Portál Blesk přinesl informace, že exprezident Václav Klaus ve čtvrtek 21. října navštívil v Ústřední vojenské nemocnici Miloše Zemana. Prý s prezidentem vedl padesátiminutovou konverzaci. (Foto: Wikimedia)

Blesku vysvětlil účel své návštěvy, promluvil o zdravotním stavu prezidenta a o předmětu jejich rozhovoru.

„Chtěl jsem ho povzbudit,“ uvedl Klaus jako jediný záměr své návštěvy a dodal:

„Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený. Nic více, nic méně.“

Dotyčný také přiznal, že po „pány Vystrčily a Fischery vytvořené atmosféře“ ho překvapilo, že je prezident schopen vést dlouhých padesát minut normální konverzaci. Dodal však, že politiku moc neřešili.

Na otázku Blesku, jak moc Zemana nemoc změnila, odpověděl, že „Miloš Zeman se nezapře, zůstane Milošem Zemanem za všech okolností“.

„Nemoc ho samozřejmě oslabila, nemůže tomu být jinak. Nepochybně také posunula jeho priority a témata, kterými se zabývá. Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom,“ upozornil bývalý český prezident.

Klause se v rozhovoru ptali také, jestli prezident vědom všeho, co se kolem něho děje i směrem ze Senátu a směrem od jeho vlastních lidí. K tomu Václav Klaus uvedl, že všeho si vědom být nemůže, ale nechápe míru nenávisti, která vůči jeho osobě vzniká.

„Je jasné, že z lůžka na jednotce intenzivní péče všechny souvislosti není možné vidět. Natož jejich hloubku. O to méně může rozklíčovat podivné hry, které za zdmi nemocnice rozehrávají senátní nedočkavci,“ poznamenal exprezident.

Zdroj: snews.com