Soukromá škola v americkém státu Florida, kterou sponzorují aktivisté vystupující proti očkování, nenechá pracovat učitele, kteří se nechali očkovat proti koronaviru, informuje o tom televizní stanice CBS s odkazem na dopis majitelů vzdělávací instituce. (Foto: Flickr)

Lékař varuje, že očkovaní vylučují ze svého těla látky, které můžou poškodit neočkované

„Žádáme pracovníky, kteří se ještě nenechali očkovat experimentální vakcínou proti covidu-19, aby počkali do konce školního roku. Také doporučujeme, aby všichni učitelé a zaměstnanci odložili očkování do té doby, než budou dostupné následující studie vlivu tohoto léku na neočkované osoby. Naše politika spočívá v tom, aby, nakolik je to možné, jsme nezaměstnávali lidi, kteří dostali experimentální očkování proti covidu-19,“ uvádí se v dopisu.

Ve škole v Miami se bojí údajně „pravděpodobného vlivu očkovaných“ na osoby okolo, včetně studentů, ničím však své domněnky nedokládají.

Televizní stanice také zdůrazňuje, že lékaři podobné teorie opakovaně vyvrátili. Majitelé školy také varují, že pokud pracovníci očkování zatají, mohou je zažalovat.

Jak uvádí Univerzita Johnse Hopkinse, počet odhalených případů nákazy koronavirem v USA přesáhl 32,1 milionu, zemřelo přes 573 tisíc pacientů s potvrzeným covidem-19.

Podle univerzity bylo na Floridě zaznamenáno přes 2,2 milionu nakažených a téměř 35 tisíc úmrtí.

Zdroj: cbsnews.com