Před pár dny Andrej Babiš ml. oznámil, že v poslední době zaznamenává výrazný pokles sledujících na svém Twitteru. (Foto: Twitter / Miroslav Kalousek)

Pak ale, jak upozorňují uživatelé, začala z jeho strany následovat série podivných tweetů, ze kterých by se dalo pochopit, že Babiš ml. zablokoval řadu účtů kvůli urážkám na svou adresu. Někteří komentující však vidí i jiné důvody.

Poté, co Babiš ml. sdělil, že ho už nesleduje kolem tisíce uživatelů, se na jeho účtu začala objevovat řada tweetů, která podle řady komentujících působí dost zvláštně. Uvádíme některé z nich podle pořadí zveřejnění:

  • „Děkuji všem za pomoc.“
  • „And they thought it was an apple.“
  • „Andrejovi bylo hodně líto v tenhleto den, potom co tohleto napsal. Protože si uvědomil, že na twitterovém účtu Půlky Koně dnes 27.10.2021, nikoho, ale nikoho nepobavil. Stay zmrd, kluci.“
  • „The wave of haters needs to be dealt with until they only hear echoes of their own voice. Oporuji nenávistí s nenávistí. Nic jiného si nepřející lidi nezaslouží.“
  • „Nevím, kolik účtů jsem zablokoval, ale určitě to stálo za to. Všude kolem ani jeden hnusný troll.“
  • „Dobrý večer, Přeji hezký zbytek večera všem. Omlouvám se za pokračování „podivných“ tweetů z tohohle (mého) účtu. Súctou Andrej,“ psal Andrej Babiš ml. na svém Twitteru.

Mnozí uživatelé si v komentářích pod těmito příspěvky začali stěžovat, že jim naprosto uniká smysl těchto tweetů, a že Babišovi ml. pravděpodobně někdo ukradl účet, neboť jeho tweety podle nich vypadají tak, jak kdyby je psal psychicky nemocný člověk.

„Andreji, proč píšeš takový blbosti? Někdo ti hacknul účet, nebo máš nějaký psychický problém? Nevím, co si o tom myslet… Působí to dost zvláštně… A to jsem tvůj fanda…“ reagoval Jakub H.

„Přesně tak, snůška nesmyslů, blabolů, výkřiků atd.,“ poznamenal uživatel s přezdívkou Spravedlivý.

Dle druhé části komentujících vypadají veřejné příspěvky Babiše juniora spíše tak, že je nakonec píše sám, zatímco před volbami za správu jeho účtu odpovídali příslušníci nyní vítězného demokratického bloku.

„Třeba už si je konečně píše sám bez cizího vlivu nebo přišel moment vystřízlivění, když jeho „kamarádi z ČR“ o něj s koncem voleb ztratili zájem a on se vrátil do Švýcarska,“ napsal Koko Roko 6000000.

„Sledujete účet @andrejbabisjr? Kde jsi, starosto Řeporyjí, když tě tvůj „kamarád“ potřebuje? Kde jsi, Džamilo, když by se teď tvůj zrovna posudek hodil? A kde jste, Šafře s Klusákem? Aha. Už jste mu vrátili koukám účet nazpět… Sv*ně lidské hnusné. Všichni zmiňovaní i další…“ reagoval na sérii Babišových příspěvků Pavel Cimbál.

„Přesně, zkur… demoblok už ho nepotřebuje, odkopl ho. AB junior se potácí ve svých bludech, bez léčby a s myšlenkou, že je zdráv. Mate ho na svědomí šmejdi…“ souhlasila další uživatelka.

Andrej Babiš jr. však na poslední z těchto tweetů zareagoval popíráním a obviněním.

„Nejhorší na demobloku, který je úplně v pořádku, je, že lidé jako ty tady můžou lhát. Proto jsem tě už měsíce blokoval. To ale lidem neříkáš, co? Demoblok bude fajn. Pro Vás/týpky, jak ti ale slibuji, že jdou do piči – probuď se, máš profilovou fotku typ Césár. Bludy máš ty,“ uzavřel věc Andrej Babiš Jr.

Zdroj: snews.com