Slavný kouzelník David Copperfield se chystá na nebeské jeviště s velkolepou iluzí, která se připravuje už tři desetiletí. (Foto: Flickr)

V rozhovoru pro pořad Today Copperfield odhalil svůj odvážný plán nechat zmizet Měsíc – čin, který ho už 30 let uchvacuje.

Iluzionista, známý svými úctu vzbuzujícími triky, se chystá posunout své kouzelnické schopnosti do nových výšin a chce ukázat, jak může jedinec svými činy změnit svět.

Vydrží to několik desetiletí

Copperfieldovo chystané číslo se zmizením Měsíce není jen rozmarným kouskem, ale důkazem jeho neochvějného odhodlání překonávat hranice magie. Když mluvil o tomto ambiciózním počinu, poznamenal: „Vyžádalo si to 30 let práce, to je doslova 30 let našeho života, než jsme to vyvinuli.“ Kouzelník spolupracuje s váženou organizací „Save the Children“, aby zdůraznil, jak hluboký dopad může mít na svět jediný člověk.

Copperfield navíc věří, že vymazání měsíce z noční oblohy slouží jako symbolická výzva k akci. Prohlásil: „Pokud jeden člověk dokáže nechat zmizet měsíc z oblohy, představte si, jak společně můžeme nechat zmizet chudobu, hlad a nebezpečí pro naše děti na Zemi.“

Svět bude svědkem této mimořádné iluze v únoru 2024, přípravy a zkoušky jsou v plném proudu. Copperfield vyjádřil spokojenost s průběhem a naznačil některé zvláštní úkazy, které na noční obloze spatřili jednotlivci po celé zemi. Všem adresoval pozvání: „Takže pokud někdo [doma] uvidí na obloze něco divného, dejte mi prosím vědět tím, že mě označíte na Instagramu, Twitteru nebo Facebooku.“

Pohled na Copperfieldovu slavnou kariéru

Chystaný výkon zmizení Měsíce je jen posledním přírůstkem do Copperfieldovy slavné kariéry trvající přes čtyři desetiletí. Pojďme se projít po paměti a připomenout si některá z jeho nejikoničtějších vystoupení.

Zmizení letadla Learjet

V roce 1981 Copperfield ohromil diváky ve filmu „Kouzla Davida Copperfielda IV: Mizející letadlo“. Kouzelník předvedl iluzi, při níž se zdálo, že Learjet zmizel před živým publikem. Diváci se zavázanýma očima obklopili letadlo skryté zástěnami a pak – presto – letadlo zmizelo a diváci zůstali zmatení, ale na svých původních místech. Toto pozoruhodné představení zanechalo ve světě kouzel nesmazatelnou stopu.

Zmizení a obnovení Sochy svobody

Snad jedna z Copperfieldových nejslavnějších iluzí se odehrála v roce 1983 a týkala se Sochy svobody. V představení „The Magic of David Copperfield V: The Statue of Liberty Disappears“ (Kouzla Davida Copperfielda V: Socha Svobody mizí) kouzelník zakryl Lady Liberty prostěradlem, čímž zdánlivě způsobil, že tato ikonická památka zmizela.

Kolem ostrova svobody se vznášely vrtulníky, které zdůrazňovaly nepřítomnost sochy. Tato velkolepá iluze byla prohlášením o hodnotě svobody, což Copperfield předával svými mimořádnými kouzly.

Levitace nad Grand Canyonem

V roce 1984 se Copperfield pustil do odvážného kousku: levitoval nad Grand Canyonem. Při překonávání obrovské propasti zanechal kouzelník diváky v úžasu. Toto vystoupení znamenalo v Copperfieldově kariéře posun k nebezpečnějším iluzím, které někdy vedly k nepředvídaným výzvám a zvýšenému riziku.

Procházka po Velké čínské zdi

Copperfieldova mezinárodní cesta pokračovala strhujícím výkonem v Číně. Ve filmu „Kouzla Davida Copperfielda VIII: Procházka Velkou čínskou zdí“ se zdálo, že prochází přímo tímto kolosálním architektonickým zázrakem. Iluze byla složitě navržena a obsahovala monitor srdce, který diváky vtáhl do děje.

Let na jevišti

V roce 1992 si Copperfield v rámci svého speciálu „The Magic of David Copperfield XIV: F-L-Y-I-N-G – Live The Dream“ splnil sen, který sdílí mnoho lidí: vzlétnout. Tato iluze, při níž se ladně vznášel nad jevištěm, rezonovala s touhami lidí. Kouzelník se snažil dokázat, že se při tomto magickém letu nespoléhá na dráty a magnety. O více než dvě desetiletí později zůstává tato iluze nedílnou součástí jeho pódiových vystoupení.

Co se stalo s kouzelníkem Davidem Copperfieldem?

Copperfield v současné době vede své vlastní představení v hotelu MGM Grand v Las Vegas. Na rozdíl od některých kouzelníků, kteří se drží stejné rutiny po dvě desetiletí, je Copperfieldova show známá svým neustálým vývojem. Právě jeho bezkonkurenční nasazení a oddanost jsou základem jeho pozoruhodného úspěchu.

Zdroj: indiatimes.com