Zástupci Ministerstva zahraničí Ruska, který mířil do Česka ve složení oficiální ruské delegace na zasedání rusko-české Mezivládní komise pro ekonomickou spolupráci, byl odepřen vstup na území Česka na pražském letišti, Sputniku to oznámili na ruském velvyslanectví v Praze. (Foto: Wikimedia)

„4. března zástupci Ministerstva zahraničí Ruska, který mířil do Česka ve složení oficiální ruské delegace na 11. zasedání rusko-české Mezivládní komise pro ekonomickou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci, byl na pražském letišti odepřen vstup na území České republiky," uvedli na velvyslanectví.

Jak na diplomatickém zastoupení uvedli, v této souvislosti velvyslanectví RF v Praze vyjádřilo protest náměstkovi Ministerstva zahraničí České republiky a řediteli teritoriálního úřadu Ministerstva zahraničí Česka.

„V protestu je uvedeno, že podobné akce jsou nepřátelské, neodpovídají charakteru rusko-českých vztahů a nezůstanou bez odpovědi," uvádí se ve zprávě velvyslanectví.

Portál Deník N s odvoláním na několik zdrojů dříve napsal, že české úřady po pasové kontrole na Letišti Václava Havla v Praze vrátili do vlasti člena delegace ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova.

Velvyslanectví Ruska odmítlo zprávu o jednáních s Českem ohledně počtu zaměstnanců
Rus přiletěl v pondělí na několikadenní návštěvu České republiky. Jeho nevpuštění do země potvrdily vysoce postavené zdroje ve státní správě a ve vládě, píše portál.
České úřady to prý udělaly z bezpečnostních důvodů. Po kontrole pasu na pražském letišti tohoto člena delegace vrátili zpátky do Moskvy. Podle informací portálu šlo o muže, který byl českými i spojeneckými službami ověřen jako spolupracovník ruských tajných služeb.

Mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček prohlásil, že ministerstvo si záležitost nepřeje komentovat.

Podle informací portálu má ruská delegace v čele s ministrem Manturovem na programu jednání s českým protějškem Martou Novákovou.

Zdroj: snews. com