S velkým znepokojením sledujeme vyhrocující se situaci na Ukrajině. Rádi bychom sdíleli naše stanovisko a naši žádost za okamžité ukončení násilí. Zveme všechny, aby se k této veřejné žádosti přidali v Praze, nebo aby podobnou aktivitu iniciovali ve svém městě či vesnici. (Happening za mír a nenásilí na Ukrajině 15.5.2014 v 19h. Palackého náměstí, Praha) Následně nám pošlete fotku nebo video ze své akce – spolu s ostatními je pak propojíme na našem webu. Informujte lidi kolem vás, přijďte vyjádřit svou žádost za ukončení násilí se svíčkou, loučí či lampionem přání.


[quote align="center" color="#999999"]

Vyjadřujeme obavy, zděšení a rozhořčení všech mírumilovných a nenásilných lidí této planety z toho, co se v těchto dnech děje na Ukrajině.

V pozadí této krize rozpoznáváme mezinárodní ekonomické síly, které kontrolují informace a manipulují obyvatelstvem: nacházíme se před ekonomickou válkou mezi Spojenými státy/Evropskou unií na jedné straně a Ruskem na straně druhé. Tento kontext znemožňuje svobodné vyjádření vůle ukrajinského národa.

Oprávněné občanské protesty proti korupci a cynismu moci byly záměrně využity k destabilizaci politické situace a vyústily ve výměnu legitimně zvoleného prezidenta a vlády, za osobnosti nezvolené lidem, ale věrné ekonomické moci, která je jmenovala.

Úmyslně se podněcovala nenávist, zášť a podezírání mezi lidmi, rodinami a národy, které žily v míru.

Odsuzujeme přítomnost polovojenských fašistických skupin zodpovědných za vraždění a brutalitu. Situace se může zvrhnout v dramatickou a vysoce nebezpečnou spirálu násilí, která by se mohla rozšířit až za hranice Ukrajiny.

Vyzýváme všechny citlivé a nenásilné lidi, aby dali slyšet svému hlasu ve prospěch míru.

Žádáme nenásilné vyřešení konfliktu a okamžitý a rázný zásah Organizace spojených národů.

www.svetbezvalek.cz

[/quote]