Včera mě zaujal status jakéhosi Jakuba Jandy z Facebooku, na kterého jsem dostal upozornění.

Viděl jsem pouze jeho lakonické konstatování „Čtvrtá dávka, protože nejsem idiot”.

A tak jsem se chtěl podívat, kdo tento člověk, kterého sleduje 12.000 lidí, je.

Pan Janda je bývalý gay pornoherec, nedostudovaný magistr, který dostal od vedení fakulty důtku za plagiátorství a co je nejzajímavější, od roku 2010 vede svou neziskovku Evropské hodnoty.

To samo o sobě asi není závadné a každý si může dělat co chce, problém je, když taková neziskovka dostává štědré granty a platby od našeho státu, dalších států a dalších neziskovek a netransparentních firem.

Například na jejich USD účtu jsou jen za poslední měsíc zajímavé a poměrně vysoké příjmy v dolarech – 120.000, 54.023, nebo 45.125,- USD.

Obdobné částky najdeme i na jejich EUR účtu – kde mě zaujala platba na 25.000,- EUR nadepsaná „MINISTRY OF FINANCE” – jedná se o naše ministerstvo, nebo jiné?

A když se podíváme na výdajovou stránku CZK účtu. tak jen za poslední měsíc tu máme částky:

  • Nájem: 71.400,-
  • Počítače: 275.418,-
  • Mzdové náklady: 377.200,- 422.016,- a 386.099,-

To je tedy celkem 1,2 milionů na platech pouze za měsíc červen.

Vzpomínám si, jak nás nedávno média, někteří politici a novináři tahali doslova bahnem, co si Zdravé fórum „dovoluje” měsíčně dávat na kompletní provoz pro vícero lidí – za právní služby 50.000,- bez daně a dalších zhruba 50.000,- za kompletní správu webu, texty, grafiku a provoz serverů a mail systémů…

A to vše přitom POUZE od peněz drobných dobrovolných dárců bez jakýchkoli grantů a státní pomoci.

A tady je neziskovka, která se pohybuje v naprosto jiných řádech, je hojně dotována jinými neziskovkami a dokonce velice štědře přímo i státem (nejen naším), velvyslanectvím Kanady, USA a UK a média to naprosto nezajímá? Kde je naše slavná investigativa a Hlídači státu?

Ukázka dotací z roku 2020 (Jen od našeho státu minimálně 2,4 milionů korun)

Zajímavé je se také podívat, co o “odbornosti” pana Jandy psala média ještě v roce 2016 – (Výplody Jakuba Jandy nemají s odbornou prací nic společného, shodují se odborníci)
A tento člověk dnes určuje, kdo je a není dezinformátor a kde je “pravda” a Česká televize se na něho vesele odkazuje a ještě za to tato neziskovka inkasuje milióny.

Za co jsou všechny tyto štědré platby? Co vlastně dělají?

A to jsou jen Evropské hodnoty – jedna naprosto malá a bezvýznamná ryba, která zcela nepokrytě kope za establishment, vládu, evropskou agendu a za očkování a přitom ji všichni platíme.
Ale pro představu, jaké ohromné peníze, tlaky a síly se v celém soukolí točí, to asi stačí.
Připadám si opravdu jako malá hrstka rebelů, která stojí proti neomezené moci Galaktického impéria z Hvězdných válek.

Nakonec nezbývá než konstatovat také lakonicky: pan Janda má pravdu – když to všechno vidím, tak patrně asi opravdu není idiot a idioti jsme naopak my všichni ostatní, kteří se snažíme bojovat za svobodu a pravdu.

Jan Tománek