V pořadu INSTINKTY Jaromíra Soukupa TV Barrandov v unikátních rozhovorech s čerstvými držiteli medailí Za zásluhy o kulturu a stát s herci Jiřím Krampolem a Ivanem Vyskočilem se diváci dozvěděli o nabídce odměny 1 milionu korun, kterou dostal Ivan Vyskočil.

"Novináře nezajímalo nic jiného, než jestli si pro vyznamenání půjdu na Pražský hrad," poznamenal Ivan Vyskočil a podobné zkušenosti s médii měl i Jiří Krampol.

"Jeden novinář mi zavolal a když jsem mu řekl, že na Pražský hrad půjdu, tak mi sdělil, že spousta mých kolegů by vyznamenaní nepřevzala. Tak jsem mu řekl, že to bude možná tím, že jim to vyznamenání nikdo nenabízí," řekl Ivan Vyskočil.

"Je zajímavé,  že na sociálních sítích každý diskutuje o umělcích, jestli jim patří státní vyznamenání a nikdo ale neprobírá například vědce či podnikatele," podotkl Ivan Vyskočil.

Herec známý z desítek filmů, z dalších televizních inscenací a seriálů Ivan Vyskočil přiznal, že dokonce dostal nabídku finanční částky, kterou ani ve zlomku nemá. Šlo o jeden milión, který by získal za to, že by na Pražský hrad pro medaili nešel.

Zdroj: barrandov.tv