Publikujeme následující vyjádření české bioložky v plném znění: (Foto: Youtube)

Vážení kolegové,

Vzhledem k tomu, že se na nás obracejí diagnostické instituce z tuzemska, Evropy a USA s prosbou o vývoj praktičtějšího a dostupnějšího testu pro kvantitativní Real-Time PCR detekci viru SARS-CoV-2, neb původně CDC navržený test je pro rutinní testování velkého počtu vzorků zbytečně komplikovaný, pilně jsme navzdory všemu tady kolem nás na tomto zadání pracovali.

Díky tomu, že máme k dispozici autentické izoláty SARS-CoV-2 a rovněž důležité sekvence, které jsou pro tento virus zcela unikátní, vyvinuli a validovali jsme alternativní test pro kvantitativní Real-Time PCR detekci viru SARS-CoV-2 (dle náležitostí ISO 13485).

V současné chvíli jsou k dispozici všechny detaily provedení, sekvence oligonukleotidů, diagnostická laboratoř si vystačí s jakýmkoliv běžným dvoubarevným Real-Time PCR cyclerem.

Pro diagnostické laboratoře jsou tyto informace a všechny detaily provedení dostupné od nás zdarma, rádi Vám je poskytneme bez nároku na jakoukoliv finanční kompenzaci, prosím, pouze se řádně identifikujte.

Anonymním žadatelům nebudou tyto informace poskytnuty.

Věřím, že dostupností efektivních nástrojů pro monitoring epidemiologické situace se nám podaří pandemii COVID-19 nakonec dobře zvládnout.

S přáním všeho dobrého,
Soňa Peková

MUDr. Soňa Peková, PhD.
TILIA LABORATORIES s.r.o.
Laboratoř molekulární diagnostiky
5. května 44
273 08 Pchery
www.tilialaboratories.cz
tel: 605 335 953
FB: @TiliaLaboratories
e-mail: info@tilialaboratories.cz