Český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch informoval o tom, že se Česko rozhodlo předobjednat očkovací preparát od firem Pfizer/BioNTech pro zhruba 700 tisíc dětí ve věku od 5 do 11 let. (Foto: Youtube)

Vojtěch přitom zdůraznil, že zahájení očkování v této věkové skupině záleží na schválení ze strany Evropské lékové agentury (EMA).

České ministerstvo zdravotnictví se již začalo připravovat na očkování další věkové skupiny, a sice dětí ve věku od 5 do 11 let. Jak dnes sdělil šéf zdravotnického resortu Adam Vojtěch, Česko poslalo předobjednávku pro nákup vakcín pro 700 tisíc dětí v této věkové kategoriи.

Jedná se o očkovací látku firmy Pfizer, jejíž představitelé již dříve tvrdili, že vakcína je bezpečná a účinná pro děti ve věku od 5 až do 11 let. V současné době Pfizer a BioNTech připravují veškerá potřebná data pro Evropskou lékovou agenturu.

„Dokud nebude vakcína schválená v rámci evropské lékové agentury, tak to v Česku samozřejmě možné není,“ poznamenal Vojtěch.

Český ministr nevylučuje, že v případě schválení ze strany EMA bude Česko schopné proočkovat populaci v tomto věku, velkou roli v tom bude hrát i pozice rodičů. Podle slov Vojtěcha předobjednané očkovací látky stačily k naočkování přes 80 % dětí z této věkové kategorie.