I v dnešní době se málo ví, že domácnosti s napjatým rozpočtem mohou využít služeb refinancování úvěru. (Foto: Flickr)

Změnou poskytovatele půjčky je možné získat nejen atraktivní výši úrokové sazby, ale i několik tisícikorun měsíčně. U nového úvěru lze prodloužit dobu splácení. Výše splátky pak bude dosahovat třeba jen na polovinu původně stanovené výše. 

Refinancování a konsolidace půjček pomáhají

K refinancování se přistupuje tehdy, když máte vysoké splátky půjčky a chcete si dojednat jiný splátkový kalendář. Měníte tak jednu půjčku za jinou. Konsolidace půjček znamená, že se slouží menší úvěry do jediného a nadále platíte jen jednu půjčku. Oba termíny se však často zaměňují. Cíl refinancování nebo konsolidace ale zůstává stejný. Pomoci klientům se splácením a vybrat na trhu produkt, který bude mít příznivější podmínky. Někdy je motivací pro změnu nižší úroková sazba a jindy je to možnost dlouhodobého splácení. 

Splácení v desítkách let

Dnes můžete využít i nebankovní refinancování s dlouhodobou splatností. Podobně jako u běžných hypotečních úvěrů dáváte do zástavy nemovitost a získáváte možnost prodloužit si splácení až na třicet let. Splátkový kalendář na třicet let vám předepíše velmi nízkou výši měsíční splátky. Malé zatížení rodinného rozpočtu vám dává možnost, jak tvořit úspory. Rezerva vám pomůže při nenadálých situacích a finanční stabilita rodiny nebude ohrožena další půjčkou. Úspory můžete kdykoliv použít pro mimořádnou splátku nebo kompletní úhradu zůstatku úvěru. 

Pohodlně vyřízená půjčka

Rychlost a pohodlí při vyřízení jsou hlavní výhody nebankovních půjček. Nebankovní společnosti posuzují žádosti klientů individuálně. Můžete získat nejen příznivou úrokovou sazbu, ale i kladné vyřízení žádosti o úvěr v případě, když vás banka odmítla z důvodu záznamu v rejstříku dlužníků z minulosti. 
Žádost i veškeré dokumenty odesíláte online z pohodlí domova, po pečlivém prostudování. Vyjádření k žádosti a odeslání půjčené částky probíhá v řádu několika málo hodin. Na připsanou platbu se často můžete těšit i ve stejný den. 

Konsolidace řeší velké množství úvěrů

Finanční tíseň může postihnout kohokoliv z nás. Často se tak stává v případě, že kupujete nemovitost, stavíte rodinný dům nebo rekonstruujete. Situaci musíte rychle řešit a sjednáte velké množství úvěrů. Splácení pak představuje problém na dlouhé období. Konsolidace vyřeší nevýhodné úvěry. Malé půjčky budou sloučeny a u nového úvěru vzniká prostor pro jednání o delší době splatnosti. Nižší úroková sazba a dlouhodobá splatnost znamenají příjemnou výši měsíční splátky. 

Začněte rodinným rozpočtem

Než se rozhodnete pro změnu je třeba získat přehled ve svých splátkách a financích. Jednoduchý rodinný rozpočet, kde si načrtnete stranu příjmů a pečlivě zaznamenáte výdaje odhalí i možné rezervy. Přesně si určíte, kolik peněz měsíčně utratíte na placení běžných výdajů a jakou částku představují platby, které hradíte za energie, bydlení a půjčky. U každé položky se zamyslete, zda není možné snížit její výši. Rodinný rozpočet pomáhá získat peníze navíc, protože s jeho pomocí uhlídáte výdaje mnohem lépe. 

Jakmile máte přehled o možnostech placení, nastoupí refinance. Víte, kolik volných peněžních prostředků vám zůstává na bankovním účtu a jak vysoká může být splátka půjčky, aby nebyla ohrožením běžného provozu. 

Partnerem tohoto článku je společnost ZOXO.

Komerční sdělení.