Rozkaz zněl jasně: Testovat a očkovat za každou cenu!

Motto: Výraz kafkárna je odvozený od jména světoznámého spisovatele Franze Kafky. Nejčastěji se užívá pro označení nesmyslné, logikou nevysvětlitelné, chaotické, směšné nebo bezvýchodné situace, stavu a pocitu, na který člověk postupně rezignuje, ačkoliv se s ním vnitřně neztotožňuje a vymyká se jeho rozumovému chápání. B. Procházková, Ústav pro jazyk český AV ČR

Varování: Následující korespondence s krajskou hygienickou stanicí Vysočina a ministerstvem zdravotnictví ČR je reálná. Čtení škodí zdraví!

Od pana J. Kaldy, Krajské hygienické stanici Vysočina, 18. 5. 2021

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně certifikátu o zjištění protilátek na Covid 19. V únoru letošního roku jsem test na protilátky podstoupil s pozitivním výsledkem, což značí, že jsem onemocnění prodělal. Může tento výsledek v tištěné formě sloužit v případě potřeby jako potvrzení a jakou má platnost?
Děkuji za odpověď. S pozdravem. Jaroslav Kalda

Panu J. Kaldovi, od KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený tazateli,
problematika hladin protilátek a cílených protilátek proti onemocnění COVID-19 je diskutována bez dostatečných závěrů. Veškerá opatření MZ jsou postavena na stanovení antigenu COVID-19.
Stanovení hodnot protilátek není důkazem o prodělaném onemocnění COVID-19.
S pozdravem. Mgr. Novotný

Od pana J. Kaldy, pro KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený pane Mgr Novotný,
vaše odpověď mne zcela zaskočila. Co je tedy důkazem o prodělaném onemocnění Covid 19, pokud to tedy není přítomnost protilátek na Covid 19 zjištěných ze vzorku krve v certifikované laboratoři?
S pozdravem. Jaroslav Kalda

Panu J. Kaldovi, od KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený tazateli,
dovoluji se odkázat na web který se snaží problematiku protilátek vysvětlit a doporučuji očkování proti COVID-19, po kterém bude větší volnost pohybu ve společnosti.
Přeji hezký den. Mgr. Novotný
https://www.euclaboratore.cz/o-nas/napsali-o-nas/vysetreni-protilatek-SARS-CoV-2

Od pana J. Kaldy, pro KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Dobrý den,
při čtení Vámi zaslaného odkazu jsem narazil na toto: „Co znamená pozitivní výsledek vyšetření na protilátky proti viru SARS-CoV-2? Pozitivní test znamená, že vyšetřovaná osoba v minulosti (IgG) nebo v nedávné době (IgA,IgM) prodělala onemocnění COVID-19. IgG protilátky jsou přítomny též po očkování.“ Znovu Vás tedy žádám o zodpovězení původní otázky.
Děkuji. S pozdravem. Jaroslav Kalda

Panu J. Kaldovi, od KHS Vysočina, 19. 5. 2021

Vážený tazateli,
jedná se o vysoce odborné dotazy, které doporučuji zodpovědět svým ošetřujícího lékaře nebo případně firmou, u které jste si nechal protilátky stanovit. Linka koronavirus nemá charakter lékařského ústavu pro odborné medicínské dotazy občanů nebo vedení odborných diskusí na téma protilátky.
Ještě jednou se omlouvám a přeji hezký den. Mgr. Novotný

Od pana J. Kaldy, pro Ministerstvo zdravotnictví ČR, 19. 5. 2021

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně certifikátu o zjištění protilátek na Covid 19. V únoru letošního roku jsem v certifikované laboratoři test na protilátky podstoupil s pozitivním výsledkem. Může tento výsledek v tištěné formě sloužit v případě potřeby jako potvrzení o prodělané nemoci Covid 19? Jaká je jeho platnost?
Děkuji za odpovědi. S pozdravem. Jaroslav Kalda

MZD ČR, pro pana J. Kaldu, 19. 5. 2021

Dobrý den,
zatím stále není definována tzv. protektivní hladina protilátek, tedy hladina protilátek, která spolehlivě ochrání osobu před nákazou. Nelze tedy bohužel interpretovat nálezy vyšetření protilátek v duchu požadavku. Problematika je intenzivně diskutována jak LS tak KS a zatím bohužel nález IgG protilátek znamená jen, že osoba chorobu velmi pravděpodobně prodělala, ale nelze definovat zda je dostatečně chráněna. Do doby než bude celosvětový konsenzus na protektivní hladině protilátek bohužel nelze toto zohlednit v opatřeních.
Odbor komunikace s veřejností, MZD ČR

Od pana J. Kaldy, pro MZD ČR, 19. 5. 2021

Dobrý den
a co je tedy validním důkazem o prodělaném onemocnění Covid19, který by sloužil jako potvrzení?
Děkuji za odpověď. Jaroslav Kalda

MZD ČR, pro pana J. Kaldu, 19. 5. 2021

Vážený pane Kaldo,
vážíme si důvěry, se kterou se obracíte na Ministerstvo zdravotnictví. Pokud máte laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace, nejevíte žádné příznaky onemocnění COVID-19, a od prvního pozitivního RT-PCR testu nebo POC antigenního testu neuplynulo více než 90 dní. Může Vám být vystaveno potvrzení o prodělané nemoci Covid 19 praktickým lékařem.
Odbor komunikace s veřejností, MZD ČR

Od pana J. Kaldy, pro MZD ČR, 19. 5. 2021

Dobrý den,
bohužel, žádný takový test nemám, mám jen certifikovaný výsledek stanovených protilátek. Na základě čeho tvrdíte, že PCR nebo antigenní test má větší validitu a může sloužit jako podklad pro vystavení potvrzení? Je přece známo, že pozitivní PCR test neznamená onemocnění Covid, ale detekuje jen část viru označovaného jako Sars Cov 2.
Děkuji za vysvětlení. S pozdravem. Jaroslav Kalda

Zde komunikace prozatím končí:-)
———————————————————————————————————————————————————————————————-
Od pana Michala Koláře, pro MUDr. J. Hnízdila, 19. 5. 2021

Dobrý den pane doktore,
omlouvám se, že otravuji, ale mám potřebu vás informovat o mém zjištění. Volal jsem na Ministerstvo nemoci, konkrétně na cocotlinku 1221 s dotazem, kdo mi vystaví potvrzení o domácím prodělání cocovidu. Bylo mi řečeno, že pokud nemám z hygieny potvrzený pozitivní PCR test, tak mi potvrzení nikdo nevystaví. Na můj argument, že při prvním náznaku jsem se zachoval zodpovědně, ulehl, nevycházel, nestýkal se s nikým, necestoval, prostě nešířil, mi bylo odpovězeno, že jsem se zachoval nezodpovědně, když jsem se nenechal otestovat. Ptal jsem se, zda se považuje za zodpovědné cestování 40 km (autobus, vlak, trolejbus) na testování. Bylo mi odpovězeno, že je to bezpodmínečný postup pro potvrzení. Ještě jsem se na lince ptal, proč potřebují PCR potvrzení o nemoci a bylo mi odpovězeno: „Abychom vás mohli trasovat.“ Možno ověřit na bezplatné lince 1221. Uvažuji o trestním oznámení na úmyslné šíření nakažlivé nemoci státní institucí, v nouzovém stavu, vyvolaném touto nemocí, touto institucí…
Omlouvám se, ale musel jsem. Michal Kolář

Rozkaz zněl jasně: Testovat a očkovat za každou cenu! „Nemocnice Privamed v Plzni jako první v České republice zahájila drive-in očkování proti koronaviru. Zájemci sem mohou přijít pěšky a očkování absolvovat v buňce upravené pro potřeby vakcinace, nebo přijet autem a nechat se vakcinovat bez vystupování. Od pondělí zde nemocnice očkuje 200 až 300 lidí za den.“ (iDNES.cz, 19. 5. 2021). Etické a profesní základy medicíny jsou v troskách. Dalším posunem by mohla být vakcinace pomocí narkotizační pušky. To vše za nečinného přihlížení, nebo dokonce aktivní podpory, medicínských (j)elit…