Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa4 mýty o přelidnění, které vás donutí přehodnotit současný systém

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

4 mýty o přelidnění, které vás donutí přehodnotit současný systém

Uber, největší světová taxi firma nevlastní žádná auta. Facebook, největší a nejpopulárnější mediální společnost nevytváří žádný obsah. Alibaba vyplňuje více regálů než kterýkoliv jiný prodejce, a přesto nemá žádný sklad. A největší poskytovatel ubytování AirBnb, nevlastní žádné hotely. 

Může být argumentováno, že je toto chytrý byznys od těchto firem a se společným jměním 679 miliard dolarů si nemyslím, že to dělají kvůli sdílení. Avšak to způsobilo kolektivní poptávku po sdílení.

Myšlenky prezentované Uberem, Facebookem, Alibabou a Airbnb by mohli být kolektivně využity lidstvem pro globální komunitu sdílení zdrojů a nápadů. Ideálně by to mohlo být provedeno mohlo být provedeno se současnou infrastrukturou, postavit novou by byl mamutí (avšak ne nemožný) úkol.

Je planeta přelidněná?

Vezměte v potaz tato fakta.

Chov zvířat pro jídlo (včetně půdy využívané pro pastviny a půda využívaná pro pěstování krmných plodin) nyní využívá neuvěřitelných 30% zemské souše. (Livestock’s Long Shadow: Environmental Issues and Options, zpráva z roku 2006 publikovaná United Nations Food and Agriculture Organization) One Green planet.

Přibližně jedna třetina jídla spotřebovaná ve světě – každý rok – přibližně 1,3 miliardy tun – se vyhodí nebo nevyužije.

Přibližně 3,5 milionů lidí v USA jsou bezdomovci. Stojí za zmínku, že ve stejnou dobu zde v Americe existuje 18,6 milionu volných domů.

Obydlená země – pouze 66 milionů akrů je považováno za obyvatelnou zem. To představuje 3 procenta rozlohy v USA, ale i takto malý prostor je domovem pro 75 procent populace. Obecně platí, že městské pozemky jsou téměř k ničemu pro zachování biologické rozmanitosti. Kromě toho u urbanizované krajiny platí, že jakmile jsou jednou využity už nemají možnost být využity na jiné využití.

V tu stejnou dobu jsou zde zmínky, že jsme přelidněni, tak se zdá, že zde jde spíše o problém životního stylu, odpadu a distribuce, než cokoliv jiného. 

V současnosti žijeme ve společnosti založené na strachu, což je v totální nerovnováze a založeno na „nedostatku“ zdrojů, když ve skutečnosti „nedostatek“ je totální iluze a založena na globální kapitalistické struktuře, která vytváří dojem volného trhu. Skutečnost je, že tento systém umožnuje velmi malé skupince lidí kontrolovat zdroje a ovládat vše, zatímco extrémně velká skupina lidí, kteří bojují o vzácné zdroje, které nejsou vlastněny touto elitářskou skupinou. 

Ve finanční systému a peněžní rozdílu, zdrojích a náboženství můžete vidět zdroj veškeré bolesti, utrpení a nerovnováhy na této planetě. 

Tento systém není postaven pro dlouhotrvající fungování a má svoje konečné datum, vzhledem k tomu, že dluh roste každým dnem, prostředky jsou omezeny. Svaté knihy ve svém jádru ukazují na velmi naléhavé poselství míru, lásky a harmonie.

Korporátní mašinérie, která je založena na neustálém růstu a zisku. Věci mohou, za správných okolností, neustále růst, ale nemůže to být na úkor většiny planety a na základě něčeho tak iluzorního jako jsou peníze. 

My jako lidé v současné době posilujeme tento systém a posun směrem k novému systému, je pro mé chápání velice choulostivý proces, který může skončit špatně, pokud bychom nešli správnými kroky. 

Revoluce je nutná, ale stereotypní představa skupinek lidí, kteří zapalují ohně, nosí masky anonymous a přivádí bankéře na kolena by vytvořilo chaos. Pokud se tak stane, budeme bez vody, jídla a elektřiny – což bude mít za následek pokračující boje ve kterém chudí lidé bojují jeden s druhým o omezené zdroje, které i nadále budou kontrolovat bohatí. 

K tomu, abychom to provedli by byla zapotřebí celková změna paradigmatu stávajícího systému a přesvědčení lidí v těchto mocenských pozicích, že se potřebují změnit, a zatímco se to pro mnohé může zdát nereálné, tak posilujeme současný systém. 

Zatímco probíhají petice, pochody a přinášení světla do těchto akcí, tak si tito lidé drží svá místa. Evoluce této revoluce přichází skrze organizované bojkoty, jednotné akce a skrze lidi toužící po změně. Mezi Velkou Británií a USA jsou pro rok 2017 naplánovány vojenské výdaje pohybují přes 800 miliard dolarů – nemusíme si vybrat toto vyhazování peněz, nemorálnost a zbytečné vojenské akce. Skrze společnou akci to můžeme přestat platit.

Mohli bychom se jednoduše naučit něco od společností jako Uber a Airbnb a použít podobné myšlenky (ale ne v obchodním slova smyslu) na organizaci sdílení prostředků k více lokálním a udržitelným systémům, které slouží nám všem. 

Zdroj: truththeory.com

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-3 # Popo 2017-02-07 12:41
Chlapci pochopili to staré známe "Myslenie je nanič, počúvaj smed." po informáciami, po poznaním, po bezstarostnom živote. Naozaj len tak jednoduché je to začať žiť svoj vlastný život - prestať myslieť na somarini...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Dost3 2017-02-07 12:56
Ha, ha, ha.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-9 # Popo 2017-02-07 13:15
Cituji Dost3:
Ha, ha, ha.
Ano ano úprimný smiech lieči a od roboty len kone dochnú. Tak je to správné, tak to má byť...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # Dost3 2017-02-07 13:23
"Ha, ha, ha."
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+64 # Richard 2017-02-07 16:33
To je debata. Jak onanuje hned na začátku. Nějak mi to připomnělo tohle
Žena s ichtyózou vyhrála titul Miss Pensylvánie novinky.cz/.../...
Takhle vypadá:


Nijak nezpochybňuji její utrpení a ani snahu se prosadit a žít s touto chorobou. Jistě to nemá lehké.
ALE
Je to především soutěž krásy a ona rozhodně krásná není. A kdyby NEBYLA nemocná tak by nevyhrála.

Svět se zbláznil. Slepí by mohli řídit autobusy, čichotupí by měli dělat kuchaře a beznozí běhat sprint...
Vlastně je to stejné jako když představitel Saudské Arábie dělá zmocněnce pro lidská práva. Je to stejné.
Jako když místní kekel kohokoli umravňuje nebo napadá. Mrva národa českého za saudské peníze mluví o pravdě a morálce.
Lidé z plnými pupky a žijící na ohromném území s armádou sluhů mluví o přelidnění....

Hm........ může mít naprosto fantastickou povahu, může mít mnoho jiných kladů, dokonce je klidně i možné že by s ní rád kdokoli opakovaně pokecal.. .... ale krásná vzhledově není. Prostě NENÍ.

Vysavač není auto a nikdy nebude. A to i když mu auto budeme říkat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+49 # Historik 2017-02-07 17:05
Včera jsem četl komentář- já ho nepsal- pod článkem na iděs. Zhruba: Já jsem bílý, platím daně a jsem heterosexuál. Omlouvám se, že jsem taková zrůda.

Myslím, že podobných článků, jaký uvádíš, má už většina lidí plné zuby. Cpou do nás "nemocné" a nemocné lidi od rána do večera. To znechucení je už maximální.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # diamond 2017-02-07 18:55
Možná že ne jen nemocní... Ale hlavně ti "nemocní".
Ráno byl na interfernetu hodnotný článek o tzv. Miss bukev Finska. Vyhrál to 15-letý hošík. Je krásné, když děti v tomto věku už vědí, kam patří. :(
Zajímavější zpráva by byla, KDO a CO mladou (dětskou) buzničku tzv. otevřel, inicioval.
Zdá se, že to stvoření je vyprodukováno plně v tendencích dnešní doby - sexuálně a genderově neujasněný jedinec je cepován světonázorem, že je úplně jedno, do které díry se nacpe brčko. Ve školce mu říkali "to", ve škole ho zásadně nic neučili, aby nezničili jeho přirozeně se rozvíjející osobnost. Zcela určitě chápe význam multikulturního obohacování zkostnatělého evropského obyvatelstva černými nenapapanými mločky. Díky tomuto výraznému životního úspěchu se stane výraznou tváří neziskovek a vítačů v helsinském přístavu. Janda bledne závistí... (Kdyby to v současné době neudělal, když je na vrcholu sice pochybné, ale přece jen slávy, byl by za blba. A poradců / parazitů se teď kolem něj určitě vyrojí dost.)
Je otřesné, co se dneska děje na tomto světě.
Ale může být hůř: třeba potencionální soutěž Missák pedofil, Missák nekrofil apod. může přinést zajímavé "osobnosti", které nesmírně obohatí náš všední život. A média nás začnou krmit výzvami k jejich toleranci a k boji za jejich nezadatelná práva. Prague Pride dostane jiný rozměr.
---
V normálním světě by jeho rodiče byli stíhání za zanedbání povinné výchovy, kluk by byl zkoumán, zda se nestal obětí perverze a případně šoupnut do detenčního ústavu. Jenže to už neplatí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # r.m. 2017-02-07 19:53
jo viděl jsem, 15letý buznakolouch na pódiu s kyticema, u nás by ho šoupli jako matračku do diagnosťáku a jeho píchače jako čimelíka do krimských lázní
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Janina 2017-02-07 20:17
Tady je:
politikus.ru/.../...
Také jsem o něm psala ac24.cz/.../...
A pan Václav to napsal naprosto přesně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pepa z Depa 2017-02-08 14:09
přelidnění - to je lez jako vez

zde na ac24 se pise :
V současnosti žijeme ve společnosti založené na strachu, což je v totální nerovnováze a založeno na „nedostatku“ zdrojů,
je to mystifikace nedostatek je informaci

vety a fraze na ac24 nejen ze nejsou psany spravne cesky a tudiz jejich jasny vyznam je umyslne mlzen

ac se sice ohrazuje ze jen zpravy prejima a ja rikam pokud roslapujes ci dokonce jako ac24 sbiras hovno na ulici a roznasis to dal jsi sam siritelem tech sracek
ac24 v takovem pripade neni zadne alternativum zadne medium ale xerox a mnozirna tech sracek ucel je zisk penez ne lepsi zivot to co dela ac24 dokaze i dite na zakladca (copy text) a kolikrat mnohem lepe
s dobrou moralkou ma ac pramalo spolecneho

lide bdete
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Piovarči 2017-02-08 14:50
No si príliš kritický. AC 24 uverejňuje preberá hlavne to čo v hlavnom mediálnom prúde neprebehne a ak tak až veľmi oneskorene. Je to bežná informačná platforma ktorá vám leží v žalúdku preto že je proruská a proti korporačná.... Nespievajú sa tú ódy na západný štýl života a na jeho hodnoty, ktoré sú často len pseudohodnotami.
A stretá sa tu v diskusiách dosť ľudí a dochádza k zaujímavým názorovým konfrontáciám aj ohľadom takých udalostí o ktorých meistrímová tlač neinformuje a ak tak len v konfornom štýle politicky korektného spravodajstva. Napríklad nevyjasnené udalosti okolo 9/11. Nikto tu nezasahuje do diskusií a nemaže príspevky. Je to autentickejšie ako hocikde inde. Niekedy je to v diskusiách aj hodne pod úroveň ale aj vašim prispením....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # Janina 2017-02-07 18:43
Opravdu krásná není.
Chtěla jsem něco sesmolit a narazila jsem na komentář, který mi mluví ze srdce, tak ho sem zkopíruji:
TauRus
Až moc nápadně dnes vybírají, jako vítěze různých soutěží lidi s nějakým postižením.
Jakoby nám chtěli říct: Není důležité, jak vypadáš, ale jaký jsi.
V zásadě, ušlechtilá myšlenka. Ale…
Když se na to blíže podíváme, tak si určitě všimneme, že dnes se rodí víc postižených děti nebo i zdravé děti časem získávají nějakou chorobu ve věku, kdy mají být nejzdravější.
Děje se to vlivem stravy, ovzduší, ale i lékařské péči (např.očkování) , včetně plánovaného snížení populace na planetě.
A jelikož různé soutěže jsou nástroje globální, tak nemohu se zbavit podezření, že záměrem globálních struktur je vyvolat v nás dojem o jakési normálnosti těchto zdravotních nedostatků.
Místo toho, aby nám ukázali za vzor zdravého a fyzicky zdatného člověka, vybírají nám člověka nemocného, často i mentálně postiženého, podle principu pozitivní diskriminace.
Jak asi tato volba poroty zapůsobila na zdravé holky?
Možná některá z nich litovala, že nemá nějakou vadu, která by u té poroty získala nějaké body…
Svým příspěvkem nechci říct, že by postižení lidé měli být odsunuty na pokraj společnosti. Mohou mít soutěže svoje, na způsob paralympiády, kde by rovnost podmínek byla zachována.
V soutěží se zdravými jedinci je každý nemocný nebo postižený hendikepován.
A aby zrovna vyhrál on, ostatní musí být diskriminováni, a to je špatné. Protože cíle takové diskriminace jsou nelidské.
Podobně tento princip je uplatňován u černé populace, gayů a lesbiček.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # diamond 2017-02-07 19:37
"V soutěží se zdravými jedinci je každý nemocný nebo postižený hendikepován.
A aby zrovna vyhrál on, ostatní musí být diskriminováni, a to je špatné. Protože cíle takové diskriminace jsou nelidské."
---
Není třeba dodávat cokoliv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # .lak 2017-02-07 19:57
O negativních prekurzorech na degeneraci populace se sražením na úrovně odkud se nemohou bránit globálním upírům od chemtráčů, očkování po aleluja hovoří i www.svobodny-vysilac.cz/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # r.m. 2017-02-07 20:54
žiješ pod leteckým koridorem? )))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # .lak 2017-02-07 21:03
Věru i osobním jo, dokonce nad mým autem ve vesnici letěla helikoptéra když jsem tam dal orgonitovou pyramidku a potom to brala podél lesa pod vrcholky stromů. Ťuňťo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # Janina 2017-02-07 21:23
Že kočka není pes, že včera není dnes,
že beebop není swing a louka není les,
to každý zná, to každý ví.

Že chatrč není hrad, že jistě není snad,
že vůně není zápach a zápor není klad,
to každý zná, to každý ví.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Dědouch1 2017-02-08 11:37
Pravda, Janino, ale někteří to za peníze popírají.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # .lak 2017-02-08 12:21
www.youtube.com/.../
Ze zvědavce
dnes 3:16
Nepotřebujete Trumpa,Putina,O bamu,Makrelu,Da vaj lámu,Václ.Ruzyn ě,Zubaté Vejce,Soroše,Hastroše...
Reagovat ›
Lid 89.?.?.?
Potřebujete jen detox! Otrávili vás. Očkováním,traum atickým porodem (a příp. amalgámem). Po detoxu je donutíte jít do práce! Máte vrstvy jedů na mozku,játře,stř evu... a proto otročíte jak si naplánovali. (O, před rozkradením Řecka i Řeky tam masivně očkovali prasečí chřipku mexických obamových prasat z vol stýtu). Kde je dobrý pocit? 90% serotoninu se tvoří ve střevech, tak šup na klystýry a nastává ZMĚNA ve vnímání světa (energie,nápadů ,vůle...). Proč si myslíte, že vládě jde HLAVNĚ o to vás napustit neurotoxiny z očkování a pak je jim jedno cokoliv? (Ano je to podvod bílých kuten-nemoci zmizely ne vakcínou, ale pouze změnou živ. podmínek-neotro ctví 16 h. zadarmo, jídla víc než plesnivý drob chleba,odvoz smetí, žumpy, neposlouchání vyžratého kněžoura apod.). Když vás naperou (svými toxofekáliemi) tak si říkají- sláva další zlobotomizovanc e máme na otroctví!! Pak postrádáte (a o to jde) sílu (a mozek) se s nimi hádat o třeba i každý chlup, až byste je VŽDY donutili PRO VÁS makat, a tak je úplně vyšťavnili a rychle oddálili v dál co nejdál jak raketa! Práce je pro ně to nejhorší ve Vesmíru. Šup na net co dělá v ner. tkáni jejich ethylrtut či hliník z vakcín. A takto vás mají!!! Jak můžete mít z čehokoliv radost, když nemáte dopamin,seroton in,atd. a vlastníte jizvy totál všude na mozku? Proč vás (tou vakcín. rtutí) lobotomizovali? Koho se tak asi nejlíp ovládá co...? Chcete otročit v montovně? Před bílou byla černá kutna. Čím vás VŠÍM krmili a vykuřovali v kostele, že většina epilep. záchvatů nastávala během či těsně po návštěvě kostela? Tak tedy, co teď? Koho milovat,volit? JEDINĚ toho, kdo vás povinně nenaočkuje. Ještě málo víte o světě... Proč byly stávky bílých kuten a např. D.Rath unesen komandem,za lup jen 7 melounků v krabičce,když oni kradou po miliardách? Řekněme...že schvaloval jedy (léky) do čr, což maxi naočkované dělá vady na mozek,... a jakýpak se narodil Klausové syn co? Myslet, myslet to chce!! A proto odkovit (DMPS,EDTA), odparazitovat (Praziquantel,č esnek) a zregenerovat (orgón,láska,ma sáž) to chce! Pak bude Ráj.
355587
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Piovarči 2017-02-08 15:07
Pekne zhrnuté +++++++++++
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # spektatorátor 2017-02-07 20:09
Jsem stárnoucí, tlustý, plešatý, průměrně inteligentní chlap bez velkého majetku a bez různých talentů (třeba zpěv, malování) - budu se tedy dožadovat toho, aby mi společnost mé mindráky a nedostatky, které jsou ke mě děsně nespravedlivé (to musíte uznat), tak aby mi dokázala svůj humanistický postoj ke mě tím, že mi do postele narve nějakou prachatou modelku či misku, která mě bude pochopitelně živit... Nu a pak se přihlásím se svým skřehotáním na Zlatého slavíka, a běda, jestli nedostanu hlavní cenu, to lidskoprávníci nenechají jen tak! Aspoň doufám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Dědouch1 2017-02-08 11:39
Pokud jsi ještě k tomu LGBT (nejlépe všechno), máš to v kapse.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # aaa 2017-02-09 20:43
nejspis to bude chtit jeste nejakou unikatni trojpohlavni operaci a cist hodne basnicky, aby bylo co recitovat :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # eli 2017-02-07 13:55
Zaujimavy clanok, nielenze podava skutocny obraz sucastnosti, ktory by nas mal donutit PŘEHODNOTIT SOUČASNÝ SYSTÉM, ale zaroven, az uplne brutalne pravdivo vysvetluje, preco sa tak nedeje.

"K tomu, abychom to provedli by byla zapotřebí celková změna paradigmatu stávajícího systému a přesvědčení lidí v těchto mocenských pozicích, že se potřebují změnit, a zatímco se to pro mnohé může zdát nereálné, tak posilujeme současný systém."

Zmena systemu a myslenia ludi v jeho vedeni sa nam zda nerealna. Absolutna pravda, tento system, nemozno zmenit z dola, pretoze nie je mozne zmenit myslenie tych, co tento system ovladaju. Tu musi nastupit do pozicie moci v tomto systeme niekto, kto ho bude chciet zmenit. Je nerealisticke ocakavat, ze to bude niekto z tych, ktorym prave tento system zarucuje moc. Nikto, zo sucastnych vodcov v zapadnom systeme kapitalistickej moci v cetne Ruska, tento system dobrovolne menit nebude. Oligarchia, je spolahlivo prepojena v celom zapadnom svete. Doslova nici opoziciu a vytvara coraz tazsie podmienky, pre jej pristup
k moci, meni volebne zakony k svojmu prospechu, obmedzuje prava obcanov, vytvara narodne gardy na svoju ochranu, obmedzuje pristup k vzdelanosti obyvatelstva, vytvara atmosferu strachu a neistoty, siri propagandu a kontroluje media..., myslim, ze nie je potrebne pokracovat, vsetci sme si toho dobre vedomi. Za tychto podmienok, akekolvek pokusy zmenit system z dola, su skutocne nerealne. Jedinou akou - takou nadejou, ktoru svet este ma, su monokulturne narody, ako Japonsko, Korea, Iran
a hlavne Cina. Do tychto kultur, ten devastujuci, korupcny element, parazitnej chazarskej mafie, este neprenikol.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # xy 2017-02-07 14:18
Svět zpustošila válka. Nastal boj o zbytky nejcennějšího zdroje energie voda, nafta.....Se mi po tomto článku velice dobře vybavil film "Šílený Max 2" a vůbez všechny ty epizody, kde si zahrála i Tina Turner a měla pro to důvod...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Piovarči 2017-02-08 02:06

Stav stálej radosti, miestami až blaženosti, absolútneho zdravia, úspechu, vnútorného uspokojenia, teda hojnosti všetkého dobra, je stavom v ktorom si zaslúžime žiť. Je reálne dosiahnuteľný.....

“Nikto nie je taký nenávidený ako ten, čo hovorí pravdu.” — Platón
Žijeme v období, kedy luhári sú oslavovaní a tí, čo hovoria pravdu, sú zosmiešňovaní za to, že “nezapadajú”. Toto je obdobie, ktoré sa vysmieva z čestných ľudí a vyzdvihuje tých, ktorým časť chýba. Somárom sa klaniame, múdrych ignorujeme.

Toto je spiatočnícke obdobie, v ktorom sa somárom dobre bahní v ich ignorancii, kým bojovníkov považujeme za podivných. Slabosi sú v našich očiach “kúloví” a silní ľudia “neľudskí”.

Keď národ uprednostní lži a politickú korektnosť pred cťou a integritou, tak rozhodne melie z posledného. Keď národ uprednostní ignorovanie nezákonnosti, pretože nemá odvahu zastaviť ju, je predurčený k zániku. Keď pravdou pohŕdame a luhárov oslavujeme, sú pri kormidle somári a koniec je blízky.
eprakone.org/.../...

“Čím vyššie sa vznesieme, tým menší sa zdáme tým, čo nevedia lietať.” /Nietsche/

Milujúca príroda nepatrí chamtivému ľudstvu - prebudené ľudstvo patrí k milovanej prírode....
klikni.mypage.cz

Je najvyšší čas aby sme sa prebudili.... úsvit Zlatého veku je na dosah.....

Človek je most medzi zvieracím a božským a práve to, že si tento aspekt uvedomujeme, z nás robí ľudí. Zároveň to však spôsobuje, že sme nespokojní a plní protikladov, často stojaci na rozhraní medzi štedrosťou a sebectvom, láskou a nenávisťou, silou a krehkosťou, nádejou a zúfalstvom, ambíciami a pokorou.....

„Ničenie prírody je ničenie života.“

Tieto umelecké obrazy dizajnéra Surachaia Puthikulangkura a agentúry Grabarz & Partner ukazujú, kto musí zaplatiť cenu za naše každodenné pohodlie.

Nadmerná ťažba ropy, drancovanie prírodných zdrojov odlesňovanie a intenzívne poľnohospodárst vo má obrovský dopad na život voľne žijúcich živočíchov, ktoré sú skutočnými obeťami tejto deštruktívnej ľudskej činnosti.

Benjamin Von Wong je fotograf pôsobiaci v Montreale, ktorý sa vo svojom najnovšom projekte Morské panny nenávidia plast snaží upozorniť na vážny problém, týkajúci sa znečistenia našich oceánov a morí.
umenimkzmene.sk/.../
Ako to bude vyzerať na Zemi po tom, ako vymrie ľudstvo?

Piesok v neobývanom dome po baníkoch v africkej namíbii.

Loď nechaná napospas prírode. je stará 102 rokov a odpočíva v Sydney.
www.cas.sk/.../7
aragonit9.blogspot.sk/.../...
Konzumný kapitalizmus musíme pochovať ak nechceme aby on pochoval nás....aby nás pochovali a zadusili či otrávili tony odpadu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # contumax 2017-02-08 11:58
Piovarči

Přesně pane Piovarči...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # xy 2017-02-08 18:43
Kdo nám dal takové právo, se takhle chovat?,...Kdo jsme? Jaký si zaslouží trest, tenhle lidský odpad, pro požityk bohatých?...... .jsme na blití !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # VladimírV 2017-02-07 15:34
Eli, troufnu si zásadně nesouhlasit. Ta změna pomalu probíhá postupným procitáním obyčejných lidí uvnitř toho nekonečného stáda. Ale každý procitnuvší, jakkoliv svému okolí připadá jako exot, tak na svoje nejbližší působí jako magnetické pole na střelku a ovlivňuje je. Jsou to malé síly ve velkém počtu v procesu přechodu od kvadratické k exponenciální závislosti. Ten vývoj není kvalitativně stejnoměrně rozvrstven po planetě, ale nejsilnější je právě tam, kde jsou ještě alespoň částečně zachovány kořeny kulturní a sociální sounáležitosti, ale konzumní kapitalizmus je devastuje. Tj. sociální struktury, které se již s nákazou "nadnárodní lichvářské mafie" setkaly, nepodlehly a posílily si imunitu. A to není, bojím se, Čína. To je právě Rusko, Irán, alespoň částečně Evropa či Jižní Am., ale asi i USA, které však nejspíš ještě čeká nějaká forma společenského kataklyzmatu. Vůbec nepodceňujte Rusko, ač tam oligarchové stále mají silné pozice, jejich struktura se mění, stávají se (nuceně) víc a více PRO Ruští. A tak je to správně, protože jedním vrzem zlikvidovat oligarchy by znamenalo chaos, rozvrat a zánik procesu. Však i o tom článek píše. A nepodceňujte bílou rasu, alespoň její jádro ne.

Přátelé, vzhledem k tomu, že se tu vyskytujeme Vladimírové dva, budu od příště VladimírV
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # cawes 2017-02-07 18:05
Presne
...."Revoluce je nutná, ale stereotypní představa skupinek lidí, kteří zapalují ohně, nosí masky anonymous a přivádí bankéře na kolena by vytvořilo chaos".
Dostali nás plíživým pomalým procesom, treba vzdorovať, ale netreba im umožniť prejsť do štádia občianskych vojen, to by sa im hodilo, pozabíjali by sme sa sami..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2017-02-08 03:33
Treba ísť na to sofistikovane a od lesa..... pekne postupne.... náš čas prichádza.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # eli 2017-02-08 00:56
VladimirV, samozrejme ide o nazor a nic viac. Kazdy z nas nejaky ma a ja osobne respektujem kazdy, aj ked s mnohymi nesuhlasim, preto sa pravidelne na tuto stranku vraciam. Su to nazory inych, ktore ma zaujimaju, pretoze az na par vynimiek (teda v skutocnosti, je ich trosku viac), nazory tychto ludi nie su ovplyvnene ziadnou vedlajsou agendou. Prispieva tu vela inteligentnych ludi so sirokospektraln ym prehladom, ktory je v podstate motivaciou, za formovanim toho mojho. Na Rusko, oligarchiu a tie procesy vo vnutry Ruska o ktorych sa zmienujes, som mal podobny nazor ako ty a nie je to az tak davno, co som ho zmenil, samozrejme v spojitosti rozsirovanim svojho obzoru. Inak v mojom pohlade na svet, rasova rozdielnost velku ulohu nehra, som zasadne proti akejkolvek forme nabozenskeho vyznania, ale respektujem kulturu narodov, ktora sa na baze takychto vyznani formovala.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # VladimírV 2017-02-08 10:38
V zásadě s tvým názorovým směřováním nemám problém, jsi hledač a to je dobře. Hledání je jediným možným procesem směřujícím k poznávání a poznání. Diskuze je potom jedním z hodnotících kritérií průběžných výsledků hledání. Jinak se jedná o proces subjektivní jak z kvantitativního , tak kvalitativního hlediska a tím je samozřejmě zatížen i proces cituji: "spojitosti rozsirovanim svojho obzoru". Jistě, že nemohu tvrdit, že ty se mýlíš a já mám pravdu,ale v míře rozšiřování svého obzoru mohu nesouhlasit. Rasová rozdílnost roli nehraje a je velice pozitivní, pokud hovoříme o pestrosti lidstva jako kategorie. Rasová rozdílnost hraje roli extrémní a je velice negativní, pokud hovoříme o násilném mísení ras a vytváření lidstva homogenizovanéh o. Souhlasím s tvým názorem, a ač nelze popřít existenci Boha, rovněž jsem proti jakékoliv formě náboženství, ale respektuji kultury národů, které na nich vznikly. Analogicky respektuji i rasy. Děkuji za tvůj názor i za polemiku, byť ve značně omezeném prostoru tohoto diskuzního fóra.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # eli 2017-02-07 14:05
Popo, teba redakcia uplne vytlacila zo zeleneho pola, chcel som ti dat nejaky ten plus, ale ono to akosi nefunguje. To porekadlo, ma stale svoj svung!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Popo 2017-02-07 14:50
To nerieš, u mňa je vždy na prvom mieste pohoda klídek tabáček a s tým farbičky bodíkov nič nenarobia. To "porekadlo" jak si to nazvala vychádza z tohto velavravného reálného príbehu - "Muž v drahom obleku kľačí na námestí a pije z mláky. Zrazu okolo neho prejde jeden pán a hovorí mu:
- Pane, postavte sa, čo si o vás ostatní ľudia pomyslia!
Pán sa postaví, utrie si ústa a odpovedá mu:
- Imidž je nanič, počúvaj svoj smäd!
Nie každému je prirodzene dané pochopiť to...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # r.m. 2017-02-07 20:52
Tvoje nářečí je poněkud vzdálené. Tvůj Opičákov leží kde?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Vladimír 2017-02-07 18:20
Dám tu odkaz který jsem objevil a který vysvětluje jak vznikl islám.Je to moc zajímavé čtení a je s toho i jasné,proč chtějí amíci zničit Irán poněvač tam má Ajatoláh ( asi Chameneí) ukryté to nejcennější co náš satanský papež potřebuje zničit...
chromik.wz.cz/50vatikan.html

Tady je pěkně,krátce a s překladem namluveno a vysvětleno,kdo je šelma je to ve dvou dílech je třeba je poslouchat po sobě navazují na sebe ...
1.díl
youtu.be/Mk6O9tiiRYM
2.díl
youtu.be/UO1QzLvw6bQ

Dnešní doba je historický přelom a vyvrcholením všech nekalých praktik církve,neměla by nikoho nechat klidným.V dnešních časech se dočkáme zadostiučinění a konečného zůčtování dobra se zlem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # VladimírV 2017-02-07 18:30
Přátelé, vzhledem k tomu, že se tu vyskytujeme Vladimírové dva, budu od příště VladimírV
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Vladimír 2017-02-07 18:50
chvályhodné :-) .......je divné,že to nijak správci webu nevadí ,ale trochu se to plete :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # VladimírV 2017-02-07 19:38
No jo, já jsem si tě pletl se mnou :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # diamond 2017-02-07 19:32
Kdesi kdysi jsem četl teorii, že Řím byl v době vzniku křesťanství poměrně tolerantní k jiným náboženstvím. Logicky asi nic jiného nepřipadalo v úvahu, vezmeme-li v potaz územní rozsah říše a pestrost národů v ní žijící. Až teprve s přijetím křesťanství jako oficiálního státního náboženství začalo pronásledování (a dost kruté) jinověrců. A tento proces pokračoval i po rozpadu impéria na menší územní celky. Byl veden z nově vzniklých států jihozápadní a západní Evropy směrem na sever a východ - tedy i k nově přistěhovalým Slovanům a jejich státním celkům ve Střední Evropě, později i do Skandinávie a Pobaltí.
Zajímalo by mě, kde je pravda a co je jen mystifikace nebo manipulace s dějinami. V případě římskokatolické církve by mě to ani moc nepřekvapilo.
Jinak zájemcům mohu doporučit knihu Temné papežství (Peter de Rosa). Spousta zajímavých informací o římském biskupství, vzniku celibátu, křížových výpravách, církevní i papežské schizmě a dalším otázkách.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Piovarči 2017-02-08 03:44
No treba zobrať do úvahy fakt že kresťania boli práve v Ríme prenasledovaní mučení a predhadzovaný levom do arén. Ranné Kresťanstvo sa postupne zaslúžilo o zrušenie otroctva.....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+32 # Věra Štimová 2017-02-07 13:38
Rozumné je přece pěstovat ovoce a zeleninu na zahradě a polní plodiny na polích. Pak nemusíme chodit do práce, jenom do té, kterou si takto sami zorganizujeme.K aždej z nás bude na úřadech veden jako zemědělec a bude mít tak nárok na dotace :-D Islanďané si vyráběj i hrábě pro svou potřebu a přestože tam mají nelidský podmínky k přežití, normálně žijí. Když byl bankovní kolaps v roce 2009, poučili se a zase se stali samozásobiteli. Proč přes půl světa pořád dovážíme ty nekvalitní umělohmotné cetky z Číny ? Nikdy jsme to nepotřebovali. Proč se vozej prasata z Brazílie, kachny z Kolumbie a rozumy z EU k nám ? Kdo o to stojí ? To, co se tady vyrobí a vypěstuje má sloužit nám tady a ne Australanům. Co je to za logiku ? Nejspíš bychom nepotřebovali naftu a to by byl velkej malér pro ty pouštní dobyvatele. Nikdo nám nemá co mluvit do života, ti, kteří jsou přelidněný se přesně nazývají paraziti. Jsou v cizím organizmu, cizím území, v cizím národu a v cizím prostředí. Pokud nedovedou žít bez nás, pak ať nežijou. Jsou jako virová nákaza, jako sněť v organismu, jako zkažené maso, které je třeba vyříznout a hodit psům, jestli to vůbec sežerou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+35 # Historik 2017-02-07 14:10
Je to důsledek ovládání světa korporacemi. Proto se dějí nepochopitelné věci odporující zdravému rozumu.
Třeba výroba trička- Bavlna z Egypta ke zpracování do Pakistánu, ušití v Indii, potištění a zabalení v Číně a prodeji v Evropě. No, je tohle normální ? A tak je to se vším. A když podraží pracovní síla, výroba se přesune a nebo se dovezou pracovní síly- viz požadavek "českých" firem na import desetitisíců Ukrajinců.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # diamond 2017-02-07 19:04
Podíl cizinců z pracovních agentur je v našem montážním podniku blízký jedné polovině. To je zajímavý vývoj.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # JJ 2017-02-07 14:57
Je to jednoduchý. Protože by z toho ti nahoře nic neměli. Proč máme v lednu epidemii ptačí chřipky, přestože v tuto dobu se žádní ptáci nestěhují? Víte odkud se k nám dováží maso? Ne z Polska, jak se o tom s oblibou mluví. Tam je to podobný jako u nás. Vozí se z těch zemí, které zmiňujete, nebo i z Izraele. Tam totiž neplatí žádné předpisy, proto můžou zvířata chovat na minimálních prostorách, krmit je čímkoliv a podobně. Pak po tunách svinstva zásobují řetězce a lidi to vesele jedí...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # VladimírV 2017-02-07 16:33
Paní Věro, souhlas. Až na ten závěr. Ti, jak říkáte, "přelidnění" jsou parazité až 3. řádu. Nejmocnější parazité tohoto světa (1. řád) jsou, kupodivu, nejméně početní, kteří si přisvojují 75 - 80% zdrojů celé planety. Můžeme jim třeba říkat národ Lichvářů. Parazité 2. řádu jsou západní společenství, která nehorázným konzumem svého obyvatelstva spotřebovávají mnohonásobně více zdrojů, než vytvářejí (USA, záp. Evropa..), na jejichž okraji jsme i my tady v ČR. No a ti přelidnění jsou jenom důsledek výše uvedeného (nevzdělanost, ideologická či náboženská zmanipulovanost , a taky!!! přežití - zajištění si péče ve stáří, atd). A pokud máte na mysli migranty, nenechte se mýlit, migrační aktivity posledních let, to je proces pečlivě řízený právě těmi "prvořádovými" parazity a cílem je rozvrat a devastace bílé rasy, která je pro ně potenciálně nebezpečná. Proto sem hrnou primitivní hordy.

Přátelé, vzhledem k tomu, že se tu vyskytujeme Vladimírové dva, budu od příště VladimírV
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Lahvoňane 2017-02-07 15:22
Konečně smysluplnějšì článek .Strach a různý ekonomickoekolo gický nesmysly vládnoucích loutek a loutkářů nás mají přesvědčit , že jenom jejich pravda a plán je ten jediný správný a běda tomu kdo smýšlí jinak.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # xmarek 2017-02-07 16:37
Minulos t, nový a nejistý svět. Svět nekončených možností a nekonečných výsledků. Náš osud určují nekonečná rozhodnutí. Každé z nich, každý okamžik je vlnkou v řece času. Když je vlnek dost, dokáží změnit proud řeky. Protože budoucnost nikdy není vytesaná v kameni. (X-Men: Budoucí minulost)

Kdo vlastní klíč ke Kybalion-u: goo.gl/29fqnV (sekce Učení) má všechny dveře otevřené. Pro něj žádné mýty nejsou tajemstvím.

A strach se mu nikdy nevkrade do jeho srdce.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Ondras 2017-02-07 18:35
Ahoj Marku, možná by to chtělo příklad lásky. Jeden ti dám: www.youtube.com/.../
Je to Británie má talent, a ta ohromná podpora publika, ta atmosféra to je to co nás dělá lidmi, proto tu jsme, jeden pro druhého. Abstraktní slova jako: láska, svoboda, přátelství nabírají smyslu, když je vidíš v akci. Jen konkrétní příklad motivuje
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Dalibor 2017-02-08 08:48
Tento článek vyvolává v každém otázky.
Předně je tady onen soucit, jakási solidarita s těmi, kteří potřebují pomoc.
K tomu se okamžitě přimíchá zášť vůči propagaci všech menšin na úkor většiny (neomarxismus).
Pak si člověk položí teprve otázku, zda je opravdu planeta přelidněná.
Pak napadne člověka souvislost se systémem zřízení.

Mnoho otázek.

Napadlo mne, že tenhle kapitalismus rozhodně s položenými otázkami nic nenadělá. Nemůže a a ani to není v jeho zájmu.

Napadlo mne, že i takový otrokářský řád byl mnohdy spravedlivější (i když ne vždy) než tento systém, který je ve skutečnosti trhokracie sloužící největším kartelům a korporacím.

Když byl někdo chudý, nebo měl dluhy, mohl pracovat jako otrok. Měl zajištěnou stravu, střechu nad hlavou i náplň dne. Celý starověk takto fungoval. A fungoval nepoměrně delší dobu, než funguje tenhle idiotský systém trhokracie.

Pro majitele otroka znamenala nemoc otroka starost. Pro korporace je to nepříjemnost. Dobře fungující otrok si může vysloužit u pána přízeň, dobře pracující nešťastník v trhokracie získá akorát tak iluzi svobody a nezávislosti. V čem to proboha žijeme?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # contumax 2017-02-08 11:59
Dalibor

1***
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Pepa z Depa 2017-02-08 14:12
Cituji Dalibor:
Tento článek vyvolává v každém otázky.
Předně je tady onen soucit, jakási solidarita s těmi, kteří potřebují pomoc.
K tomu se okamžitě přimíchá zášť vůči propagaci všech menšin na úkor většiny (neomarxismus).
Pak si člověk položí teprve otázku, zda je opravdu planeta přelidněná.
Pak napadne člověka souvislost se systémem zřízení.

Mnoho otázek.

Napadlo mne, že tenhle kapitalismus rozhodně s položenými otázkami nic nenadělá. Nemůže a a ani to není v jeho zájmu.

Napadlo mne, že i takový otrokářský řád byl mnohdy spravedlivější (i když ne vždy) než tento systém, který je ve skutečnosti trhokracie sloužící největším kartelům a korporacím.

Když byl někdo chudý, nebo měl dluhy, mohl pracovat jako otrok. Měl zajištěnou stravu, střechu nad hlavou i náplň dne. Celý starověk takto fungoval. A fungoval nepoměrně delší dobu, než funguje tenhle idiotský systém trhokracie.

Pro majitele otroka znamenala nemoc otroka starost. Pro korporace je to nepříjemnost. Dobře fungující otrok si může vysloužit u pána přízeň, dobře pracující nešťastník v trhokracie získá akorát tak iluzi svobody a nezávislosti. V čem to proboha žijeme?


ac24 - respektive lide (kurvy) kteri se za ac skryvaji slouzi komu ? !
na jake te strane te barikady je ? !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Hayduke 2017-02-16 21:24
Bohužiaľ, neexistuje žiadne riešenie udržateľnosti v prípade, že populácia bude rásť. Jednoducho to nie je možné, pretože Zem nie je bezodná. Prečítajte si nový článok "Preľudnenie vs. trvalá udržateľnosť", tam sa o tom píše podrobnejšie.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás