Český ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček zná své resorty již natolik, že si nyní troufl navrhnout odvážné řešení. (Foto: Youtube)

Tvrdí totiž, že by si přál oba resorty spojit, čímž by vzniklo velké superministerstvo hospodářství. Co by to znamenalo?

Připomeňme, že Karel Havlíček své první ministerské křeslo získal v dubnu roku 2019, když nastoupil do čela resortu průmyslu a obchodu, kde vystřídal Martu Novákovou. Další post ministra obsadil o necelý rok později, konkrétně v lednu 2020. Tehdy na resortu dopravy vystřídal Vladimíra Kremlíka.

Havlíček to od začátku neměl lehké a potýkal se i s negativními reakcemi. Opozice i veřejnost uváděly, že obě ministerstva najednou nemůže časově zvládat. Babiš ho však hájil slovy, že „Havlíček je nejpracovitější ministr“.

Při Havlíčkově druhém jmenování navíc premiér Andrej Babiš rovnou uvedl, že se nebude jednat o dočasné řízení resortu, nýbrž trvalé.

Havlíček bude stál v čele dvou ministerstev až do konce funkčního období. Sám Havlíček to označil „nezbytné řešení, které musel vzít“.

Když poskytl rozhovor CNN Prima NEWS, uvedl, že pokud by to bylo nezbytně nutné, tak by si po volbách opět troufl na řízení obou ministerstev. Tedy v případě, že by se dostal do vlády.

„Když se dobře uchopí jejich řízení, tak se dá vytvořit skutečně velké superministerstvo hospodářství,“ řekl.

„Dovedu si tak představit, že by jejich propojení mohlo v budoucnosti fungovat. Prospělo by to oběma resortům,“ myslí si.