Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Smrt americkým žoldákům,“ skandoval dav. Konec povstání v Iránu, jak je to doopravdy?

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

„Smrt americkým žoldákům,“ skandoval dav. Konec povstání v Iránu, jak je to doopravdy?

Velitel iránských Revolučních gard oznámil "konec povstání" v Íránu. Jak je to doopravdy?

Po několika dnech protivládních protestů, síly íránské Revoluční gardy byly nasazeny ve třech provinciích země a její velitel Muhammad Alí Džafarí uvedl, že může oznámit, „konec povstání.“ V důsledku střetů demonstrantů s bezpečnostními službami bylo zabito 21 lidí.

Protesty, které začaly minulý týden v Íránu z důvodu hospodářských obtíží, kterým čelí obyvatelstvo, se rozšířily do vzpoury proti autoritám státu a výsadám národních elit, zejména proti nejvyššímu vůdci ajatolláhu Alímu Chamenejímu. Zveřejněné reportáže mimo jiné ukazují demonstranty v Nowshahru jak skandují „Smrt diktátorovi!“ což je zřejmý útok proti Chamenejímu.

Velitel Revolučních gard Muhammad Alí Džafarí oznámil, že poslal vojáky do provincie Hamadan, Isfahánu a Lorestan, vypořádat se s „povstáním“. V prohlášení zveřejněném na internetových stránkách Revolučních gard zdůraznil, že „velký počet lidí, kteří se účastní protestů, jsou trénovaní kontrarevolucionáři.“

Dále velitel Revolučních gard uvedl, že "byli zatčeni a proti nim budou podniknuta rozhodná opatření. V každém z míst, kde byli demonstrace, neprotestovalo více než 1500 lidí a v celé zemi to bylo asi 15 tisíc výtržníků,“ dodal. Zároveň Muhammad Alí Džafarí oznámil "konec povstání".

Realita se však zdá zcela odlišná. Mapy zveřejněné na Twitteru Conflict News ukazují, že demonstrace v Íránu stále probíhají a dokonce se objevují ve více městech. Profil odkazuje na íránský portál HRA News.

Protivládní manifestace se konala proti všudypřítomné bezpečnostní službě, demonstranti vyzývali k pádu islámské republiky, která je jednou z největších výzev od islámské revoluce v roce 1979, kdy byl svržen Mohammad Rezá Šáh Pahlaví.

Provládního shromáždění se zúčastnilo asi tisíc obyvatel, jejich shromáždění bylo vysíláno státní televizí. Lidé mávali imánskými vlajkami a portréty Chamenejího. Křičeli, mimo jiné "Rebelové musí být popraveni!" V šíitském svatém městě Qom, provládní demonstranti skandovali „Smrt americkým žoldákům“.

Zdroj: wprost.pl, pz.cz

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+79 # Che 2018-01-04 17:15
Citace:
V důsledku střetů demonstrantů s bezpečnostními službami bylo zabito 21 lidí.
Erdogan nebo Trump by se s demonstranty nepatlal, to by bylo zabito 100krat vice lidi. Viz stastne zeme, (Libye, Syrie, Somalsko Jemen a dalsi) kde SSA zavedly svoji demokracii humanitalnim bomardovanim.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+103 # Janinna 2018-01-04 17:32
Dobře rozpracovaná metodika amerických barevných revolucí tvrdě narazila a už nikdy to nebude to co "bejvalo".
Nikki Haley vyzvala členy OSN, aby se v úterý střetli na "nouzovém zasedání" ohledně Íránu - takže do úterka měl Írán "čas" vyřešit majdan na svém území. A jak je vidět, podařilo se.:)) a OSN nebude mít proč se scházet.
Další sankce od Pindosů - a ty přijdou, ne, že ne:)), Íránu pravděpodobně nezpůsobí žádné větší hmatatelné ztráty.
Ale naštvaný Írán pro hvězdy a pruhy na Středním východě se může ukázat být vážným a nebezpečným soupeřem.
Není to Libye a dokonce ani Sýrie.
A američtí daňoví poplatníci zase zasponzorovali úlet svých elit.:))
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+54 # Dagmar 2018-01-04 19:33
Írán podal žalobu k OSN na USA za podporu protiíránských akcí. Co jsem viděla v TV, ( ne na naší) tak opravdu je v Íránu už klid. A těch podporovatelů vlády bylo při demonstracích mnohem, mnohem víc než ta tisícovka o které se tady v článku píše.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+49 # Janinna 2018-01-04 20:18
Také píšou o tom, že na organizování a podněcování nepokojů v Íránu byla vytvořena skupina zahrnující USA, Izrael a Saudskou Arábii.
- na vytvoření nepokojů v Íránu se podílely USA, Izrael a Saudi, v čele s Michaelem D’Andreaem a s napojením na Mossad. Všechny náklady této skupiny hradila Saudská Arábie - prohlásil iránský generální prokurátor:
ria.ru/.../1512150458.html
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+13 # Dagmar 2018-01-05 10:05
A nejenom oni, Janino, v Íránu se píše i o speciálních službách z EU !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+15 # Jaris 2018-01-05 06:29
No a samozrejme ty, co ridili vzpouru pochytali a pozavirali. JewSA se ihned nechaly slyset, ze doufaji, ze s nimi budou jednat jaksepatri v rukavickach. Waterboarding muceni pry je nepripustne, hypokrati!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # eli 2018-01-05 03:49
Rozdiel bude asi v tom Che, ze v Irane zoldaci autoritu statu podryvaju, kdezto v rodinnom kruhu Trumpa, teda v zapadnej demokracii, zoldaci autoritu statov ochranuju
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+88 # Vladimír57 2018-01-04 17:23
Jak je to v Íránu doopravdy? To se brzo přesně dovíme z Čt24. :-)))
Při protestech zabito 21 lidí, smutné. Škoda, že nikdo nespočítal kolik bylo zavražděno lidí po Hejvlových amnestiích!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Che 2018-01-05 23:15
To se zametlo pod koberec.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+10 # julius 2018-01-04 19:36
Dovolim si malou poznamku jelikoz vset kolem nas a AC24 je stejny majitel pak tu dam komentar k "Porod a o chvíli sex se zákazníkem. Prostitutka se vrátila do práce pouze 30 minut poté, co se jí narodilo dítě" Tyhl enesmysly musi sirit oporavdu tezky inteligent s QI uz pod 40. Tak pozor. Kdo nerodil a kdo neporodil netusi o cem tyhle veci proste jsou.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+29 # Monika 2018-01-05 01:38
Barevná revoluce USA fašistů a Mossad se nekonala ! Tyto šmejdi jsi pouze utřeli svoji špinavou hubu o Irán a odtáhli ! Pánové Irán není vaše Ukrajina !
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Elen 2018-01-05 12:38
Ukrajina je velice, velice poučná. Na tomto příkladu se nepoučí jen mentálně postižení.
Co je špatně, je to, že média malou menšinu mentálně postižených (kavárna) rozmazávají, předstírají, že je to mínění většiny.
Dobré je to, že těch postižených řvounů je čím dál tenčí vrstvička, už docela průhledná.
Zní to hloupě, ale jsem svým způsobem vděčná Ukrajině, která otevřela hodně lidem oči. Proto jsem i toho názoru, že si Ukrajina po vykydání banderovského hnoje zaslouží pomoc ostatních (nikomu svůj názor nevnucuji).
Pěkný den

Dodatek: Hloupé je to, že stejným ("banderovským" ) hnojem páchne celá Evropa. Jestli to nebude tím, že pochází ze stejného prasečáku (zdroje). S podivem je i to, že to ekologům nevadí, tak lze uvažovat, jestli tito aktivisté nemají ve svém sídle stejný puch - tedy otupělý nos.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+9 # Sirea 2018-01-05 14:02
To si vďačná skôr ruským službám, ktoré dobre rozkryli tú šarádu ( F.ck Nuland...)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Elen 2018-01-05 16:32
To nezpochybňuji, ALE
kolik lidí, kde všude (i u nás) skočilo na špek barevné revoluci - úžasnosti úžasné USA demokracie, lidským právům (kdevšude žili ve "strašných totalitách")
a co pak následovalo?
V čem jsou v tomto Ukrajinci jiní?
Nemáme i my snad své Hermany Štětináče a oslavovatele Kárla s námi plánovaným vykoupeným prasečákem, který byl jeho předků?
Jediný rozdíl je pouze v tom, co je pro kterou kolonii naplánováno (stupeň devastace, likvidace).

Kdybych uvažovala o plošné vině, pak kde a kolik lidí nesouhlasilo se zaváděním otrokářství třeba u nás a ještě jim pravicově tleskali, však oni už jsou ten západ? A kolik takových se ještě dnes najde? (jsou to jen řečnické otázky) Kdo měl a kolik informací, aby se mohl odpovědně rozhodnout
a nakonec, s odstupem je větší přehled, protože "pod svícnem bývá tma".
Nemám v úmyslu nikoho přesvědčovat, natož vnucovat "svou pravdu", je to jen můj názor (že je třeba brát věci v širším kontextu a z různých úhlů pohledu).
Pěkný podvečer
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás