Ráda bych uvedla na pravou míru nepravdivé informace Jana Cempera (v médiích často vystupuje jako expert na téma dezinformací a hoaxů), který dezinformuje čtenáře svým článkem o mé osobně na portálu Manipulátoři.

DEZINFORMACE: Virálně se momentálně šíří video, ve kterém vystupuje Petra Fajmonová Rédová a je představovaná jako „sestra z brněnské JIP“.

FAKTA: Nikdy jsem netvrdila, ze pracuji v Brně a evidentně si to někdo spojil, když mám na profilu napsáno, ze žiji v Brně. Není ani pravda, ze by mě nemocnice v minulosti nezaměstnávala. Pracovala jsem tam za svobodna (pod jiným příjmením) a odešla jsem dobrovolně, níže je uveden pracovní posudek:

DEZINFORMACE: Také nabízí léčitelství. Do jejího repertoáru patří například terapie Reiki, regresivní terapie, AFT terapie a kraniosakrální terapie.

FAKTA: Žádnému AFT, regresivní terapii, ani reiki se nevěnuji, pouze jsem to vystudovala.

DEZINFORMACE: Rovněž je uvedena jako provozní prodejny s kosmetikou.

FAKTA: MLM se věnuji tři roky a nejsem provozní prodejny s kosmetikou. Mám pracovnu, kde lidem mohu představit produkty i firmu. Přímý prodej je proti kodexu firmy, tímto způsobem nic neprodávám.

DEZINFORMACE: Rédová má navíc se zdravotníky nevyřízené účty z roku 2014, kdy v brněnské nemocnici absolvovala porod císařským řezem a po operaci trpěla komplikacemi.

FAKTA: V nemocnici tehdy pochybili a nechali mě s vnitřním krvácením až do rána, ignorovali mou žádost o asistenci lékaře. Na problém přisel až lékař z denní služby. Pro mě to znamenalo další operaci, narkózu a následnou léčbu. Na stížnost reagovalo vedení nemocnice omluvou a tím se cela věc uzavřela.

DEZINFORMACE: Rédová v celém videu vykládá nesmysly.

FAKTA: Konference, kde proběhl rozbor krve za přítomnosti lékařů, právníku i veřejnosti, skutečně byla, je z ní záznam a vše se brzy zveřejní.

Nabízí se otázka: Potřebujeme fact-checkery a obecně boj proti dezinformacím v podání lží od manipulátorů?

Petra F. Rédlová
zdravotní sestra