Před deseti lety jsem zveřejnil překlad reprodukovaný v televizní zprávě v Pákistánu o údajném zabití Usámy bin Ládina úderným týmem Navy SEALS zaslaným Obamou.

Nejprve mi však dovolte stručně zrekapitulovat příběh. Obamův režim dramaticky oznámil, že tým Navy SEAL právě zabil Usámu bin Ládina v Pákistánu.   Dramatické oznámení doprovázelo tvrzení, že Obama a nejvyšší představitelé jeho režimu sledovali operaci v přímém přenosu. Tato novinová zpráva byla doplněna fotografií Obamy a jeho týmu, kteří pozorně sledovali televizní obrazovku.

Tvrzení, že Bílý dům sledoval útok a smrt bin Ládina, bylo rychle opuštěno, protože očividně by byly zaznamenány vizuální důkazy, a všichni by žádali, aby viděli neexistující vizuální důkazy.  

Pákistánští televizní reportéři sestoupili na scénu v pákistánském Abbottabadu a učinili objevy, které zcela odporovaly tvrzení Bílého domu.  Nikdo nikdy bin Ládina neviděl a v komplexu, o kterém Američané říkali, že žil, žili jiní lidé známí komunitě.

Nejprve připomeňme svědectví očitého svědka a jeho otázku. Přistála helikoptéra. Její posádka mluvila paštunsky a nařídila lidem, aby nevycházeli ze svých domů. Lidé z helikoptéry šli do údajného bin Ládinova komplexu. Vrátili se za 20 minut, helikoptéra se začala zvedat pryč se všemi, kteří se vrátili a explodovala. Všichni byli zabiti. Nebyli tam žádní přeživší. Části těla a kusy helikoptéry byly všude. 200 obyvatel ze sousedství bylo svědkem toho, že žádná další helikoptéra nepřistála. Svědek chce vědět, jak mají Američané bin Ládina, když nikdo neodletěl živý.

Možná si pamatujete, že Obamův režim nikdy nepředložil žádný důkaz, že by bin Ládin byl v jejich rukou. Příběh Obamova režimu byl, že jeho tělo bylo vrtulníkem převezeno na americkou letadlovou loď a při oficiálním muslimském pohřbu bylo vyhozeno přes palubu v Indickém oceánu.

I tento příběh se rozpadl. Na letadlové lodi je mnoho lidí vzhůru celou noc… Námořníci hlásili domů, že žádný takový pohřeb nebyl.

Další věc, která se stala, je, že tým SEAL, jehož členové údajně provedli útok, který zabil bin Ládina, všichni nasedli do starého vrtulníku ještě z doby vietnamské války a všichni byli v Afghánistánu údajně zabiti nepřátelskou palbou.   Byl to skandál.   Rodiče uvedli, že jejich synové napsali, že něco není v pořádku, a cítili se ohroženi. Rodiče chtěli vědět, proč tým byl soustředěn na jednom místě a v zastaralé helikoptéře bez pancéřové ochrany.  Ptali se SEAL  kdo se zúčastnil útoku, a zjevně nikdo z nich tam nebyl. Kontroverze způsobila média, ale média se brzy odmlčela. Později se objevil člověk, který o sobě prohlašoval, že je členem SEAL a zabil bin Ládina, a napsal knihu.

Obamova administrativa si nevedla dobře a někteří demokraté hovořili o tom, že by kandidovali v dalším období proti Obamovi, ale zabití bin Ládina posílilo Obamovo postavení a on byl renominován bez protikandidátů.

Usáma bin Ládin skutečně zemřel před deseti lety podle Obamovo tvrzení.   Zemřel ale na selhání ledvin a další zdravotní problémy. Jeho smrt byla široce publikována ve světových zprávách i v USA.

Od smrti bin Ládina se objevilo několik rozporuplných verzí o jeho smrti.

Nemohu potvrdit správnost žádné z těchto verzí, ale není jasné, proč by z tak rozdílných zdrojů bylo tolik dezinformací o bin Ládinově stavu nebo o tom, jakému účelu slouží.

Tyto informace můžete použít k vyhodnocení nepodloženého tvrzení Obamova režimu, že Navy SEAL zabily bin Ládina v Pákistánu o deset let později.

Pokuste se identifikovat alespoň jedinou událost, o které vláda USA nelhala:

Zbraně hromadného ničení? Íránské jaderné zbraně? Asadův chemický útok? Špehování Američanů? 11. září? Atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho? Míra nezaměstnanosti?

Paul Craig Roberts