V prosinci minulého roku slíbil bývalý vězeň Jiří Kajínek tučnou odměnu tomu, kdo mu poskytne důvěryhodný důkaz, aby mohl být jeho proces znovu obnoven a on si tak mohl očistit své jméno. O události informoval portál blesk.cz. (Foto: Youtube)

Jiří Kajinek si cení svou nevinu na milion korun. Právě takovou částku totiž nabídl za získání informací. Podle portálu mělo přijít Kajínkovi hned několik reakcí. Jeho nabídka totiž vyvolala pořádný ohlas.

„Dostal jsem možná ke dvěma stovkám mailů, a ještě další chodí. Také mi přišly nějaké dopisy do P.O. boxu. (…) Když to poskládáme dohromady, třeba to bude ještě zajímavé," cituje portál slova Kajínka.

Vysoká částka zaujala i osoby, které o případu Kajínka nic neví a chtěli upozornit jen na své problémy a starosti. Sám omilostněný trestanec však dodává, že některé z informací byly podstatné a teoreticky by mohly vést k obnově procesu.

„Můžu říct, že přišla i zásadní informace, která když se dotáhne do konce, mohlo by se to povést. Jde o to, jestli ti lidé přijdou k soudu, nebo jestli dokážou udělat výpověď před policií. Uvidíme," prozradil Jiří Kajínek.

Bývalý vězeň uvedl, že mu některé zprávy přišly s tím, že dotyční odmítají veškerou finanční odměnu za poskytnutou pomoc. Sám uvedl, že pro takové lidi nejsou motivací peníze, ale to, aby byla konečně nastolena spravedlnost.

„Několik informací bylo tak zajímavých, že jsem se s těmi lidmi setkal a ještě setkám. Vše se musí vyhodnotit. Uvidíme, co z toho vznikne," dodal Kajínek.

Veškeré reakce lidí, spoustu informací a možné důkazy řeší Jiří Kajínek se svým elitním pražským právníkem Janem Černým.

Jiří Kajínek byl v roce 1998 odsouzen za dvojnásobnou vraždu a soud mu uložil doživotí. Loni v květnu se však po 23 letech dostal na svobodu, a to díky prezidentské milosti. Tvrdí, že je nevinný. K tomu, aby byl jeho proces znovu otevřen, je zapotřebí získat důkaz, který dříve nebyl znám.

Zdroj: snews.com