Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaPřelomový zákon v Nizozemsku. Každý dospělý občan bude po smrti automaticky dárcem orgánů. Jak je to v ČR?

Sociální sítě

Reklama

Přelomový zákon v Nizozemsku. Každý dospělý občan bude po smrti automaticky dárcem orgánů. Jak je to v ČR?

Nizozemští senátoři schválili nový zákon, podle kterého je každý potenciálním dárcem orgánů, pokud neoznámí, že chce být z tohoto systému vyloučen.

Nový zákon prošel v úterý těsně v hlasování v horní komoře nizozemského parlamentu. Dolní komora parlamentu země zákon schválila loni pouze většinou jednoho hlasu.

Navrhovatelka nového zákona, poslankyně Pia Dijkstraová uvedla, že na základě nového systému, který je podobný legislativě o dárcovství orgánů v Belgii a Španělsku.

Každá osoba ve věku nad 18 let, která ještě není registrována jako dárce, dostane dopis s dotazem, zda chce po smrti darovat orgány. Ti, kteří na list neodpoví, budou považováni za dárců orgánů, avšak kdykoliv to budou moci změnit.

Jak je to v ČR?

V ČR se automaticky předpokládá souhlas s darováním orgánů. Darování zabránit pozůstalí nemohou, není k tomu třeba sepisovat žádný dokument.

Lze mu zabránit buď tak, že se přihlásíte do Národního registru osob nesouhlasících s posmrtných odběrem tkání a orgánů, jehož zřizovatelem je ministerstvo zdravotnictví, nebo vyslovíte nesouhlas ve zdravotnickém zařízení před ošetřujícím lékařem a svědkem.

Není tedy třeba písemně vyslovovat souhlas, s Vaším souhlasem se automaticky počítá.

Zdroj: nltimes.nl

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

-13 # Ing. Milоslаv Dědеk 2018-02-14 11:22
Války, vývoj a výroba zbraní, zbrojení, vojenské základny, vojensko-průmys lové komplexy atd. jsou prokletím naší doby. Jsou to hračky globální finanční elity, tj. tzv. "lidí velkých peněz". Uvedená hra těmto lidem vynáší astronomické příjmy, přičemž je těmto lidem je zcela lhostejné kolik lidí v jejich hře zahyne a kolik se přitom zničí materiálních hodnot.Stávajíc í mocensko-politi cké uspořádání světa je překonané. Dnes už je zcela zřejmé, že je třeba ho pokud možno co nejdříve změnit. Nastolení nového mocensko-politi ckého uspořádání lidstva bude vyžadovat realizaci řady kroků, přičemž prvním krokem bude náprava nespravedlivého globálního finančního systému.

Je třeba ustavit nové oligarchy kteři by podporovali moje předstvy nového hlobálního systému. Jak napravit nespravedlivý globální finanční systém je uvedeno v článku: BUDOUCNOST GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO SYSTÉMU - http://[...].es /2018/01/budouc nost-globalniho -financniho-sys temu.html
V současnosti už má materiálně-tech nická základna světa takovou úroveň, která umožňuje vývoj politicko-mocen ského uspořádání lidstva plánovitě realizovat a řešit tak nejrůznější globální problémy jako je omezení neproduktivních lidí, kteří už nepracují ale svými finančními požadavky vyssávaji vlády. Uk je na správné cestě, když nefinancuje důchodcům některá opatření, např. dialýzu. U nás by bylo třeba jako presidenta brzo dosadit prof. Drahoše, aby obohatil naší populaci o vysokoškoláky z arabských států a z Afriky, kteří vyznávají islám. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://[...].es/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku nereálný, protože většina lidí zde nemá dostatečné vysokoškolské vzdělání jako mám já, potom vám doporučuji seznámit se s geniální TEORIÍ VŠEVÝVOJE - http://[...].es/2014/01/teorie-vsevyvoje.html
, což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému jako např. finanční vyssávani státu neproduktivnémi lidmi, které je třeba humanitárně omezit. Z tohoto důvodu bych uvítal, aby bylo vyplácení důchodů po pěti letech zastaveno.
-5 # Ing. Miloslav Dědek 2018-02-14 14:01
Uvedený komentář jsem nenapsal. Napsal ho někdo mým jménem. Moje komentáře neobsahují pitomosti o zastavení výplat důchodů po pěti letech a pod.

Autorovi tohoto komentáře:
Jmenuji se Ing. Miloslav Dědek a došla mi trpělivost.
Používaní cizího jména je trestný čin. Budete-li pokračovat v psaní komentářů mým jménem podám na vás trestní oznámení.
+15 # LubinenKremlBot 2018-02-14 11:34
Fše by mělo zůstat na svobodném rozhodnutí majitele těla ale v Holandsku je držitelem Vašich ostatků jedna ze zemí fašounsko-marxi stické EU. Satanovi řezníci nám vzkazují ,že aspoň tělo bude vlastnit jejich páníšek ,když už se dušičce podařilo uniknout z tohoto chystaného pekla.Pokud se někdo rozhodne darovat své orgány v dobré víře a svobodné vůle je to tak v pořádku.
+22 # Elen 2018-02-14 11:36
Naše zdravotnictví je jdena velká zvrhlá hrůza.
Veliké štěstí má ten, který v tomto kšeftu s lidským neštěstím potká člověka lékaře (výjimku, potvrzující pravidlo).
Socialistické zdravotnictví nebylo dokonalé (i s přihlédnutím na svou dobu), ale toto současné je bída a utrpení, na kterém vydělávají hyeny.
Po převratu 89, se u nás začala zřizovat a modernizovat ARO, která, což veřejně řekli v TV, slouží k odebírání orgánů.
Každý, kdo měl tu "čest" seznámit se s těmito ARO, ví o tom své (pokud není pologramotný).
Ti kdož si myslí, že na těžbu lidských orgánů slouží jen úmyslně založená válečná ložiska konfliktů, se velice mýlí.
Jaká je kontrola lékařů v těchto ARO? Naprosto žádná, je založená jen na důvěře pacientů a jejich blízkých, kdy mají lékaři k dispozici mnoho paralyzujících a smrtících prostředků (opakuji, naprosto bez kontroly, jestli nějaké, pak jen těch spolčených).
Proto si mezi lidmi vysloužili pojmenování:
bílá mafie
bílí havrani
"když chceš umřít jdi do nemocnice"
To ani nehovoříme o podivných pokusech na umírajících, o kterých vědí, že jim nemohou pomoci,
kde na jejich utrpení ještě vytěží co nejvíce pojišťovnu.
...
Podle mého názoru je neléčení příčiny nemocí a následný kolaps orgánů,
jejich následné nahrazování pochybně získanými orgány zvrhlost naprosto odporná.
Když jsem měla osobně tu "čest" seznámit se blíže, nahlédnout pod pokličku, dospěla jsem k závěru, že naše zdravotnictví je hnisavý vřed na těle společnosti.
Hnus, který jsem viděla rozhodně nesmažou infantilní seriály, ani masáž mediání.
Ne, nejsem přemrštěně kritická, či zaujatá, jsem si naprosto vědoma toho, že fungování tohoto vředu je naprosto úměrné vědomí uživatelů (pacientů).
Pěkný den

Dodatek:
Všude, kde je na prvním místě mamon, chybí úcta k životu. Dopadne to jak v té pohádce o králi, který si přál, že vše čeho se dotkne se promění ve zlato
a zemřel hlady.
K tomu poučení: "Vše co si lze koupit za peníze, je i tak dost laciné".
Nejvíc se mi líbí tohle:
A na těch schodech bylo psáno:
"Kdo střeží čas, zná cenu zlata."
A o schod výš:
"Čím je zlato, když se ti času nedostává?"
+18 # Janaz 2018-02-14 13:50
Veľmi dobre si to napísala. Mám plno vlastných skúseností s touto bielou mafiou , opatrovala som svojich rodičov, ktorí nedávno zomreli. Kvôli platbám od poisťovne sú schopní robiť už zbytočný operačný zákrok 85-ročnému človeku zomierajúcemu na rakovinu, o ktorom nieže neinformovali ani jeho, ani mňa, ktorá som denodenne chodila k jeho lôžku. Ale to, že im pacient skoro desať dní nič neje kvôli bolestivej ústnej dutine a hrdlu a skoro vôbec nepije, to ich nezaujíma. Okrem jedinej lekárky, 76- ročnej, pre ktorú je liečba a pomoc ľuďom skutočne poslaním a ktorá má úžasnú empatiu, som za tie roky nepoznala skutočne ani jedného lekára, ktorého by pacient zaujímal aj ako človek, vždy to bol len prípad.
+9 # Jaris 2018-02-14 11:59
No, ja jsem cetla, ze darce organu musi byt jeste zivy.
:-o Copak je platny clovek, kteremu se zastavilo srdce, takze mrtve srdce tezko muze nekomu darovat.
+13 # Janaz 2018-02-14 13:36
Sú stanovené lehoty aj v hodinách, kedy je možné ešte odobrať z mŕtveho tela orgány /pre jednotlivé orgány sa líšia/. To neznamená, že keď sa srdce zastaví, tak telo sa skazí.
+13 # julius 2018-02-14 12:44
Aha tak kdyz potrebuji nejaky organ tak staci utajeny unosce a nekoho si vybrat. Toho jednoduse rozrezou. Duvod jeho smrti si najdou. Hm to je opravdu moudry zakon. A jeste to maji legalne. Pak to prodaji a tak obchod s organy jen roste
+17 # Janaz 2018-02-14 13:37
Toto, čo majú v Holandsku až teraz, tak to máme na Slovensku aj v Čechách už roky.
+8 # Quercus 2018-02-14 20:10
A nesliboval snad teplouš Hvochlasta, že západ v mnohém i předběhneme?
-4 # balwan 2018-02-14 13:50
+7 # eli 2018-02-14 15:30
Hlupost, ale mozno zamerna. Ustanovenim takehoto zakona v kapitalistickom systeme, je dvojsecnou zbranou, ktora len jeho rozklad urychli. Aky je sucasny trend v zdravotnej starostlivosti v krajinach zapadneho sveta? Je to sfera, ktoru ovladol najvacsi parazitny, korporacny spolok v historii ludskej spolocnosti. Zahrnuje mohutny farmaceutický, poistovaci a vsetky zdravotnicke institucie v cetne sluzieb, na liecbu
a hospitalizaciu. Pocas ekonomickeho rozvoja, ked priemysel produkuje, spolocnost a stat, disponuje dostatocnym mnozstvom financnych prostriedkov, na pokrytie tychto potrieb a snimi spojenych vydavkov. Zdravotne poistky a cenove relacie lieciv, sa pohybuju v dostupnych medziach, pretoze tieto poistky, si mozu dovolit platit aj mladi ludia. V casoch hospodarskych kriz v akej sa zapadny svet ocitol prave teraz, sa prijmi spolocnosti dramaticky znizuju. Statne pokladnice sa vyprazdnuju, mladi ludia rusia zdravotne poistky, pretoze su samozrejme daleko zdravsi, ako tie starsie generacie. Parazitne korporacie stracaju rapidne svoje zisky, je nutne prijat opatrenia, na zachranu a predlzenie zivota starsich generacii a vymackat z nich celozivotne uspory. Starcom budu implantovat zdrave organy, bude sa predlzovat ich zivot a nebudu sa zmensovat len ich usporne konta, alej aj statne pokladnice, na ktorych bude zavisla ich penzia. Ak mlada generacia nebude odvadzat dane, stat nebude schopny vyplacat penzie dlhsie zijucej starsej generacii, totalny kolaps celeho systemu, sa znacne urychli.
+2 # Vít Henoch 2018-02-14 21:23
Po smrti člověka není možné použít jeho orgány. Natan, který opouští se svou Natou jednu buňku po druhé, pokud srdce člověka přestane bít, je tím oživujícím světlem, které tělo potřebuje k životu. Natan a Nata z těla odcházejí několik hodin, nejdříve z vnitřností, které se pak rychle kazí. Proto také šelma, které je dovoleno strhnout ovci, nejprve sežere vnitřnosti, kde Natan již není. Poslední, co sežere, je svalovina. Proto také ještě těm, co se jim zastaví srdce rostou vlasy a nehty. Pokud zakousne pes koroptev, nasytí se zprvu jejími vnitřnostmi, svalovinu obvykle zahrabe a čeká, až bude každá buňka opravdu mrtvá. Proto nechápu, jak chtějí zákonodárci použít rozkládající se vnitřnosti lidí. Napadá Mne jenom jedna možnost, jejich rozpadající se těla potřebují nové ledviny, játra za ta svá poničená alkoholem, plíce zanesené kouřem a podobně. No jestli chtějí, aby jim ledviny, kde již Natan a Nata nejsou, sloužily, pak ať si místo těchto ledvin tam radši dají nějaký filtr z umělé hmoty. Jinak to nevidím. Každopádně takto fungující roboty už mají.

Otec

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás