Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaKdyž USA hackují systémy a vměšující se do voleb a politiky, tak je to dobře, na rozdíl od stejných činností Číny a Ruska, říká bývalý americký ministr obrany

Sociální sítě

Reklama

Když USA hackují systémy a vměšující se do voleb a politiky, tak je to dobře, na rozdíl od stejných činností Číny a Ruska, říká bývalý americký ministr obrany

Bývalý šéf Pentagonu Ashton Carter tvrdil, že americké kybernetické operace a vměšování do voleb nelze klást na roveň aktivitám Číny a Ruska.

Carter v pátek v Davosu na Světovém ekonomickém fóru promlouval k debatnímu panelu věnovanému stavu kybernetického válčení.

Strašidlo údajného ruského vměšování do amerických voleb 2016 strašilo i během této akce, kdy pomocná role jako kybernetického postrachu byla přisouzena také Číně, údajnému zloději přísně tajných amerických vojenských technologií, a Severní Koreji, údajnému pachateli hacknutí Sony v roce 2014 stejně jako loňské epidemie ransomwaru WannaCry. Tento panel debatoval o tom, jak by na takové útoky měly USA a Západ obecně reagovat, ale nezmiňovat se přitom o roli, jakou hrají USA při přinášení situace kybernetické války do stavu věcí, jaký je teď.

Jendou pozoruhodnou výjimkou se stalo ale vystoupení Cartera, ministra obrany v posledních dvou letech prezidentování Baracka Obamy, který se pokoušel vysvětlit, jak se akce Američanů liší od stejných akcí Číny a Ruska. „My na Internetu provádíme špionáž. A i když jde špionáž proti nám, tak si nestěžuji. I když mě to netěší, protože nejsem rád, když nám někdo krade naše tajemství. Něco ale kladu do jiné kategorie. Skryté akce… to není špionáž. Ty účinkují tak, že ubližují,“ řekl.

Takže když Čína ukradla výkresy F-35, tak to Ameriku poškodilo; když USA špehovaly německé a brazilské společnosti, aby získaly konkurenční výhody na trhu, tak to nic není? Zní to pochopitelně, že? To ale není všechno, protože když se USA vměšují do cizích voleb, tak to podle Cartera není to samé, jako když se někdo vměšuje do voleb amerických.

Takže upřímně, tajné dodávky amerických zbraní syrskými protivládním skupinám, pokusy vytvořit kubánskou verzi Twitteru k podněcování disentu v této ostrovní zemi nebo ohlášené hacknutí íránských zařízení pro obohacování uranu za účelem zničení centrifug – údajně nejlépe známý případ státem vedeného aktu kybernetického válčení proti jinému státu, to vše spadá do stejné hodné kategorie. Ale na tomto panelu nepadl žádný válečný plán pro tyto země.

V tom je samozřejmě ještě spousta dalších věcí, které na tom panelu opomněli zmínit. Např. praktiky amerického zpravodajství při shromažďování vytěžitelného materiálu. Třeba ten útok WannaCry byl založen na uniklém nástroji vyvinutém NSA, nikoliv vytvořeném super-tajnou jednotkou kybernetického válčení Severní Koreje. Nebo skutečnost, že americká veřejnost je často nucena k důvěře své vládě, když ta prstem ukáže na jinou zemi a řekl: ‚To udělali oni.‘ Což je znepokojivé, vezmeme-li v úvahu, jaká se za nimi táhne historie falešných tvrzení, a skutečnost, že američtí experti na kybernetické válčení vědí jak podvrhnout falešný „digitální otisk prstu“, aby útok vypadal, jako kdyby přišel z Ruska nebo z Číny. Nebo uvážíme-li zprávy, že Obamova administrativa nařídila nastražit „digitální bomby“, které budou nachystány vyřadit Rusku kriticky důležité infrastruktury, pokud se Washingtonu zachce.

Nese to s sebou ale i něco nechtěně dobrého – novou pěkně zábavnou konspirační teorii vyslovenou (nejspíš omylem) moderátorem Edwardem Felsenthalem, šéfredaktorem Mazinu Time. Ten si vzpomněl na falešný poplach na Havaji před útokem balistickou střelou, kdy řekl: „A co kdyby to bylo hacknutí? Počítám, že do jisté míry s určitostí nevíme, co to bylo.“

Zdroj: rt.com

 

Loading...

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+33 # John Pitralon 2018-01-31 15:54
Pindosové, vy nejenže manipulujete lidem hlavy, vy i vraždíte po celém světě... S naprostou samozřejmostí, pod ideovým vedením vašich chazar petroholar satanů.


-------------------------------------
Muse - Psycho: www.youtube.com/.../
KINO SVĚT - Co se stalo v Pentagonu www.youtube.com/.../
John Pilger - Válka, kterou nevidíte: www.youtube.com/.../
Petrodolar - cesta ke světové válce: www.youtube.com/.../
+37 # Janinna 2018-01-31 16:08
Jistě Johne, jsou jak shnilý plankton, který dusí celou planetu.
Co je dovoleno Bohovi není a nesmí být dovoleno volovi, to dá rozum, ne?
Čím dříve Amerika zkrachuje, tím více je šancí na spásu světa.
Vidíme počátek odpočítávání a mechanismus rozpadu už započal.
Ameriku čeká nezvratný rozklad. Tento proces se už nikomu nepodaří zastavit, protože choroba Ameriky je neléčitelná.
+18 # robrell 2018-01-31 17:53
Problém s tím,že až padne USA na prd..l, tak těch jejich přisluhovačů v ČR je tolik, že budou škodit dál a s ještě větším úsilím. Bohužel.
+25 # John Pitralon 2018-01-31 17:54
Od 2. světové války zabili v cizích zemích asi 20 milionů lidi, to znamená, že vyhladili do mrtě jednu středně velkou zemi a jim teď strašně vadí, že někdo napsal na Facebooku pár vět proti bábě Clinton... Naši havloblbečkové to po nich papouškují a ječí nesmysly o hybridní válce.
+16 # r.m. 2018-01-31 18:15
Hybridní válka se naopak vede proti Rusku, příznaky důvěryhodně shrnul už Jan Schneider
+17 # Janinna 2018-01-31 18:26
Hlavně informační válka. A co se týká těch jejich přisluhovačů v ČR jak píše robrell, tak tihle sorosjugend se spřízněnou bezpáteřní havlostokou, budou škodit jen tak dlouho a v takové míře...jak budou mít peníze. S odchodem hlavního sponzora i jejich elán upadne.
Přímá úměra.:))
+37 # olinka215 2018-01-31 16:04
Jo,jo, to je ten, pověstný dvojí metr. Obzvlášť "vyspělý západ" vyniká v jeho používání. Ale zdá se, že si jeho užití vyhradil jen a pouze pro sebe. Běda, kdyby se někdo osmělil, či spíš byl tak drzý a poukázal na jeho hojné používání. To by nám okamžitě bylo vysvětleno, že postup byl demokratický, v rámci lidských práv a my jsme fašisti, kteří si dovolují zpochybňovat ustálené metody=)))
cz.sputniknews.com/.../...
+34 # Janinna 2018-01-31 16:46
Ahoj Olinko, všem těm válečným štváčům, kteří se vydávají za Mírotvůrce a spasitele světa, bych vzkázala:
Rozpusťte NATO a všechny svoje vojenské základny po světě.
Vraťte zpět na své území vojáky, techniku, zbraně, včetně jaderných.
Nezasahujte do vnitřních záležitostí jiných států a přestaňte s vývozem barevných revolucí.
Nikomu nevnucujte vaši prohnilou a zdegenerovanou formu demokracie.
A přestaňte už konečně dávat nevyžádané rady.
+17 # josh (xy) 2018-01-31 17:40
A přestaňte už konečně dávat nevyžádané rady.....a začněte pracovat pro Great America Again....a může začít od sebe..i s tou velkou prdelí;).
.ahoj děvčata;)
+10 # robrell 2018-01-31 17:54
To je snad nesplnitelný sen. Kéž by.
+18 # Janinna 2018-01-31 18:13
Ahojte oba:) ale vůbec to není nesplnitelný sen, vždyť ho právě žijeme.:) A na perestrojce USA pracuje i Trump.
Samože to nebude zítra, ale proces už započal, těch vnitřních problémů - ekonomické, sociální, rasové,....mají Pindosové tolik, že je jenom otázka času kdy ten papiňák bouchne. Můžeme jen doufat, aby vše proběhlo v klidu a postupně, protože rychlé zhroucení při jejich sebestřednosti by opravdu mohl znamenat - konec všech a všeho.
+19 # olinka215 2018-01-31 19:05
Ahoj Jani,naprosto s Vámi souhlasím, protože to, co dokázaly SSA za dobu své existence, nemá na celém světě obdoby. Ve své touze vládnou a podmanit si celý svět ,za sebou zanechaly miliony mrtvých, potoky krve a statisíce zničených rodin a životů. A pořád jim to, hyenám krvelačným, nestačí. Všude strkají ty svoje nenechavé pracky a drzé čumáky. Ale jak se říká: Všeho do času a souhlasím s Vámi, že ten čas se už naplnil...
Zaplať pánbůh za Putina, protože on byl první, kdo se vzepřel a tím ukázal, že to jde i bez nich
+9 # Janinna 2018-01-31 23:21
Ahoj Olinko, ano zaplať pánbůh za Putina, sice nebyl první kdo se vzepřel, ale určitě je jediný, který to ustojí.
+5 # olinka215 2018-02-01 10:20
Jo, máte pravdu zapomněla jsem na Kaddáfího, který chtěl svoji měnu podložit zlatem a obchodovat za ni ropu. Jak dopadl on a celá jeho země, všichni víme
-6 # balwan 2018-01-31 17:55
+18 # LubinenKremlBot 2018-01-31 17:56
Za še co nevyjde podle představ pražské kafilérní pro sionistické galérky je vinou Vladimira Putina a jeho webům .Kontejner o tom věděl své když si chodil stěžovat na proruské ovlivñování všeho , háděti vlastizrádnému Sralbotkovy , katovy socanů.
+11 # r.m. 2018-01-31 18:06
Babiš velebí Izrael - brífink k dokončení projektu zvýšení bezpečnosti na nejvytíženějším tuzemském letišti.
video.aktualne.cz/.../...
...já jsem se v Davosu sešel...
)) myslím, že tím jsme v klubu čekatelů na "brusel"
+19 # Vladimír 2018-01-31 18:13
Už je to tady a už se to těm globalistům pod rukama rozpadá....
youtu.be/_MfX2og-y94
+4 # Vaclav2 2018-01-31 22:58
dobré video, díky....snad až příliž fantastické, můžeme jen doufat, že to je pravda

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás