V České republice začalo mistrovství světa. Ti nejlepší z jedné země se utkají s nejlepšími z druhé. Kvůli probíhající válce na Ukrajině na turnaji neuvidíme týmy Ruska a Běloruska. (Foto: Flickr)

Navíc někteří hráči, kteří hrají v ruské KHL, dostali zákaz účasti na šampionátu. O některých z nich píšeme, protože to vypadá, že se jedná pouze o Slovensko a Českou republiku.

Na mistrovství světa startuje také tým Kazachstánu, který je z velké části složen z hráčů hrajících v ruské lize. Mezi hráči Francie najdeme Stephana Da Costu, bezesporu největší hvězdu týmu, který však obléká dres ruského Jekatěrinburgu. Kde je Domink Hašek nyní?

„Kde je Hašek teď, když za Kazachstán a Francii hrají hráči z KHL?“ ptají se rozhořčení fanoušci.

Právě bývalý český brankář Dominik Hašek je největším kritikem hráčů hrajících v KHL. Tvrdí, že hraním v Rusku přímo podporují válku na Ukrajině. Proč ale nyní mlčí?

Na pokrytectví legendárního hokejisty poukázal i slovenský koaliční poslanec Marián Kéry, který udělal historickou paralelu mezi tragickými událostmi z doby, kdy Dominik Hašek hrál v kanadsko-americké NHL.

„Ptáte se, že pokud v mnoha evropských zemích (které své sportovce hrající v Rusku také odepsaly) platí dvojí optika, proč je přijatelné, aby ruští hokejisté hráli například v NHL? Proč Američané a Kanaďané Ovečkina a spol. dávno nevykopli? A položím ještě politicky nekorektnější otázku – když USA spolu s koalicí „ochotných“ vedly válku proti Iráku bez mandátu OSN, když USA a NATO vojenskými údery ničily tehdejší Jugoslávii, ozval se civilizovaný svět a zakázal sportovcům z USA a členských zemí NATO bojovat o medaile ve sportovních disciplínách? Mohli naši hokejisté, hrající v roce 2003, kdy začala zmíněná válka v Iráku, reprezentovat Slovensko na mistrovství světa v hokeji? Nebo čeští hokejisté z NHL Českou republiku? Když USA vojensky napadly Irák, Dominik Hašek v klidu chytal za Detroit Red Wings v NHL. Nehýbal ani brvou, miliony dolarů, které vydělával, mu to nedovolily.“ Řekl tehdy Kéry o Haškovi.

Zdroj: report.sk