Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaEvropská komise chce omezit přístup k internetu pro mládež do 16 let

Sociální sítě

Reklama

Evropská komise chce omezit přístup k internetu pro mládež do 16 let

Evropská komise se pokouší protlačit nový předpis omezující přístup k internetu pro mládež do 16 let. Dětem by se mělo bránit ve zřizování účtů na sociálních médiích bez svolení rodičů a byly by omezeny při používání vyhledávacích enginů. Kritici tyto návrhy prohlašují za "nefunkční". Podle současných pravidel platí pro děti pod 13 let určitá on-line omezení, zvláště pokoušejí-li se zřídit si účty na sociálních médiích. Komise ale chce mládež celé Evropy do 16 let donutit, aby rodiče žádala o povolení, když si zřizuje účty nebo i když si stahuje určité aplikace.

Zákon, o kterém se dnes debatuje, způsobí stránkám sociálních médií značné problémy, přinejmenším tím, že by jim hrozily pokuty až čtyř procent obratu, když by se zjistilo, že tato pravidla nedodržují, což jsou čísla představující u největších firem miliony liber.

Tento návrh je široce kritizován, když mnozí poukazují, že děti budou prostě o svém věku lhát, aby se k těmto stránkám dostaly. Další poukazují, že by to dětem omezovalo možnosti dostávat se k on-line i off-line službám, ztěžovalo by to dětem využití internetu pro domácí úkoly a sociální aktivity a mohlo by to poškodit jejich schopnost učit se a orientovat se v on-line světě.

Podle The Times koalice vedená US technickými firmami včetně Googlu, Facebooku a Twitteru včera v poslední minutě rozjela lobbovací kampaň konstruovanou k vykolejení těchto plánů. Tyto činitele obviňují, že zanedbali konzultace s experty na bezpečnost dětí.

Lobbovací skupina digitálních spotřebitelů Digital Europe Komisi vyzvala, aby přestala s těmi "nefunkčními opatřeními", která se "odchylují od nejlepších postupů v tomto průmyslu a vytváří zbytečná břemena pro rodiče i děti, když se chtějí dostat k on-line a offline službám odpovídajícím jejich věku a vyspělosti."

Ač původně vítala záměr vytvořit regulační balíček, který byl původně předjímán jako celoevropská harmonizace zákonů o digitálním soukromí, tak teď říkají, že ten původní záměr se v průběhu toho vytratil.

"S tím, jak instituce EU vstupují do závěrečné fáze vyjednávání o konceptu těchto Regulací, pořád tu zůstává otázka, zda bylo dosaženo vhodné vyváženosti mezi podporou práva na soukromí a zvýšením ekonomické konkurenceschopnosti," uvádí v prohlášení.

"Je trýznivé, když je tuto otázku nutno klást ještě po skoro čtyřech letech vyjednávání."

"DIGITALEUROPE si na pozadí tohoto přeje vyjádřit svou hlubokou obavu z toho, že původní záměry v návrhu Evropské komise byly zastíněny nějakými nepřiměřenými a nevyváženými předpisy."

"Máme obavy, že očekávaná dohoda, které má být dosaženo 15. prosince 2015 při trojstranné diskusi, hrubě podvrátí schopnost evropského businessu investovat, inovovat a vytvářet pracovní místa. Takováto dohoda by znamenala, že ta tolik hledaná vyváženost bude ztracena."

Po dnešní debatě by měl být navržený zákon ve čtvrtek podroben hlasování v Evropském parlamentu v komisi občanských svobod, spravedlnosti a domácích záležitostí. Pokud by se to podařilo, byl by tento zákon v novém roce ratifikován, což by členským státům dalo dva roky na jeho začlenění do jejich statutárního práva.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

-2 # Marek 2015-12-15 21:54
Radiakce z Fukušimy se od roku 2011 rovná 10ti hirošimským bombám každou hodinu
lajkit.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Lai Lai 2015-12-15 22:06
To už si sem dával u předchozího tématu ne?
Tohle je si myslím podstatnější:

aeronet.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+22 # .lak 2015-12-15 21:57
Ti nablblíci se zaretardovali div ne už do pálení knih jak inkvizice středověku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Pavel Nárožný 2015-12-15 22:14
Čím dřív budeme pryč z EU, tím lépe.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+19 # Vladimír57 2015-12-16 06:41
Dneska dětem, zítra nám. Snahy o omezení internetu trvají už několik let. Až se divím, že se jim to ještě nepovedlo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # diamond 2015-12-16 08:23
Děcka jim to vždycky hackly...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+24 # Ondra 2015-12-15 22:53
chran nas pan buh ze internet je zatim urcitym zpusobem absolutne nekontrolovatel ny..
internet = kazdej pocitac pripojenej k siti = takovy mnozstvi dat ze to porste neni mozny filtrovat
a tem dutejm hlavam v bruselu zrejme nedochazi ze rodicum je jasny ze sami diteti muzou zakazat co chtej ale ono stejne pujde a udela opak (vlastni zkusenost :D ).. tudiz dalsi totalni nesmysl
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-21 # Pepa 2015-12-16 00:50
Naprosto souhlasim, omezit přístup k Internetu mládeži min. do 18 let, aby byla možnost využívat jej pouze pro vzdělávací účely. Pro dospělé naopak, žádná omezení.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+20 # JazzBoo 2015-12-16 09:11
Jasně. Nejlépe otiskem prstu přímo na myši.
Ještě nezapomeňte chtítít odevzdat zbraně, platit výhradně čipem a výchovu svých dětí svěřit státu ať můžete nerušeně makat a pak zaslouženě nakupovat nebo koukat na fotbal.
Jediné co lidstvo doopravdy potřebuje je zamezení přístupu takovým jako Vy k ostatním lidem.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Petr Fallada 2015-12-16 14:59
no ano, každému dítěti do ruky tablet nebo mobil že ?? po škole žádný chození po venku, hezky mačkat [...]e budeš ! vlastně proč se děti posílají do školy ?? kdyť si všechno najdou na internetu.. naprosto zbytečný
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # JazzBoo 2015-12-16 15:43
Ale jo, když Vám to vyhovuje a můžete to mít doma takhle nastavený.
Já bych ty moje do těch chazarských škol taky nepouštěl, jenom mě jako goje pořád honí, že prej je školní docházka povinná.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # julius 2015-12-16 05:58
Evropska unie by mela jit do haj.. s jakymkoliv zakazem.. Za lzive vymluvy globalniho oteplovani, terorismu a mnoho dalsich se skryva jen a jen jak s lidi nadelat tupe poslusne otrocke stado. Podivejte se jak to dopadne a co se stane s det,a kdyz se spatne vedou. Myslite si vazne ze ti islamsle deti od malicka cepovane za ucelem zabijet a nenavodet to chteji? Ne oni to proste uz diky vychove chteji ale jen a jen diky vychove. Stejne jako Hitler pochopil ze doplnovani stavu vojaku je nejlepsi od deti. Deti se narodi bez informaci a jakehokoliv vztahu mimo pocitu matky. A kdyz je budete ohlupovat jako to delaji dneska nase skoly budou znich zase jen pitomecci poslusni nejakemu vedeni. Tohle ale nechceme. ja sve deti ucim jak zivotnimu uceni tak historii, tak vedeni sveta zadne skoly me nebudou branit abych detem nepredaval znalosti. ANO je to prace a asi nikdy se nezhodnoti pro me. Ale deti dneska vedi ze kamna pali, Ze plyn boucha a ze kdyz zlobi dostane na prdel. Telefon ma povoleny jen vyjmecne aby nedostal rakovinu mozku a pocitac pouziva jen k uceni a vyjmecne k hram. Uci se byliny, uci se vesmir a uci se pochybovat o nadrizenych. Uci se zbrane, jak se branit ci je vyrabet. Chci aby mel znalosti ktere bude potrebovat pro boj s politickou debilitou i silencema co se odbuchuji na verejnostech. Zadne mc donald a podobne srag--- ucim ho pestovat i varit. Ma to vyhodu deti to bavi pokud se jim rodice plne venuji. Vse ma svoji miru a kdyz to pisi neznamena to ze to do nich peru pod tlakem. Nicmene nebranim mu aby si zatloukl hrebik i kdyz se zrani a porezal nozem kdyz se uci orezat kus dreva. Vsechny drobne rany se casem promenuji v jeho opatrnost a schopnost umu. Tim ze EY stale neco zakazuje a ochranuje dela s lidi jen mrzaky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # zhulenosaires 2015-12-16 06:03
je to v pici, je po svobode, jesli vubec kdy nejaka byla... nejdriv cigara, pak net, pak zahradky, pak narizeni ze tu musime zit s muslimy, zruseni hotovosti... a mnohem horsi veci se na nas vali a bojim se, ze ani volby to nemaji sanci zvratit... elity nam nikdy nedovoli vystoupit z [...]ene eu, i kdyz to chce 80% naroda...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+31 # Rudolf 2015-12-16 07:27
Myslím, že nastal čas omezit Evropské komisi přístup do Evropy.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Vladimír57 2015-12-16 08:15
Rudo, tohle je nejlepší nápad a příspěvek zároveň.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # zhulenosaires 2015-12-16 09:03
TAK TO JE MASAKR!!!
sice mimo tema, ale doprdele...

Německý soud: Muslimské hlídky zvané Policie Šaría jsou OKDevět salafistů, kteří byli vybaveni rozlišovacími vestami s nápisem „Shariah Police“, zastavovalo kolemjdoucí a nabádalo je, aby změnili své chování podle práva šaría.¨

freeglobe.parlamentnilisty.cz/ .../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Stodola 2015-12-16 15:48
Velice podobně vznikly oddíly SA po přiškrcení Freikorpsu výmarskou vládou. Z počátku také byly jenom jako pořádková služba na schůzích NSDAP. Jak si později poradily s tím správným uvědoměním lidí všichni víme.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # .lak 2015-12-16 20:03
Podívejte se na jasně zpovykaného otlemeného hulvátora. Takže oni povolí obtěžovat výtržnicvím bloudy nějakých představ zištnosti a užívaných zvůlemi byť jakékoliv jo? To přesahuje veškeré meze a budu tvrdý lidskosti. Kdo tohle schvaluje nepatří mezi lidi ale hovada.
www.youtube.com/.../
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Petr Fallada 2015-12-16 14:56
tohle není zas tak špatný nápad.. poslední dobou už mě vyloženě sere se prodírat hovadinama co stvořilo dítě mladší 8 let... a vy byste se měli taky zamyslet nad tím jak moc škodí internet dětem a jak moc děti škodí internetu... a jestli chcete aby vaše dítě mělo v palici jen nahrávání sraček na ytb, spam na fb, každej trotl co má dnes pc a internet má svoje videa na ytb, kdyby to aspoň o něčem bylo ale bohužel... a co je nejhorší dnes už vám každá druhá blbka co jí je nad 12 let pošle nahned fotky bez oblečení... možná i vy máte doma dceru která už má svoje fotky u nějakýho debila kterej je buď sdílí dál nebo si nad nima mastí pérko... takže já říkám NE, dětem internet do rukou prostě napatří
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # .lak 2015-12-16 19:29
To bych byl setsakra opatrný s tím že omezenci dělají omezence. A pokud jim to naivové schválí rázem je otevřená cesta k očipovaní lidí kdy bez osobního čipu prostě nepůjde a vězte že koneckonců je to počítač a potom se otevře jen někomu a některým jen na něco a selekce bude an cvaj. Další věcí s tím by bylo zrušení hotovosti na které šilhají a rázem by děti měli největší konto (asi tak nepoškozující je jako jejich hybžony, přemýšlí a jednají tržně) pro korporátníky budulínků a důchodce by si přebrala charita.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # JazzBoo 2015-12-16 22:14
Dítě má v palici jenom to co jeho rodič.
Pokud máte v hlavě sračky, Vaše dítě toho ušetřeno nebude.
Jmenuje se to genetika a nedá se to ochcat pane.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # Petr Fallada 2015-12-17 05:12
no jo... já o internetu, ty o genetice... tak hlavně, že je nám dobře a děti můžou bez problému na internetu nakupovat drogy, sjíždět pornostránky a objednávat vraždy... běda jak by jim to bylo zakázáno
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás