Na dotaz iDNES.cz, jak to bude v případě, že člověk vlastní jednodušší mobilní telefon, který neumožňuje sledovat televizi, ministr Baxa odvětil, že bude mít možnost napsat čestné prohlášení, že nevlastní žádné takové zařízení, které umožňuje sledovat televizi.