Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Nikdy nedovolím muslimovi odejít z hodiny na modlitbu.“ Pedagožka z Ruska učí běžence v Německu

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

„Nikdy nedovolím muslimovi odejít z hodiny na modlitbu.“ Pedagožka z Ruska učí běžence v Německu

Vysvětlit, co je to antikoncepce, muzeum nebo naučit používat záchod. Masový příliv běženců do Evropy od roku 2015 nastolil ostře otázku sociální adaptace nově příchozích.

Německé úřady vyčleňují na program vyučování němčiny dost velké prostředky, jak na federální, tak místní úrovni.

Jako učitelka pracovala tam také bývalá novinářka Lubava Friedrichsová, která přišla do Německa z Ruska před téměř 15 lety. Hovořila se zpravodajem RIA Novosti o tom, jak se její chovanci adaptují na evropskou kulturu.

O běžencích

Moji žáci jsou muži a ženy ve věku 18-60 let, nejen ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku, Íránu, ale také z Kosova, Srbska, občas Polska, Gruzie nebo Čečenska. Jsou muslimky v šátcích a bez šátků, ale všechny pracují v skupinách spolu s muži bez žádných problémů. I když se nedávno konal v sousedním městě soud s iráckým občanem, který ubodal nožem svoji ženu, protože si myslel, že mu zahýbá, kdežto pouze navštěvovala jazykovou školu. Lidí, kteří neznají naši civilizaci, přišlo víc než dost.

Většinu žáků tvoří běženci, kteří chtějí získat příslušný status (trvá to léta), a pak zůstat v Německu a přestěhovat sem své rodiny. Jinak jsou běženci povinní vrátit se do své rodné země, až se tam všechno urovná, jenže v praxi se to stane jen málokdy.

O všedním životě a kulturním šoku

Říkám ženám a mužům: máte-li intimní otázky, na které neznáte odpověď, zeptejte se mne, než začnete hledat odpovědi v praxi a narazíte na nepříjemnosti. Co jsem si jen měla vyslechnout! Prozradila jsem, například, dospělým lidem strašné tajemství o existenci antikoncepce, nevěděli o tom!

Přede dvěma roky jsem učila v uprchlickém táboře. Lidé tam přicházeli nadšení, s nadějí na nový život. Ale tlumočníci museli začít vysvětlením, jak se má správně používat záchod, v kabinách visely obrázky zobrazující, že „mimo mísu se nesmí."

Když jsem učila děti, přišli za mnou občas otcové, aby si o svých potomcích pohovořili. Během rozhovoru se nedívali na mne, ale na stěnu, V naší evropské civilizaci se to považuje za nezdvořilé. Ale jako muslimové, kteří mají zakázáno dívat se na „cizí ženy" zpříma (tedy drze), projevili vůči mně právě zdvořilost.

O negramotnosti

Těch negramotných přichází do Německa hodně. Povím na rovinu, že nepoznám statistiku, avšak, soudě podle mé práce, je jich div ne víc než gramotných. Lidé, kteří se doma učili, chápou, co to znamená. Někteří jsou velmi vzdělaní. Mám, například, téma měrové jednotky: metr, decimetr, centimetr, milimetr… Jeden Syřan pokračuje: nanometr…

Jsou žáci, kteří ovládají čtyři nebo pět řečí… Ale jsou i takoví, kteří nedokážou číst ve své mateřštině, a pro nás, učitele, je to hrozné. Tady pomáhá jen jedno: pomalu-pomalu-pomalu, pak vše od počátku, a tohle desetkrát po sobě.

S jedním žákem pracuji již půlroku dvakrát týdne a snažíme se přečíst slovo máma. Stále zapomíná na rozdíl mezi m a n. Přitom ale kopíruje písmena a slova natolik pečlivě a bez chyb, že nikoho nenapadne, že je to pro něj španělská vesnice. Věřím, že se číst naučí.

O složitých otázkách

Jde například o takový prostý úkol z příprav na zkoušku: napsat na turistickou kancelář (tady je mají div ne v každé vesnici) elektronický dopis, sdělit, že byste chtěl navštívit v srpnu Drážďany, zeptat se na muzea, kina, adresy hotelů. První otázka zní: kdo je to Drážďany? Druhá: co je to muzeum? Myslím, že prostě neznají toto slovo v němčině a vysvětluji. Vidím, že nerozumí. V poslední naději se ptám: Mona Líza, Leonardo da Vinci, slyšeli jste někdy? Ne. Upadám do rozpaků.

Avšak skutečný „antikulturní šok" jsem zažila, když mi děti z Afghánistánu sdělili, že se jejich matka vdávala ve 12 letech a její přítelkyně v 10. Od té doby vždy nejdřív upozorním na to, že Německo není Afghánistán, a že dokud se nepřesvědčí, že dívka již má 18 let, raději se jí dvořit nemají.

O náboženství a falešné toleranci

Osobně respektuji náboženskou příslušnost, sama jsem pravoslavná, ale nikdy nedovolím žákovi, aby odešel z hodiny kvůli modlitbě. Ano, muslimové mají určitý čas na modlení, ale mohou to udělat později, korán to dovoluje. Máme vyučování také během muslimských svátků, muslimského postu, žádné dny volna.

Mluvila jsem nedávno s jednou Turkyní, která přišla do Německa jako dítě s rodiči, po létech se vdala za Němce, mají děti. Její rodina jí to ale dosud neodpustila, že se odvážila vdát za nemuslima. Ukázalo se, že jako dospívající děvče pořád doufala, že němečtí učitelé bouchnou pěstí do stolu a řeknou jejím rodičům: „Jste v Německu a všechny děti tu mají na tělocviku tělocvičné úbory a v bazénu normální plavky!" Jenže rodiče psali vzkazy, že je nemocná, a němečtí učitelé přivírali nad vším oči a uvolňovali dívku z plavání. Tohle teda považuji za falešnou toleranci.

O práci s vězni

Ve věznici mám malou skupinu, studujeme v počítačové třídě. Žáci sedí u počítačů se sluchátky a mikrofony, a každý se učí na své úrovni: počínaje naprostými analfabety a konče těmi, kdo získali doma vysokoškolské vzdělání. Je to moc dobré, protože mám možnost „vyčlenit" dvou- nebo tříčlennou skupinku a pracovat s ní zvlášť u tabule, zatímco ostatní se učí s pomocí internetového portálu.

Ve třídě máme naprosto klidné ovzduší. Na to, za co „sedí," se neptám, rozhodla jsem se, že je to tak pro mne lepší. Co se týče rozdílů, pak ve vězení je vše prosté: střecha nad hlavou, jídlo, práce… Na svobodě mají lidi spoustu problémů: děti, škola, nájemné, doprava, vyhlídky. Proto bych řekla, že lidé na svobodě jsou méně soustředěni na jazyk.

Zdroj: snews.com

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+16 # Aliance 2018-01-06 11:49
Ty si naozaj iba balvan a to k hownu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-14 # Ing. Miloslav Dědek 2018-01-06 11:08
Masový příliv běženců do Evropy patří k problémům, které vznikají v důsledku chaotického nekoordinovanéh o vývoje lidstva. V současnosti už dosáhl vývoj lidstva takové úrovně, že jeho další vývoj je možné globálně plánovitě realizovat a předcházet tak vzniku podobných problémů. Jednu možnou alternativu plánované realizace budoucnosti lidstva popisuje článek: SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – [...]/2017/12/s oucasnost-budou cnost-lidstva.h tml Jak zneužívá globální finanční elita k ovládání světa globální finanční systém je pěkně vylíčeno ve zprávě: „Ronald Bernard o manipulácii sveta elitami pomocou finančného systému“ – [...]/2017/12/r onald-bernard-o -manipulacii-sv eta.html Uvedenou problematikou se zabývá také zpráva: „Svetový podvod s financiami odhalený“ – [...]/2017/12/s vetovy-podvod-s -financiami-odh aleny.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Vít Henoch 2018-01-06 16:08
Ing. Dědku,

chaotický a nekoordinovaný vývoj lidstva máš na starosti ? Chceš to vzíti do svých rukou ? Vidím podle titulu, že jsi Ing., proto asi ta odvaha. Hochu Můj, tvoje Ing. tě nezachrání před šlápnutím do hoven těch nekoordinovanýc h. Co ty víš o tom, jak se dělá koordinace lidstva ? Lidstvo nepotřebuje žádnou koordinaci, ale potřebuje, aby pých tvá a ostatních koordinátorů, byla vykopána ze Země a přenesena na ty planety, které je třeba roztočit. Tam bude i tvá inženýrská práce, nyní v oboru elektrotechniky velmi užitečná. O to se brzy postarám. Potřebujeme elektřinu jako sůl a elektronků bude potřeba jako sůl. Neboj se, na jejich úrovni již jsi, nic nebudeme měnit, maximálně tvou orientaci v pozitron.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-10 # Ing. Miloslav Dědek 2018-01-06 17:07
Pane Henochu,

"S vírou a optimálně volenými slovy
lze přemisťovat i největší velehory,
ten kdo umí, ten může krátce řečnit
a zdánlivě nemožné může uskutečnit.

Jinak lapidárně řečeno: "Myšlenka může mít větší moc než ten největší balík peněz."
Nevšiml jste si, že už jsem to vzal do vlastních rukou.
To Vaše vyhrožování je velmi abstraktní. Buďte tak laskavý a konkretizujte ho.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
-6 # Vít Henoch 2018-01-06 18:17
Ano Dědku, budu to konkretizovat. Ty a ti ostatní, kteří se snaží jak mohou, vyhovět svému bohovi, který jim nakukal, že je to právě on, který skály přenáší, že je vševědoucí, že se otočil zády ke svému Otci tak, jak dnes činí kněží u oltáře, že převzal moc na Zemi a Nový světový řád, že zakládá, vy všichni jste se nechali unést svou pýchou a snažíte se ovládat druhé jak státními systémy, tak lžemi všeho druhu. I šediváky máte na Měsíci, přestože tam nikdy nikdo z vás nebyl. Protože v momentě, kdy se obrátí váš vývoj v čase z vás bude mrak nabitých částic, přenesu vás na ty planety, které jste vaší pýchou v to, že jste vip nadlidi, na planety, kde vše zemřelo, protože zemřel Petros a po něm i Geos. Petros zkameněl proto, protože jste bažili po moci, bohatství a snaze být otrokáři. To se vám podařilo skrze církve. Tam bylo třeba upravovat Písmo Svaté tak, aby ovečky věřily těm nesmyslům. Dělalo se to pomalu, opatrně a Písmo bylo tak znesvěceno, že jste tak zabili Vesmír, respektive Mír ve Vesmíru. Nastal obrovský chaos a protože nám zemřel jak zakladatel Země, tak Míru, museli jsme si s celým lidstvem a vším živým vytrpět svoje. Poslouchali jste vábení moci, mamonu a pýchy. Proto nyní, kdy vás nebudu soudit já, ani nikdo z lidí, ale to vaše má dáti a nedal, to znamená matematika, fyzikální zákony, gravitační zákony i Heisenbergův princip neurčitosti. Celá Bible je o jednom. Vyvedení otroků z otroctví, Dědku. Vy, vyznavači, propagátoři a pracovníci ve službách vlády NWO nad celým světem, budete muset zjistit, že vaše Duše si doslova nahrabaly. Co z toho plyne například z pohledu gravitace, poznáte.

Henoch
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Eva Kašpárková 2018-01-06 16:37
Cituji Ing. Miloslav Dědek:
Masový příliv běženců do Evropy patří k problémům, které vznikají v důsledku chaotického nekoordinovaného vývoje lidstva. V současnosti už dosáhl vývoj lidstva takové úrovně, že jeho další vývoj je možné globálně plánovitě realizovat a předcházet tak vzniku podobných problémů. 

JOOO? Války rozhodně chaotické nejsou, ty jsou velmi dobře připraveny milý Dědku. Cožpak si Dědku nevzpomínáš na nebezpečné zbraně v Iráku?
Nebo je už našli?
A co Libye a Muamar Kaddáfím, s ním by tu žádná invaze nebyla. Ti plaváčci by jeho zemi nepřešli.
A co říkáš Dědku na Sýrii a Assadam ti Rusové to tam pěkně uklidnili, nebo se ti to taky nelíbí?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Dědouch11 2018-01-06 18:46
+++
Debili, vám hned naložili.
;o)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+36 # Miloš 2018-01-06 11:49
Žádný muslim není umírněný. Nebo lépe řečeno, může se jevit do jisté míry a času jako umírněný. To ovšem jen do té doby, než muslimové přečíslí populačně původní společnost (nebo nabudou procentuálně významný počet v dané společnosti). Potom se bude nucen každý muslim radikalizovat, protože by se jinak stal sám terčem náboženské nenávisti ostatních radikálních muslimů. Přesně takto se šířil islám i v historii, kde nezůstalo místo pro původní kultury i náboženství.
Snaha naučit analfabety žít v 21. století a tím je katapultovat ze středověku do současné společnosti, naučit je číst a používat internet a moderní komunikační prostředky povede jen k tomu, že si za pomocí těchto zdrojů lépe osvojí výrobu látek a zařízení, které pak někde udělají velké BUM.
Jediná spása je vůbec muslimy nepustit k nám (i do Evropy) a většinu z těch co už zde jsou, navrátit zpět do jejich zemí. Čím později se podaří pochopit národům Evropy tuto skutečnost, tím krvavější budou střety s islámem v budoucnu a v nejzazším případě hrozí i totální zánik evropského lidu i s jeho kulturními kořeny. Děkuji nechci. Proto by se měli aktivovat všichni vlastenci a silným tlakem na politiky nedopustit se nechat zatlačit do kouta evropskou unií a v žádném případě nepřijmout kvóty, které ve svém důsledku přivodí zamoření naší krásné země islámem. Vrchol drzosti EU je nařizovat občanům s kým mají, či dokonce musí žít ve svém domě. Je třeba dát jasný signál do Bruselu, že jeho taktika, když to nejde silou, půjde to ještě větší silou, narazí nyní na nepřekonatelnou překážku a je současně jasným signálem pro naše země z tohoto spolku urgentně odejít.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # josh (xy) 2018-01-06 12:08
Telefonický dotaz ohledně (umírněný terorista) na Ministerstvo obrany Ruska:
Jak rozlišujete při bombardovaní obyčejný teroristy od umírněných?
Na radikální teroristy používame normální munici a na umírněných umírněnou munici.
"Skutečně?" - "Slovo ruského oficiera!"
A jak se odlišuje umírněná munice od normální?
Tak jak se odlišuje radikální terorista od umírněného teroristy - je natřená jinou barvou v světlejších a umírněných odstínech - odpověděl oficír a zavěsil..
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+14 # .lak 2018-01-06 13:06
Když jsem poslouchal na čro+ bankéře (čnb) tak až po personální výměně podkonních. Přepřahají k NWO panstvu a vlastní pasou na betoně. To firmy se zaměstnaci udělá gulagem. (islamizace)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás