Poté, co moderátor a člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý zveřejnil nové video s podrobným vysvětlením toho, jak došlo k tomu, že se vyfotil s kontroverzním politikem Tomášem Vandasem, jeho kolega z Rady ČT a publicista Zdeněk Šarapatka sdílel novou fotografii Xavera, na níž je opět s nejednoznačnou postavou ze setkání vlastenců v Příčovech. (Foto: Facebook)

Tentokrát je na snímku Luboš Xaver Veselý spolu s místopředsedou bezpečnostní komise Trikolóry v Libereckém kraji Janem Kopalem. Šarapatka ve svém komentáři k fotografii poukazuje na to, že Kopala v minulosti vyšetřovala policie kvůli schvalování teroristického útoku 11. září 2001 na World Trade Center.

„Jan Kopal je obecně na extrémistické scéně známou osobou. V roce 2008 spoluzakládal krajně pravicové občanské sdružení Národní domobrana. Býval členem v řadě ultrapravicových stran jako Vlastenecká fronta, Národní strana či Národně sociální blok. Jan Kopal podpořil teroristické útoky v New Yorku, když uvedl, že ‚země, která v minulosti v podstatě podporovala mezinárodní terorismus a účastnila se například vraždění civilního obyvatelstva v Jugoslávii, si nic jiného než takový útok nezaslouží‘,“ píše na Facebooku Zdeněk Šarapatka.

Zmiňme, že k této fotografie se Luboš Xaver Veselý zatím nevyjádřil.