Už pár dnů očekávám, kdy policie požádá o vydání Miroslava Kalouska. Po odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila si zřejmě musíme ještě nějakou dobu počkat. Materiály o korupci při pronájmu Gripenů se k vyšetřovatelům zřejmě zatím nedostanou. I když nás Kalouskova mafie v kauze CASA okradla o 658 milionů, jsou tyto zisky pouze špičkou korupčního ledovce, který Miroslav Kalousek na ministerstvu obrany v polovině devadesátých let instaloval. I když si mafie prosadila zákony, dle kterých nás okrádají legálně, cítí se politici, kteří jsou její nedílnou součástí, ohroženi. Policie by mohla možná i najít nějaké pochybení.

Vlastimil Rampula a jemu podobní však brání vyšetřování a získávání důkazů. V kauze Gripenů padla v jiných zemích významná obvinění. Dokud Rampula blokoval získání materiálů o korupci v ČR ze zahraničí byli politici v klidu.

Jiří Pospíšil však zcela neuváženě Rampulu odvolal a státní zastupitelství v té době o důkazy požádalo. Důkazy (dle mých informací) nedávno dorazily. Nyní hrozí riziko, že by se mohly dostat do rukou policie.

Nebezpečí si je vědom i Miroslav Kalousek, což je zřejmé z jeho vyhrožování policii a justici, například v pořadu Otázky Václava Moravce.

Mafie je však mnohem mocnější než si myslíme.

Proto dnes místo informací o zatčení Miroslava Kalouska, který nám způsobil miliardové škody čteme v médiích o odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.

Zdroj: piratskenoviny.cz

]]>