím Knotkem za Piráty. (Foto: ilustrační/Twitter)

Daný spor odstartovala kandidátka za koalici Spolu v Moravskoslezském kraji Markéta Vyvlečková, když se na jejím profilu na sociální síti objevila nepravdivá informace týkající se Pirátů.

Na Twitteru totiž publikovala obrázek s logem koalice Pirátů se Starosty, u něhož bylo napsáno:

„Každý občan by měl být zodpovědný za svou uhlíkovou stopu. Nadměrnou produkci uhlíku zdaníme.“

Vše ještě umocnil její osobní komentář, který zněl: „LOL. Budou kolegové z Pirátské strany dělat také kampaň, nebo si do října vystačí s antikampaní? Babička vám vzkazuje, že daň ze vzduchu nezavedli ani komunisti a ti zavedli šíleně nesmyslů.“

To však Česká pirátská strana nenechala bez povšimnutí a odezva přišla v podstatě hned. Přímo pod tímto postem totiž zareagoval kandidát za Piráty ze Zlínského kraje Jiří Knotek. I ten se podělil o zajímavý obrázek. Byla na něm Vyvlečková sesloganem „Legalizujeme sňatky kněží s dětmi“.

Knotek pak následně uvedl, že obrázek našel na internetu a že není jeho autorem.

„Takže je to vlastně asi pravda. Jsem rád, že se toho nebojíte, paní protěžovaná dvacítko na kandidátce,“ dodal Knotek.

Zdroj: snews.com