Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaEU zakáže semínka z tradičního pěstování a kriminalizuje neregistrované zahrady

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

EU zakáže semínka z tradičního pěstování a kriminalizuje neregistrované zahrady

Dovolí-li se globální dominanci zapustit kořeny, pak budou na úkor osobní svobody světový potravinový řetězec ovládat biotechnologové a mamutí agrokombináty.

Jelikož nezávislost bude největším ze zločinů pod vynořující se globální vládou, ta proto pracuje tak, aby v podstatě zřídila dominanci největších korporací, co s ní spolupracují jako de facto čerství členové vládnoucí oligarchie, která cupitá prvními dětskými krůčky po celé EU i ve vynořující se Severoamerické unii, v Trans-Pacifickém partnerství atd.

USA si už užívají svého spravedlivého podílu na těchto případech, když SWAT týmy dělají razie na zahrádky za domem a na zachycovače dešťové vody, které ruší místními vyhláškami a i jiným zastrašováním zabraňujícím jejich šíření.

Teď se už v Evropě protlačují oficiální politiky pro tento druh dominance biotechnologických, pesticidových aj. společností, co jsou velkými hráči agrobyznysu, v tomto případě přes Evropskou komisi přes její vpravdě podivný návrh zákona.

Arjun Walia z CE.com píše:

Evropská komise zjevně proto, aby zvýšila bezpečnost potravin tohoto kontinentu, mění legislativu Evropské unie o pěstování rostlin. Tento krok u mnohých vyvolal ostrý odpor, ti říkají, že toto opatření ohrozí diverzitu osiva ve prospěch ohromných agrochemických podniků. Tento nový zákon vytvoří nové pravomoci pro klasifikaci a regulaci veškerého rostlinného života kdekoliv v Evropě.

Tento „Zákon o reproduktivních rostlinných materiálech“ bude regulovat veškeré rostlinstvo. Obsahuje omezení jak na zeleninu, tak na lesní stromy, zrovna tak jako na všechny ostatní druhy rostlin. Bude ilegální pěstovat, množit nebo obchodovat s jakýmikoliv semínky zeleniny nebo stromů, které nebyly otestovány a schváleny vládou, konkrétněji „EU agenturou pro odrůdy rostlin.“ … Tento nový zákon v podstatě převede na vládu správu veškerých rostlinných semínek v Evropě a zabrání domácím zahradníkům, aby si pěstovali své vlastní rostliny z neregulovaných semen. Pokud by se toho dopustili, mohli by teď už být považováni za zločince.

Pokud tenhle zákon v Evropě i jinde zakoření, tak přispěje k naprostému podmanění lidu pod nepatřičnou nadvládou udělenou podnikům biotechnologie a Mega-agrokombinátům.

Real Seed Catalogue už před tímto tyranským zákonem varoval i před zájmy byznysu za ním. Říkají, že podle tohoto hrozného zákona: „Stojí téměř 3000 liber otestovat a zaregistrovat jedinou odrůdu semínek na prodej.“

Tento zákon okamžitě zastaví profesionální vývoj odrůd zeleniny pro domácí zahradníky, organické growery a rolníky pěstující pro malé trhy. Domácí zahradníci mají opravdu úplně jiné potřeby – ti např. pěstují ručně, nikoliv strojně, a buď nechtějí, nebo nemohou používat tak silných chemických postřiků. Neexistují způsoby jak registrovat odrůdy vhodné pro domácí použití, jelikož tyto nesplňují přísná kritéria Agentury pro odrůdy rostlin, kterou zajímá pouze schvalování těch druhů semen, která používají průmysloví pěstitelé – Ben Gabel ředitel Real Seed Catalogue.

Podle Real Seed Catalogue tento zákon už vyslechly komise EU pro životní prostředí a zemědělství, byl však zatím stažen kvůli silnému pobouření veřejnosti. Jak hlásili v listopadu 2013: „Zpětná vazba, kterou jsme dostali od poslanců, je taková, že dostávají stovky emailů, a že opravdu vědí, že je to problém a zahradníci jsou vystrašení!“

Komunitní petice vystavená na Avaaz.org nadepsaná „Tohle nepřijímáme. EU, nech nám naše semena!“ má téměř 100 000 signatářů a vyvinula už značný vliv na přesvědčení nevolených evropských byrokratů, aby zatím tenhle směšných zákon na podporu korporativistických zájmů založili. Sem klikněte, abyste si to prohlédli a podepsali.

Navíc můžete napsat osobní dopis podle formuláře vystaveného na Real Seed Catalogue a poslat ho odpovídajícím členům Evropského parlamentu, aby se dověděli, že veřejnost na to pohlíží s opovržením.

Tohle je druh správy doslova použité jako okupační taktika v Iráku, kde mimochodem, Bushem jmenovaný Paul Bremmer zavedl tzv. 100 rozkazů provizorní koaliční správy (CPA), v čemž byla část nutící irácké zemědělce, aby používali pouze registrovaných semínek, čímž v podstatě ohrozili tisícileté dědictví pěstování ze semínek táhnoucí se až k dávné Mezopotámii.

Místo toho donutili silou zbraní většinu zemědělců, aby používali geneticky modifikovaných semínek – když se nové korporátně přívětivé zemědělství pustilo do pěstování úplně nového průmyslového obilí, jímž následně krmili svůj úplně nový dobytek od dobytkářského průmyslu.

Jak ve svém článku z roku 2005 výstižně vysvětlil Global Research „Biopirátství a GMO: Osud iráckého zemědělství:“

Rozkaz 81 se konkrétně zabývá Ochranou odrůd rostlin (PVP), protože je vymyšlený k ochraně komerčních zájmů korporací podnikajících v semenech. Jeho cílem je donutit irácké rolníky, aby pěstovali jen tzv. „chráněné“ odrůdy plodin ‚definované jako nové, zřetelně uniformní a stabilní‘ a s největší pravděpodobností geneticky modifikované. To znamená, že iráčtí zemědělci už nebudou mít na vybranou; jen si koupit PVP registrovaná semínka. Rozkaz 81 otevírá cestu k patentování rostlinných forem (jejich vlastnictví) a jako prostředek pro vstup geneticky modifikovaných plodin a organismů (GMO) do Iráku. Americký zemědělsko-biotechnologické korporace, jako Monsanto a Syngenta, z toho budou mít prospěch. (4) Iráčtí farmáři budou nuceni si kupovat svá semínka od těchto korporací. GMO nahradí produkty starého tradičního šlechtitelství z úzce příbuzných rostlin a nahradí je organismy s DNA poskládanou z úplně jiných druhů, např. z bakteriálních genů vložených do kukuřice. Dlouhodobě přestane být dostatečně široká genetická základna pro genetickou adaptabilitu.

Farmáři musí po nákupu těchto patentovaných semen podepsat technologickou dohodu se společností (Technologickou dohodu s uživatelem). Tato dohoda společnosti umožní, aby kontrolovala zemědělcovy postupy a vedla vlastnická vyšetřování. Rolník se tak stane otrokem společnosti. Stejně jako američtí farmáři, budou i iráčtí farmáři „šikanováni za to, co normálně dělali vždy.“ Iráčtí farmáři např. mohou být žalováni Monsanto, pokud by jejich plodiny, co nejsou GMO, byly znečištěny GMO plodinami pěstovanými v jejich blízkosti. (5) Důsledky pro zdraví a životní prostředí dosud nejsou u GMO známy. Na GMO založené zemědělství určitě podněcuje k monokulturám a ke genetickému znečištění. Tohle bude navíc dalším zvýšení už tak znečištěného iráckého životního prostředí v důsledku prachu z desetitisíců tun ‚ochuzeného‘ uranu, napalmu, chemických zbraní a fosforových bomb.

Od farmářů se bude rovněž vyžadovat, aby si kupovali i hnojiva, herbicidy a insekticidy proti chorobám rostlin. Od iráckých rolníků budou žádat, aby platili za tahle nová semena poplatky, a budou mít zakázáno si semínka uchovávat. Jinými slovy se iráčtí farmáři stanou exportními výrobci, což je recept k vyvolání hladu v Iráku, jaký je známý i z mnoha jiných rozvojových zemí. Pokud nějaká nezávislá suverénní irácká vláda tyhle dekrety nezruší, tak se tím zruší účinnost původního iráckého patentového zákona z roku 1970, který v souladu s iráckou ústavou zakazuje soukromé vlastnictví biologických zdrojů.

Rozkaz 81 navíc ignoruje starodávnou tradici iráckých rolníků o uchovávání semen a využívání svých znalostí ke šlechtitelství a pěstování vlastních rostlin. Rovněž to brutálně zavrhuje příspěvky iráckých farmářů, jimiž se už po stovky generací podíleli na vývoji důležitých plodin, jako pšenice, ječmen, datle a luštěniny. Pokud nikdo jiný nevlastní tyto odrůdy a jejich unikátních přednosti, pak jsou to ty rodiny, které si je pěstují, i když je nikdo nepopsal ani necharakterizoval z hlediska jejich genetického složení. Tento nový zákon, pokud nic jiného, tak umožní-li je geneticky manipulovat nebo je jinak modifikovat a pak „registrovat“ – tak se dopouští krádeže zděděného intelektuálního vlastnictví, okleštění svobod těchto rolníků a likvidace potravinové suverenity Iráku.

Neuvěřitelné! (Ale pravdivé.)

Aaron Dykes

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: activistpost.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+8 # bramboračka na 4 2014-01-13 10:51
www.monsanto.sk a take cz ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # marekmarek 2014-01-13 14:48
Ja som im písal mail a pýtal som sa ich, čo si myslia o všetkých negatívnych tvrdeniach o GMO ohľadom ich (ne)škodnosti. Dodnes mi neodpísali... Na stránke vsetkoogmo.sk je petícia za zdravé potraviny a Slovensko bez GMO. Podobnú petíciu by niekto mohol vytvoriť aj v Čechách, ak ešte taká petícia neexistuje. Zlu treba klásť odpor!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+56 # Ivo Stránský 2014-01-13 16:15
PETICE:
jednej.parlamentnilisty.cz/... /

Tohle u nás neprojde a Babiš půjde od válu,
Český homo-zahrádkář popadne vidle a vyjede traktory do ulic a uznejte sami, že takový rozvášněný dav natrhne prdel komukoliv...

Ale jinak klid a mír lidi :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # sys 2014-01-13 18:05
Zdravej názor.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # zvedavec organista 2014-01-14 15:46
Ja som si dal na balkón kvetináč a hneď na druhý deň ku mne vtrhlo komando zabijakov a pod hrozbou smrti na prinútili ho rozbiť!
STOP NWO!
Vidli do rúk a poďme na nich!
Ničoho sa nebojme, porazíme ich!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Ivo Stránský 2014-01-14 18:10
Chabej pokus Trole :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+26 # původní Novák 2014-01-13 19:06
Přání otcem myšlenky - se znalostí lidských zdrojů českého venkova se absolutně neobávám rozvášněných davů. Leda tak fronty udavačů před Úřadem pro semena a oplodňování.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # Winetou 2014-01-14 04:46
:))))))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # simkol 2014-01-14 13:30
Pane Novák, to je opravdu krásný názor. Vždy jsem chtěl takové něco vyjádřit, bohužel se mi to nikdy tak krásně nepodařílo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # dodo 2014-01-14 09:57
no nech je to čo najkôr,,,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Fanny 2014-01-14 13:16
Cituji Ivo Stránský:
PETICE:
jednej.parlamentnilisty.cz/... /

Tohle u nás neprojde a Babiš půjde od válu,
Český homo-zahrádkář popadne vidle a vyjede traktory do ulic a uznejte sami, že takový rozvášněný dav natrhne prdel komuk
Ale jinak klid a mír lidi :-)

Včera bylo pozdě
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # Peter 35 2014-01-17 18:04
ako je mozne ze miliardu ludi dokaze ovadnut par desiatok ludi a ta miliarda to prijme ..
ved to oni su tu pre nas !!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+27 # tabon 2014-01-13 19:34
Budem muset skutečne klast odpor,tohle svinstvo co se na nas chysta nemužeme dovolit,proste demonstace proti otravenym potravinam a jestli stat dovoluje a schvaluje pestovani a prodej potravin ktere nici zdravi,tak pak takova vlada nesmi vladnout.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # dodo 2014-01-14 09:56
môžeš podpisovať čo chceš a kolko chceš,aj tak si ten papier pichne do pr,,,e ,ale možné je všetko,,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+48 # Adolf Balík 2014-01-13 10:55
Tohle je opravdu divné, když okupační správce ve válkou rozvrácené zemi, sužované sektářskými vnitřními boji a odbojem proti okupantům a protektorátní vládě má jako prioritu semínka. To pak znamená, že ze semínek se stává záležitost prvořadé mocenské důležitosti. Z iráckého národa udělali "pokusného králíka" k vývoji takovéto dominance nad reprodukcí rostlin, a dalším větším kusem kořisti určené k reprodukčnímu podmanění zemědělství okupační správou nad osivem má být semínkově okupovaná Evropa. To vypadá fakt hororově!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Bára 2014-01-13 13:28
AGENDA 21 ....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # pepik 2014-01-13 13:54
www.varovani.org -- > "kniha pravdy". Hledejte v té knize, ať víte na co se připravit :) Je to sice už dlouhé a celkem i tvrdé čtení, ale je to tam asi všechno. Bohužel málokomu stále dochází, že toto je čistě náboženská válka. A bohužel o náboženství, které vyznávají tzv. elity se toho mnoho nemluví.. ale ty následky jejich víry jsou snad už vidět všude i slepému..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # lifetru 2014-01-25 23:53
Toto není poselství od Ježíše. Je to klam! Vždyť Satan se sám vydává za anděla světla. Ježíš nás varoval, že před jeho příchodem povstanou lživí Mesiášové a lživí proroci. "Nevěřte jim", říká.
Bible je dostačující varování - "bude velké soužení, jaké nikdy nenastalo, hlad, nemoci, boje..., kdyby nebyly ty dny zkráceny, nebylo by zachráněno žádné tělo...; ...způsobují těžkosti ti, kteří si říkají Židé, ale nejsou, ale lžou, je to spolek Satanův..., šelma (vláda) dostane moc nad každým národem...a působí, aby všem, malým i velkým, bohatým i chudým, svobodným i otrokům, byl dán cejch na pravou ruku nebo na čelo a aby nikdo nemohl kupovat ani prodávat, leda ten, kdo má cejch: jméno šelmy nebo číslo jejího jména..."
A varování: "„Kdo se klaní šelmě a jejímu obrazu a přijímá cejch na čelo či na ruku, bude také pít z vína Božího rozhorlení, které je nalito neředěné v číši jeho hněvu;"...

Doporučuji pustit Zjevení zjm. od 12. kapitoly nebo Matouše 24 kapitolu - nejotazky-nazory.webnode.cz/.. ./...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Adolf Balík 2014-01-13 22:10
Ta je sice asi z dílny stejných zlosynů, ale vznikla až o dost let později, než byl počátek okupace Iráku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+41 # pavel77 2014-01-13 11:01
takze takhle bude probihat vyhubeni, popr. sterilizace lidstva?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Slovan 2014-01-13 12:00
cemu se divis, ty zidofile?

za tim vsim stoji tvoji "vyvoleni" kamusi.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-13 # agent NWO 2014-01-15 13:38
Za všetkým stoja kremeľský neobolševici na čele v KBGPutinom.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-43 # kapitán Průzrak 2014-01-13 11:16
Jak vystřižené z Rudého práva.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+50 # Šípkyn 2014-01-13 17:48
Ty si asi fakt magor..
V době kdy se vydávalo Rudé právo jsi buď nebyl na světě a nebo tehdejší doba asi musela být hodně zlá k tvé inteligenci.

Protože tehdy naše JZD produkovali zdravé jídlo a zem byla soběstačná a naopak ještě vyvážela.. o cenách dostupného zboží ani nemluvě...
Tehdy šlo o režim pro lidi, ne proti nim.
Odpust si takovéhle debilní komentáře ty "Rudé právo"
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # urna11 2014-01-13 18:13
Přesně souhlasím!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # agent NWO 2014-01-15 13:37
Kecáš, vole.
JRD obrábali ukradnutú pôdu.
Potravín bolo málo, hlavne zeleninu a ovocie bol veľký problém zohnať.
Mlieko bolo v smradľavých sáčkoch.
Víno bolo iba pančované, ako sviečka a pod.
Dobré mäso si zohnal iba po známosti alebo podpultovo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-23 # Trťas 2014-01-13 22:48
To se to produkovalo na ukradeným majetku s nakradeným počátečním vkladem materiálu a nemovitostí, co?!!!
Ještě bys měl k tý chvále dodat že si všichni v práci nakradli, JZD vzkvétala a nikomu nic nechybělo!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # kapitán Průzrak 2014-01-14 00:50
Samozřejmě, že bylo vše lepší, vždyť to psali v Rudém právu a dokola opakovali v televizi a rádiu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Slovan 2014-01-14 07:48
zbytecna snaha zidotrolle
JINA DOBA - tento zpusob trollingu jiz neplati
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # kapitán Průzrak 2014-01-14 08:54
Máš i něco k tématu, nebo jen samé plačky?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # slak 2014-01-14 19:12
Kdyby zalezl do tehdejší zeleniny tak s čučem by se mu zdálo o drogovém doupěti zadarmo protože rybízáky ty ůčinky měli za cenu svačiny na 3 dny. :-))) A s alpou, takzvaný alpský ryzlink by mu svítili oči dodnes a zdálo by se mu o vyhnání z ráje. Nejenom potraviny, ale lukulské hody skoro zadarmo. Brečeli by jako želvy, kdyby si udělali výlet na týden do tehdejší totality. A noblesního by sežrali láskou.°!°
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-4 # kapitán Průzrak 2014-01-15 00:10
Ještě, že stále jsou tu lidé, kterým nejde jen o plný břich a opici. Tohle je pro lůzu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # slak 2014-01-15 00:42
Bů .ole, jemně to byl vegáč a ňamtali si skoro všichni a u ž í v a l i s i. Teď to jde čtvrt století s kopce, nejenom že se nic nevybudovalo a jedinou jistotou teď je že bankéři budou udržovat kupní sílu koňury dole a zároveň tisknout haldy miliard které někdo tedy s určitostí tedy s prkenic tahat bude. Ovšem jakýkoliv pracující to nebude, ti budou tvořit zboží pro ty co si syslí a jestli teď mají boule zaušima tak se nafouknou jako žáby na trojnásobek. Filozofe bez perspektivy které se navíc loutkovodiči řechtají a kážou o morálce s jiskrou v oku, z čehopak asi a vzhledem pozoruhodnému ovčanství se ani nedivím
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-3 # kapitán Průzrak 2014-01-15 10:40
Přiznám se, že tvůj příspěvek je velmi těžký na překlad do českého jazyka. Postřehl jsem, že píšeš o tom, že jde něco z kopce. No, je pravda, že třeba znalost českého jazyka včetně gramatiky jde u nastupujících generací z kopce ruku v ruce s inteligencí a schopností používat hlavu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # slak 2014-01-13 11:39
Sice vás nebudou vypatlávat jako u konopí ale mříže budou připravené stejně.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # III 2014-01-13 11:56
Prečo takýto jednoznačný, pesimistický nadpis? Tie slová len tomu napomáhajú aby sa tak stalo.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Hanz 2014-01-13 12:17
copak s tim asi udela pan Babis?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+21 # martin12 2014-01-13 14:50
zarobi na tom
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+18 # nikdo 2014-01-13 16:39
Pan Babiš už dávno s Monsantem spolupracuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # sys 2014-01-13 18:09
Jinak by se nedostal do vlády.....všech no se dá zaplatit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Pavel11 2014-01-13 19:04
Cituji Hanz:
copak s tim asi udela pan Babis?

Babiš je v tom namočenej taky, Monsanto a babišovo chemičky v tom jedou naplno. Chce to pořádně masírovat životní prostředí a ty korumpáče ve vládě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Hadom 2014-01-13 12:41
Jestli to EU projde což pravděpodobně projde tak doufám ,že bude současná vláda solidární a vystoupí z EU. Ale možná jsem jen naivní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+59 # FRANZI 2014-01-13 13:00
Jste naivní,Babiš & Company,kterého si idiotská část našeho národa dosadila do vlády je zdejším"pionýre m"v GMO a člověk stejného pohledu na "věc"jako Monsanto....Pán bů s váma,pitomci,ne zbyde vám,než žít jako hovádka,nebo se konečně probudit z připosranosti,v zít vídle a napíchat je těm grázlům do zadku...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+34 # acidjoe 2014-01-13 13:21
Cituji FRANZI:
Jste naivní,Babiš & Company,kterého si idiotská část našeho národa dosadila do vlády je zdejším"pionýrem"v GMO a člověk stejného pohledu na "věc"jako Monsanto....Pánbů s váma,pitomci,nezbyde vám,než žít jako hovádka,nebo se konečně probudit z připosranosti,vzít vídle a napíchat je těm grázlům do zadku...


přesně tak, Babiš je děvka Monsanta.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Ivo Stránský 2014-01-13 16:27
To je ale zajímavé, hledal jsem odkaz na nedávný článek AC24 o Babišově gmo řepce, ale nenašel jsem ho...
Žeby babišovo lobby už i tady?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-1 # miru 2014-01-13 21:38
Zdravim,
nejak si neuvedomuji, ze bych na ac24 takovy clanek cetl (asi uz mam vymyty mozek :-D ), ale to nic neznamena... Nicmene clanek, ktery jsem cetl o spojeni GMO repka a Babis bylo v clanku od p. Dolezala (toho casu u VV) - parlamentnilisty.cz/.../...

Bohuzel odpoved na dotaz, odkud pochazi informace, ze Babisova repka je GMO, jsem nedostal. A zadna GMO repka se nenachazi v Registru povolenych GMO - parlamentnilisty.cz/.../...

Zadne podlozene informace o tom, ze by Babisova repka byla GMO jsem nezjistil....a doufam, ze nikdy ani nezjistim.
miru
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # miru 2014-01-15 13:03
Az ted jsem zjistil, co jsem napsal... :(
1. melo to byt: Nicmene clanek, ktery jsem cetl o spojeni GMO repka a Babis bylo poprve od p. Dolezala... Drive jsem tuto informaci nezaznamenal.

2. Odkaz na Registr povolenych GMO MZP je chybny, spravne je:

mzp.cz/.../...

3. Zajimalo by me (ciste informativne, v zasade je mi to totiz jedno...neberu si nic osobne..), za co ty minusy, resp. od jak smyslejiciho cloveka. A ano, nedal jsem primou odpoved na dotaz pana Stranskeho. Ale s temi ztracejicimi se clanky, neco na tom je. Pamatuji si na nejaky clanek o vode v PET a ten taky nejak zmizel.. a nikdy zadna reakce od admina.

A) jsem proti GMO
B) nicmene dukaz ze Babis pestuje GMO nikde neni
C) dle zakona se vyrobky nad 1% GMO musi jako GMO take OZNACOVAT (zjednodusene receno), tedy pokud Babisovy dobroty budou GMO, tak to na obalech bude videt (i kdyz jsem uz trochu paranoik, tak neverim tomu, ze by se prodavaly GMO, ktere oznacene nejsou - to jen, ze by nekdo mohl namitat, ze si to B nejak zaridi)

mejte se dobre
miru
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # miru 2014-01-13 14:43
Babis je asi urcite kamaradem Monstana...a je mozne, ze je i priznivcem GMO. Mate ale nejake realne podklady/odkazy pro tvrzeni ze je pionyrem GMO?
Diky m.

Btw. agenta B rad nemam a ani jsem ho nevolil...(jak ho mohl nekdo volit?!?).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Synthmode 2014-01-14 12:43
Tak jsem to chtěl lajknout, ale zjistil jsem že nemůžu, protože jsem to lajknul už včera :D
Každopádně tento návrh je celkem dobrý, možná by však stačilo striktně zadat konkrétní osobě ve vládě úkol a termín splnění a pokud by se tak nestalo, proběhla by bez soudu okamžitá kompletní konfiskace veškerého majetku jeho a celé jeho rodiny až do pátého kolena. Též možnost jediného uplatnění do konce života: zametač (tímto se omlouvám všem zametačům). Domnívám se že tato "finanční" strategie by byla dokonce účinnější ;)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # acidjoe 2014-01-13 13:49
Cituji Hadom:
Jestli to EU projde což pravděpodobně projde tak doufám ,že bude současná vláda solidární a vystoupí z EU. Ale možná jsem jen naivní.


ano, v tomto případě jste naivní......... ...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # peterTN 2014-01-15 00:08
Naše vlády majú byť k nám solidárne??? To ešte nikto nepochopil,že naši politici sú len obyčajné nesvojprávne decká a o majetkoch našich štátov rozhodujú velkí rodičia /EU,korporácie a židia/ a tým našim chudáčikom sa ujdú len drobky,aby držali hubu a nerobili krik???
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Bára!! 2014-01-13 13:23
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zajímavé, že ani v jednom z českých článků na toto téma, jež jsou přeloženy, není odkaz na petici, oproti původním aj verzím..
Prosím, když už nic jiného, alespoň se přidejte ke signatářům...
secure.avaaz.org/.../?aqkRIgb
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+5 # Ivo Stránský 2014-01-13 16:28 Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # acidjoe 2014-01-13 13:53
Ty šmejdi fakt teď začali tlačit na pilu, to je děs, nějak se to zrychluje to NWO konání......... ..........
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # downy 2014-01-13 14:53
Ludia ked ste si to prečitali tak dufam, že ste sa aspon podpisali pod tu peticiu. :D
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # myslet znamena hovno 2014-01-13 15:52
tak to vypada ze si v nejblizzsi dobe udelam zasobu normalnich seminek -_- a eu sasci by se v tom divadle mohli zacit zabyvat konecne prioritnimi problemy a ne skakat jak monsanto piska a nebo se zajmat jak spolachujeme [...]y....to je ta svoboda? takove pitome zakony ktere si politici delaji hl pro sebe...

v detstvi i kdyz byli naznaky toho ze je svet jedna velka zumpa tupych lidi tak jsem se te myslence branil a doufal ze to je vse vymyslene a ze to ma smysl ...bohuzel byl jsem dost najivni ^^ prachy prachy prachy to je vse o co jde na tehle [...]ene planete
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # sved 2014-01-13 16:08
Cituji myslet znamena hovno:
tak to vypada ze si v nejblizzsi dobe udelam zasobu normalnich seminek -_- a eu sasci by se v tom divadle mohli zacit zabyvat konecne prioritnimi problemy a ne skakat jak monsanto piska a nebo se zajmat jak spolachujeme [...]y....to je ta svoboda? takove pitome zakony ktere si politici delaji hl pro sebe...

v detstvi i kdyz byli naznaky toho ze je svet jedna velka zumpa tupych lidi tak jsem se te myslence branil a doufal ze to je vse vymyslene a ze to ma smysl ...bohuzel byl jsem dost najivni ^^ prachy prachy prachy to je vse o co jde na tehle [...]ene planete

udelal bych si slusnou zasobu zbrani:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # myslet znamena hovno 2014-01-13 16:26
to ja se neminim zbytecne stresovat... kdyby se lidi zacali zabijet kuli preziti tak si to v klidku nekde hodim ....uz jsem si nastudoval bezbolestne sebevrazdy :] takze bych si ustlal a sel nadobro spinkat....

a kdyby bylo po smrti to co pred narozenim proste "nic" tak budu spokojen...jest li tam potkam nekde boha tak ho nakopu za vsechny do prdele :D a jestli zjistim ze jsem si to zvolil sam ,tak se nakopu do prdele a jako duse spacham dalsi sebevrazdu :DD:D mam to vse promyslene neboj :DD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # hlupáci 2014-01-13 20:49
Už ji mám.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # TrueMan 2014-01-13 16:17
Asi se stěhuju do ruska, tam GMO zakázali :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # myslet znamena hovno 2014-01-13 16:32
no ale asi to tam nebude takova uplna idilka jak se zda...kdyz v rusku neexistuje zadna stredni trida...(diky ekonomice ,to asi tak driv nebo pozdeji dopadne na celem svete) bud tam jsou kurva chudi nebo kurva bohati... nic mezi...ja se vsadim ze to co se ted ve svete deje je jen jedno velke divadylko ...vypada to ze jsou 2 strany a pritom to je jedna bestak ...hody a zly polda ...rusko ted hraje hodneho poldu , nwm muj nazor
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # myslet znamena hovno 2014-01-13 16:36
vsak si zajed s google earth do ruska na dovcu a podivej se na nejake mensi mesta nebo vesnice ....kazdy tam ma kurva pole !! a sekaji tam stromy kolem vesnic... ja se nestacil divit....

i treba uk neni uplne tak jak si cesi predstavuji...j o ty bohate ctvrti nebo centra to jo ale zbytek?!!! D:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # sys 2014-01-13 18:16
Na tom něco je....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+16 # justin 2014-01-13 16:52
Z Evropské unie se klube pěknej šmejd.
Kdo uteče vyhraje.
Tento zákon nepodpořím !!!!! už kvůli mým dětem a budoucnosti světa !!!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+8 # hlupáci 2014-01-13 20:33
Co to melete, štěrkali jste klíčema, tak si to vyžerte. Stejně již nyní baštíte z "Kaufu" takto upravený maras, tak co se divíte, deset hodin po dvanácté.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # sved 2014-01-14 16:21
Cituji hlupáci:
Co to melete, štěrkali jste klíčema, tak si to vyžerte. Stejně již nyní baštíte z "Kaufu" takto upravený maras, tak co se divíte, deset hodin po dvanácté.

ja si myslim ze ikdyby nesterkali,nic se na veci nezmeni,prevrat byl domluven predem.kazdopad ne pokud jim tohle projde zajimalo by mne kdy se lidi probudi a zacnou jednat,kolik jeste toho prijde a lidi budou jen kyvat jako beranci?Ilumina ti doted drzi protivahu treba v podobe Ruska,Zrusi iluminati v NWO svou zasadu a zadna protivaha nebude?Pak se mame na co tesit
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Pavel11 2014-01-13 19:58
Jedou to na více frontách najednou. Semena zakážou, ale už celý loňský rok až do teď sprejujou všechny možné chemikálie na přestavbu genetických kodů, prohlíží nám zahrady z malých letadel (prý nvyhlídkových) monitorujou a pak nějakými mikrovlnami ničí nasazené plody stromů a zeleniny. To by mě zajímalo, jak to bude vypadat na jaře.
Jede v tom plzeňské letiště, kde to vede vedoucí letového provozu, klatovské koupil airkraft a máme je nad barákem denně... Čechu, probuď se, to už dávno není SCI-FI.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # SEMI 2014-01-13 20:39
Ludia moji tomuto sa hovori ludsky armagedon a ten musi prist. Ten je predpovedany a tam pomoze jedine byt na to pripraveny
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-8 # MrBlack 2014-01-13 23:06
Tohle téma jsem již před rokem sledoval. Internetem se šíři panika, strach a hněv. Osobně považuju za nerealizovateln ý a komický ten obrázek, že by někdo byl schopný kontrolovat důchodce v zahrádkářské kolonii jak si podávají přes plot semínka, případně na ně poslat SWAT. :D Doporučuju tento článek, uvádí věci v souvislostech práv šlechtitelů (majitelů práv na prodej určitých profi odrůd) atd. ekolist.cz/.../...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # Pepek Vyskoč 2014-01-15 09:35
Pane Black. Pokud vím, tak si většina zahrádkářů semínka kupuje na začátku jara (málokdo si je uchová z loňské sklizně). Na semínka si u nás drží monopol firma semos. Takže ta scopnost kontroly tady je. Stačí, když si udělají na každou oblast průměr prodaných semen. A pokud se tento průměr začne snižovat, skontrolují jestli v oblasti neubyly záhrádky. Když ano, pak je pro ně vše v pořádku, no akdyž neubyly tak je jim jasné, že zahrádkáři schánějí semínka jinak...... prostě stačí sledovat poměr mezi čtverečnímy metry zahrádek a prodaných semen.... matematyka je vždy nesporná.... děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # miru 2014-01-15 14:15
Principialne, matematYcky, mate v zasade pravdu. Ale kontrola nad prodejem, resp. zaruka prodeje uz je v tom, ze 50% prodaneho osiva (ted pouze odhaduji podle nabidek semen v obchodech) je osivo hybridni (oznacovane F1). Ziskana semena z hybridnich plodin jsou vsak nepouzitelna pro dalsi rok. Resp. pouzitelna jsou, ale vzesle rostliny uz nebudou mit kvality puvodnich hybridnich plodin z F1 semen. Budou mit vlastnosti pouze jednoho z rodicu. (pro F1 se pouziva slechteni, opylovani z 2-4 odrud a vysledna plodina pak ma kvality vsech techto rodicu). A vetsina zahradkaru chce samozrejme co nejlepsi vynosy a kvalitu, takze si kazdy rok zakoupi znovu uuzasne F1 osivo. Samozrejme vyrobit si F1 osivo v domacich podminkach take lze, ale je to dosti narocne. Ja osobne zatim jeste stale nakupuji semena, ale nekupuji F1, pokud to je mozne a snazim se vlastni seminka pouzit pro dalsi rok (ev. vyuziji nabidky jinych zahradniku nebo spolku jako napr. Gengel). U nekterych plodin je ale temer nemozne sehnat nehybridni osivo..napr. okurky nakladacky.

mejte se dobre
miru
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # MrBlack 2014-01-16 14:56
Pepek Vyskoč, díky za odpověď. Matematika je sice nesporná, nicméně jak píše Miru, ne všechno osivo je nezbytné kupovat vícekrát a navíc jak by ti "ONI" naložili s Vámi navrženým výsledkem? Bez ohledu na to, že nevím jakým mechanismem se každoročně kontroluje osázená plocha zahrádek, myslím ty m2 potřebné pro Vás výpočet. (brigádník, družice na orbitu, špionážní letadlo? ;) )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Hans 2014-01-14 15:15
EU a Třetí říše. Nevím jak vy, ale já v tom moc rozdílů nevidím ;-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # hombre 2014-02-01 21:01
Ludia ved nebudteto fakt lepo zeriete kazdu hlupost co vam v tomto platku naserviruju. To co sa ta pise nie je pravda. Uz som to se pisal a pridal som aj par oddkazov, dokonca aj na konkretny navrh zakona ktory si moze kazdy precitat. V clanku odkaz na stiahnutie celeho textu navrhu zakona samozrejme nenajdete, zamyslite sa preco.

Moje prispevky boli samozrejme vymazane. Tento boh vie kym financovany platok bol vytvoreny za ucelom sirenia protieuropskej a protizapadnej propagandy. Nebudte uplne ovce a neverte slepo vsetkemu co tu pisu.

A teraz ma kludne vymazte, nebude to prvy krat,
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás