Deník Právo přišel s informacemi o tom, že se čtyři migranti původem z Afghánistánu dostali z Řecka do České republiky. Přivezl je Stanislav Básl, který jel do jihoevropské země pro rýži. (Foto: Pixabay)

Deník Právo přišel s informacemi o tom, že se čtyři migranti původem z Afghánistánu dostali z Řecka do České republiky. Přivezl je Stanislav Básl, který jel do jihoevropské země pro rýži.

Když rýži vykládal na skladu v Sušici, lekl se, protože zjistil, že za pytli s rýží byli schovaní čtyři uprchlíci.

Řidič nemá ani ponětí, jak se muži do auta dostali. Uprchlíci tvrdí, že mu do přívěsu vlezli v Srbsku.

„První, co mně blesklo hlavou, bylo, jestli to není terorista. Začal jsem na něho řvát, co tam dělá. Vzápětí vylezl druhý, to už jsem na nic nečekal a běžel do kabiny pro nůž, kdyby mě chtěli napadnout, abych se mohl bránit,“ popsal své zkušenosti řidič. 

Během té doby, co běžence držel s nožem v ruce na přívěsu, skladník volal na tísňovou linku.

Později Básl potvrdil, že měl ve skutečnosti v Srbsku jednu odpočinkovou pauzu, kdy stál na parkovišti u benzinové pumpy nedaleko Bělehradu.

Uvádí se, že další zastávku pak měl až na srbsko-maďarských hranicích, kde podle jeho slov běženci řidiče přesvědčují, aby je naložili. 

Básl nechápe, jak dokázal projet kontrolní branou s termokamerou, kdy detektor zaznamenal vaky s rýží z Řecka.

Po incidentu byli tři cizinci následně umístěni v zařízení pro děti-cizince v Praze, čtvrtý muž je v zařízení pro zajištění cizinců v Balkové. 

Zdroj: snews.com