V Kdyni na Domažlicku se přímo na nádraží srazil osobní vlak s technickým vozidlem. Zraněno je minimálně 21 lidí. Na místo byli povoláni záchranáři a dva vrtulníky. (Foto: Twitter)

Jak  uvádí portál domazlicky.denik.cz, nehoda si vyžádala přes deset zraněných. Uvádí se, že zraněných je minimálně 21. Navíc ve vlaku  zůstává zaklíněná jedna osoba.

„Ve vlaku je navíc zaklíněná jedna osoba. Počet zraněných budeme upřesňovat," uvedl portálu mluvčí za hasiče Plzeňského kraje Petr Poncar.

Mluvčí Správy železnic Marek Iliaš uvedl, že strojvůdce osobního vlaku projel návěstidlo, na kterém svítila červená. Následně se čelně srazil s lokotraktorem.

Aktuálně na místě zasahují policejní hlídky, několik jednotek hasičů z Domažlic a také hasiči z Kdyně, kteří na místě byli první a  postarali se o raněné cestující. Na místo byl také povolán vrtulník letecké záchranné služby, přijíždí nadále i sanitky a záchranáři.

„Z místa události transportujeme letecky čtyři osoby – vrtulníkem z Líní dvě osoby při vědomí se středně těžkým zraněním na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň, jihočeský vrtulník transportoval dva pacienty se středně těžkým zraněním do Motolské nemocnic,“ uvedla mluvčí záchranářů Mária Svobodová.