Dovolte mi dnes takovou malou spisovatelskou sci-fi úvahu.

Představte si, že jste skutečně bohatý a mocný člověk. Nemluvím o lidech, kteří jsou předhazováni jako „miliardáři” ve Forbesu, aby měly masy o čem mluvit a snít – myslím, když jste opravdu bohatý a mocný – jako jsou skupiny, které ovládají největší světové banky, mediální domy a největší firmy, které doslova vlastní, díky dluhům, celé státní ekonomiky a tím i celé země.

Peníze vás už nezajímají a moci máte tolik, že si můžete dělat co chcete a tak si s pár dalšími podobnými řeknete, že by bylo dobré trochu toho sociálního inženýrství.

Jelikož Green deal a další hlouposti jste rozpoutali vy, jen aby se peníze z ropy přelily do jiných technologií a aby nad lidstvem visela zase další falešná hrozba, protože dobře víte, že to není žádná cesta na skutečnou záchranu planety. A jediná hrozba je, že lidí je zkrátka na světě moc…

Vše ve velkém množství totiž škodí a nakonec je úplně jedno, jestli je brčko papírové, nebo plastové. Prostě jich jen nesmí být tak hodně…

No a jediná racionální cesta jak z toho ven, je „trochu” ubrat populaci. Ale jak na to, aby to nebylo zase tak rychlé a nevznikla panika (navíc aby měl kdo odklízet mrtvé) a aby to zase nebylo úplně pomalé?

Jak to tedy provést?

Ideální by bylo, aby vám lidé ještě sami utrhali ruce, jak by si něco smrtícího sami chtěli vzít. Je tedy důležité vytvořit potřebu – poptávku.

Co třeba najít (vyrobit) nějakou neškodnou nemoc, která se dá ale dobře mediálně prodat a která může být pro některé vybrané lidi trochu nebezpečná, aby opravdu pár lidí umřelo?
A strach a naše média pak udělají zbytek a lidé se pro svoji dávku pohrnou…

Na to je ale potřeba:

1) Ovládat největší světová média a mediální domy od kterých všichni přebírají zprávy – MÁME

2) Dlouhodobě decimovat školství, vědu a vychovat si slepou a nemyslící generaci – MÁME děláme to přes média, filmový a hudební průmysl, vědecké granty, sociální sítě, neziskovky…

3) Dosadit na klíčová vládní místa a do světových organizací hloupé a všeschnopné politické loutky – MÁME – přes různé neziskovky je dlouhodobě podporujeme a tlačíme. Jakmile se znemožní jeden, není problém ho nahradit jiným a lidé mají radost ze zdánlivé volby…

4) Potřebujeme korupční systém, který sám sebe maže pomocí peněz a každý v řetězci může smočit zobáček – MÁME – bude to ideální kšeft pro každého

5) Systematicky podrývat přirozené vazby v rodinách a přátelích a postavit je proti sobě – MÁME – ROZDĚLENO

6) Likvidovat národní suverenitu zemí, podporovat umělou migraci a podpořit globalizaci – MÁME – SPLNĚNO a ještě za ni děkují

7) Kdo by se náhodou ozval, toho musíme hned mediálně a „odborně” zneškodnit – MÁME – ovládáme média a máme zkorumpované odborníky a „ověřovatele pravdy” pomocí grantů a neziskovek.

A nebude nás to stát moc peněz?

To je na tom to nejlepší – NEBUDE! A ještě na tom vyděláme. Ten systém se bude skvěle financovat sám a peníze budou dokonalé mazivo.

A až se to celé rozjede, uděláme takový mediální chaos, že nikdo nebude vědět, čemu věřit. Do toho budeme občas vypouštět nějaké naprosté hlouposti – jako třeba čipy ve vakcínách, abychom tak zdiskreditovali jakoukoli opozici.

Také je potřeba, aby různé šarže vakcín byly různě nebezpečné, aby snadno nešel vystopovat žádný vzorec vedlejších účinků.

A až tomu po čase lidé přestanou věřit a už by skoro otevírali oči (tak za dva roky) – objeví se nový problém, na který se veškeré dosavadní problémy svedou. Třeba uměle rozpoutaná válka, klimatická hrozba, terorismus… a tak stále dokola.

A mezitím budou lidé pomalu umírat a bude se rodit méně a méně dětí – kdo by si toho ve válce všímal, že.

A kdyby si přeci jen někdo všiml, svedeme úmrtí na prodělání té zákeřné nemoci, globální oteplování, naše odpůrce… je to úplně jedno, jaká je pravda, když vlastníte média, lidé vám prostě věří COKOLI.

Pak ještě rozpoutáme naprostý ekonomický chaos. Až to skončí, budou peníze stejně zcela nové – digitální centrální kredity. Tak co – rozhazujme plnými hrstmi! Stejně se všechno změní.
Ale ještě dřív, než peníze zlikvidujeme, protože díky neuvěřitelné zadluženosti států, jsou stejně zcela zdevalvované, musíme lidi připravit o to jediné cenné, co ještě mají – o půdu a nemovistosti.

Spekulacemi, strachem a záměrně špatnými politickými rozhodnutími zvedneme ceny energií tak, že pro lidi bude zcela neúnosné nemovitosti držet a kdo by ten nápor náhodou vydržel, tak zbytek udělá daň z nemovitosti, před kterou se už utéct nedá.

A nakonec, až na Zemi zůstane řádově méně lidí, tak pro ten zbytek nebude potřeba zdaleka tolik elektřiny, jídla a surovin, takže vlastně dává smysl stavět solární elektrárny, tlačit na elektro auta, protože těch, kteří s nimi budou nakonec jezdit, bude jen malé procento a to bude zvládnutelné. Navíc vše bude „za odměnu” – jen pro řádné a konformní občany.

Nejlepší na tom bude, kolik lidí nám bude celou dobu sloužit – ať už ze své naivity a hlouposti, protože tomu budou opravdu věřit, nebo někteří zcela zištně kvůli kariéře, penězům, nebo ti nejhloupější si budou bláhově myslet, že je vezmeme mezi sebe. A ten zbytek bude vše dělat ze strachu a bude mlčet.

A že se na to nakonec přijde a vše praskne? 

To vůbec nevadí. Vlastníme přeci média a historii píší vítězové.

Navíc pak budeme pro ty přeživší hrdinové, že jsme zachránili planetu před kolapsem, ale hlavně nastane tak razantní omezení svobod pohybu a dodávek potravin, že nebude problém tu zbylou „hrstku” lidí ovládnout a navíc mnoho z nich se k nám zase rádo přidá, protože si budou opět naivně myslet, že je zas vezmeme mezi sebe…

A největší výhoda takového sci-fi plánu je opravu jeho naprostá šílenost, které nikdo příčetný přeci nebude uvěřit.

Takže vůbec nebude problém, když takové věci budeme veřejně říkat na konferencích, a psát o tom knihy – stejně tomu nebude nikdo věřit.

No nic, je to jen takový sci-fi příběh – nikdy v historii se přeci ještě nestalo, že by se někdo snažil vyhladit nějaký národ pod rouškou ideologie…

A jak se říká, nejlepším trikem Ďábla je, že přesvědčil lidi o tom, že neexistuje…

Jan Tománek