Centrální banky mají za cíl institucionalizovat „vládní schválení“ ke všem koupím a prodejům. Ekonom Martin Armstrong tvrdí, že „dojde k tajné schůzce ke skoncování s hotovostí“ naplánované před koncem tohoto měsíce do Londýna za účasti zástupců ECB a Federálních rezerv. Armstrong proslulý svými úspěšnými předpověďmi krachu z Černého pondělí z roku 1987 stejně jako ruského finančního kolapsu z roku 1998 vyjádřil svůj šok nad tím, že o této nadcházející konferenci ještě žádný novinářský kanál nereferoval.


„Vnímám to jako velice matoucí, že jediná zpráva o této tajné schůzce v Londýně je ode mne. Kenneth Rogoff z Harvardské University a Willem Buiter, šéf-ekonom u Citigroup, promluví k centrálním bankám, aby prosazovali odstranění veškeré hotovosti, aby se tak zrodil den, kdy nebudete moci nic nakupovat či prodávat bez vládního schválení,“ píše Armstrong.

„Když jsem tuto záležitost googlil, kdo ještě další to podchytil, tak s tím k mému překvapení přišel Armstrong Economics první. Ostatní mě už jen citovali a ještě zjistili, že to dosahuje tak daleko, že tam bude i Nigerijská centrální banka, ale ještě jsem nenašel žádné zprávy k průběhu tohoto shromáždění v Londýně, kam jsou nasměrovány mé zdroje.“

K této údajné schůzi první přilákal pozornost Armstrong tento měsíc, když odhalil, že zástupci Federálních rezerv, ECB stejně jako účastníci ze Švýcarské a Dánské centrální banky se zapojí do „významné konference v Londýně“, na níž budou mít prezentace Kenneth Rogoff z Harvard University a Willem Buiter, šéf-ekonom Citigroup.

„Raději bychom měli v noci spát s jedním okem otevřeným, abychom si dali pozor na zrod bezhotovostní společnosti, která přichází rychleji, než se čekalo. K čemu je tahle tajná schůzka? Něco na tom smrdí,“ dospívá k závěru Armstrong.

V posledních týdnech se opakovaně urodila spousta diskusí a kroků směřujících k zákazu hotovosti.

Willem Buiter, o kterém Armstrong tvrdí, že na té tajné schůzi promluví, nedávno prosazoval úplné zrušení hotovosti, aby se tak „vyřešil problém světových centrálních bank s negativními úrokovými sazbami.“

Loni po „zrušení fyzických měn“ volal i Kenneth Rogoff, aby se tak zamezilo „daňovým únikům a ilegálním aktivitám“ stejně jako se tím lidem zabránilo vybírat peníze, když jsou úrokové sazby skoro na nule.

[quote align="center" color="#999999"]

Na obrázku: „Až budou všechny peníze existovat jen na bankovních účtech – monitorovány nebo i přímo kontrolovány vládou – tak budou úřady moci povzbuzovat k většímu utrácení, když dojde k hospodářskému zvolnění, nebo k menšímu utrácení, když bude ekonomika přehřátá.“

[/quote]

V děsivě podobném tónu v tomto měsíci napsal pro London Telegraph článek bývalý ekonom Bank of England, a v tom tvrdil, že bezhotovostní společnosti půjde dosáhnout jedině, když „všechny přinutí utrácet jen elektronickými prostředky z účtů vedených u bank pod záštitu vlády,“ které budou „monitorovány nebo i přímo kontrolovány vládou.“

Velké banky jak ve Spojeném království, tak ve Spojených státech už teď zachází s vybíráním nebo ukládáním i mírných částek hotovosti jako s podezřelou aktivitou. V březnu se objevily zprávy o tom, jak ministerstvo spravedlnosti nařizuje zaměstnancům bank, aby uvážili, zda zavolat na zákazníka, co vybírá 5 000 $ či více, policajty.

Mezi tím ve Francii v září nabude účinnosti opatření, které francouzským občanům omezuje možnost provádět platby nad 1 000 € v hotovosti. Armstrong naznačuje, že by „finanční policie“ mohla tento nový zákon vynucovat přes „prohledávání lidí ve vlacích, které zrovna přejíždějí Francii, aby se zjistilo, zda nepřeváží hotovost, která se pak bude zabavovat.“

Jak Armstrong uvádí, tak zákaz hotovosti za účelem vymýcení i toho mála ekonomické svobody, která lidem zůstala, aby se mohli vyhýbat katastrofické politice Keynesiánských centrálních bank, není nic menšího než ekonomický totalitarismus.

„V myslích ekonomických tyranů představuje zákaz hotovosti svatý grál,“ píše Michael Krieger. „To, že se plebsu vnutí systém digitálních nadekretovaných měnových transakcí, nabízí možnost naprosté kontroly přes hladké sledování veškerých transakcí v ekonomice a přes schopnost blokovat platby, pokud by se snad nějaký namyšlený občánek opovážil vybočit z lajny.“

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: prisonplanet.com