Dohledové video zachycené uvnitř vězení v Dolním Manhattanu v době prvního zjevného pokusu Jeffrey Epsteina o sebevraždu záhadně zmizelo, přiznali ve středu oficiální činitelé. (Foto:

Video bylo pořízeno z cely tohoto milionářského pedofila v Metropolitním nápravném centru dne 23. července, kdy se Epstein zjevně pokusil pověsit na klice.

Epstein sdílel celu s Nickem Tartaglione, s hromotlukem, jenž býval policistou v kraji Westchester, který je obviněn ze zabití čtyř lidí při podloudném kšeftování s drogami.

Tartaglionův právník požádal, aby video bylo předvedeno – ale prokurátoři na středečním soudním slyšení přiznali, že video zmizelo, řekl tento advokát Bruce Barket.

„Neznám podrobnosti o tom, jak se to ztratilo nebo zničilo nebo proč to nebylo uloženo, i když se to uložit mělo,“ řekl Barket.

Barket prohlašuje, že Tartaglione Epsteinovi přispěchal na pomoc a pokoušel se povolat dozorce, když zjistil, že se tento perverzní jedinec pokusil v cele o sebevraždu.

„Chceme, aby bylo zajištěno, že všechny důkazy budou uchovány, aby se ukázalo, jak se Nick toho večera choval správně a dokonce obdivuhodně,“ řekl Barket.

„Požádali jsme o uchování všech těch videí a fotografických důkazů. Teď to ale zmizlo,“ dodal.

Epstein byl po tomto incidentu v Metropolitním nápravném centru v dolním Manhattanu z 23. července ošetřen s poraněními krku, prohlásili činitelé prosazování zákona.

Jistý zdroj předtím říkal listu The Post, že Epstein tvrdil, že za těmi zraněními byl Tartaglione, avšak Barket tvrdí, že jeho klient je čistý a že se ničeho nepatřičného ve spojitosti s tímto incidentem nedopustil.

Autor: Emily Saul

Zdroj: nypost.com