Animovaný film Dcera Darji Kaščejevové, která s ním byla nominována na Oscara, sesbíral po světě již přes 50 festivalových úspěchů. (Foto: Youtube)

Jiří Vaněk ze Státního fondu kinematografie dnes řekl, že si film během jara a léta připsal ceny z Palm Springs, Lisabonu, Tokia, Stuttgartu, Cambridge, nominaci na studentskou cenu BAFTA nebo výběr do oficiální sekce festivalu v japonské Hirošimě.

Dlouhodobé úspěchy českých filmařů v oblasti animované a krátké tvorby reflektuje i Česká filmová a televizní akademie, která bude od příštího ročníku nově udělovat samostatnou cenu, Českého lva za animovaný a krátký film.

"Z filmu Dcera se stal opravdu festivalový fenomén, 'rolling stone', který se po pandemické přestávce valí z kopce dál. Mám radost, že ho na konci srpna uvidí diváci v českých kinech v rámci pásma FAMU v kině," uvedl Martin Vandas ze společnosti MAUR Film, která filmy Kaščejevové koprodukuje.

Krátkometrážní snímek si můžete prohlédnout i vy. Najdete ji na webové stránce dafilms.sk , kde máte hned několik možností, jak ji zhlédnout. Buď si za 6 eur celou službu předplatíte, nebo si za 1,50 € můžete film podívat. Pokud ale nechcete platit a jste na tomto webu poprvé, stačí odkaz sdílet na svém Facebooku a Dceru si můžete prohlédnout zdarma