Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světa„Americké letouny záměrně bombardovaly naše pozice, aby nám zabránily v postupu proti ISIS,“ stěžující si Iráčan

Sociální sítě

Reklama

„Americké letouny záměrně bombardovaly naše pozice, aby nám zabránily v postupu proti ISIS,“ stěžující si Iráčan

„Americké letouny bombardovaly naše pozice, aby nám zabránily probít se na Pláně Ninive,“ řekl Ryan Kaldani, vůdce Jednotek lidové mobilizace sdružených do Batalionů Babylón, k čemuž dodal, že tyto země, o nichž je známo, že jsou k Iráku nepřátelské, hledají způsoby, jak v zemi, zvláště teď v éře po ISIS, vyvolávat napětí.

Khaldani v interview s Al Mayadeen řekl, že jak USA vedená mezinárodní koalice proti ISIS, tak kurdská Peshmerga provádí záměrně kroky, z nichž má prospěch ISIS, přičemž iráckým silám bojujícím proti ISIS způsobují škody.

Na obrázku Ryan Khaldani, vůdce Jednotek lidové mobilizace sdružených do Batalionů Babylón

Rovněž řekl, že jeho hnutí se rozhodně staví proti nadcházejícímu referendu o nezávislosti tzv. „Iráckého Kurdistánu“ s tvrzením, že jeho hnutí nedovolí, aby si vzali byť i píď Plání Ninive od jejich původních obyvatel.

Řekl však, že prozatím jeho hnutí proti Peshmerze zbraně nepozdvihne, ač to může později znamenat, že se poté budou muset, až si tu zemi budou brát silou, uchýlit k tvrdším opatřením.

24. září provede Barazaniho režim tzv. „Iráckého Kurdistánu“ referendum o nezávislosti této provincie na Iráku.

Al Mayadeen

Zdroj: globalresearch.ca

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit. Nemáte účet? Zaregistrujte se.

Komentáře   

+29 # John Powder 2017-09-14 13:24
Postupně vznikající aliance Írán, Irák, Sýrie by měla po porážce ISIS vážně uvažovat o vývoji jaderných zbraní. Brzy se znich totiž stanou ty nejhorší diktátorské režimy na planetě, bez špetky demokracie, součást osy zla, a bude nutné je humanitárně srovnat do latě.
+22 # jan lavicka 2017-09-14 13:45
Chceš tím neironicky říct: Postupně vznikající aliance Írán, Irák, Sýrie, Rusko a Čína by měla po porážce ISIS vážně uvažovat o vývoji jaderných zbraní. Brzy se ty nejhorší diktátorské režimy na planetě (uSSa, EU, Israel, Saudi), bez špetky demokracie, součásti osy zla, budou snažit o silnější agresi a bude nutné je takovou obranou zastrašit a srovnat je do latě.
+21 # John Powder 2017-09-14 13:56
Ano, asi tak nějak - jen slovy mainstreamových mediálních ohlupovadel...
+2 # r.m. 2017-09-15 21:32
stýská se jim po výprasku už málem před 40 lety
Sovětský triumf v Sýrii v letech 1982-1984
Izraelské letectvo zahájilo masivní raketové a bombové údery proti palestinským táborům. Ve stejnou dobu, údajně omylem, shodilo bomby na syrské jednotky. Syrské letectvo se snažilo zamezit bombardování pozic syrských vojsk a uprchlických táborů v Libanonu.
Izraelští piloti disponovali bojovými zkušenostmi a nejlepším výcvikem na světě. Významnou část z nich tvořili Američané s dvojím občanstvím – americkým i izraelským.
Po dodání 30 Migů 23 se zázemím se při pokusu se znovu „splést“ a shodit bomby na pozice syrských vojsk ztratily izraelské vzdušné síly tři bombardéry.
Při plánování následného tankového Blitzkriegu izraelský generální štáb operoval se stereotypy předchozích válek
Židáky totiž nechali útočit na nafukovací makety tanků s tepelnými generátory...
je to dlouhý..debakl izraelské armády si dočtěte sami... outsidermedia.cz/.../
0 # Petko Kotov 2017-09-14 14:15
a pak za pokriku o velikem Allahovi odpali raketu primo na tvou lebku
+34 # Piovarči 2017-09-14 14:35
To sa dalo čakať takto bombardujú USA aj Sýrsku armádu aby zabránili prehradeniu cesty Kurdom k ropným poliam v Sýrii. Keďže stratili západ Sýrie chcú sa zmocniť podporou Kurdov celej východnej Sýrie s ropnými zdrojmi.

Sýrskej armáde sa stále nedarí vytlačiŤ ISIL do Eufratu hlavne pri Jafrah čo je celkom neuveruteľné. Ten breh ISIL bráni ako keby šlo o najvyššiu prioritu v oblasti preto že tam by sa armáda mohla rýchlo dostať cez Eufrat

14. septembra sýrska arabská armáda (SAD) a sýrska republikánska garda (SRG), podporovaná ruskými leteckými silami, oslobodili Jazeerskú univerzitu z ISIS a vstúpili do dediny Baghiliyah, ktorá sa nachádza na severozápadnom boku mesta Deir Ezzor.

13. septembra SAA a SRG obsadili kľúčovú horu Rawad, ktorá prehliada okolie Baghiliyah. Tým sa nastavili opory pre ďalšie operácie v oblasti.
Rus páli raketami na východ od Deir Ezzor juhovýchodne do miest kde sa chce dostať do predmostia Sýrska armáda

Dve ruské ponorky, Velikiy Novgorod a Kolpino, vypálili sedem rakiet Kaliber na ciele ISIS východne od sýrskeho mesta Deir Ezzor , vyhlásilo ruské ministerstvo obrany vo štvrtok.

Raketové strely boli vypálené z ponorenej polohy v Stredozemnom mori a zasiahli ciele umiestnené približne 500-650 kilometrov.
Ministerstvo uviedlo, že strely plavby zasiahli dôležité ciele ISIS, vrátane " kontrolných centier, komunikačných uzlov, bojovníkov zbraní a skladov munície v kontrolovaných oblastiach ISIS na juhovýchode mesta Deir Ezzor. "

Tigerské sily Sýrskej arabskej armády (SAA) a sýrska republikánska garda prevzali plnú kontrolu nad dedinou Baghiliyah, ktorá sa nachádza severovýchodne od mesta Deir Ezzor.
Vládni vojaci sa dnes v Baghiliyahu objavili po úspechu pri zabezpečovaní hory Ruwad v neďalekej oblasti.
Oslobodenie Baghiliyah je súčasťou väčšej vládnej snahy zameranej na zabezpečenie severozápadného boku mest

Sýrske vládne sily oslobodili dedinu Qalib Thawr z teroristov ISIS nachádzajúcich sa severne od diaľnice Homs-Palmyra vo východnej krajine Salamiyah, podľa pro-vládnych zdrojov.
Vďaka tomuto pokroku si Sýrska arabská armáda (SAA) a jej spojenci plne zabezpečili ropovod v tejto oblasti.

Tak to je škoda že toto nešlo riešiť rýchlejšie. Zbytočne to viaže vojenskú silu potrebnú na východe pri Eufrate. Sýrske vedenie robí chybu že nepožaduje väčšie posily od Iránskej armády. Pritom Iránu by malo ísť predovšetkým o celistvosť Sýrie. Chce to ďalšiu Iránsku mechanizovanú divíziu. Aspoň by si urobili poriadne manévre a prevetrali by armádne sily rýchleho nasadenia
Tie na Syrskom bojisku nutne treba ak sa má zasiahnuť proti Rozpínavosti USA

aragonit9.blogspot.sk/.../...
+13 # Monika lkemae 2017-09-14 15:31
Trump dal rozkaz CIA vytáhnout celou koalici se severní Sýrie jak Jardánsko tak iSaudi ! Jak je vidět nikdo ho ne poslouchá !
+11 # Piovarči 2017-09-14 17:38
Neverím že dal taký rozkaz
-1 # Věra Štimová 2017-09-14 17:30
Irák, Irán,Sýrie, Jordánsko, Izrael, Palestina, Jeruzalem. To jsou místa starověku, která figurují v Bibli Svaté. Proč jsou svědky neustálého konfliktu, to ví jen bůh, který se za boha vydává. Navíc to rozdělení, tak dávno avízované teď žijem. Umyté muslimské nohy prozradí. Proroctví Konce jsou zde a ti, kteří říkají, že jsou židé a jimi nejsou, mají talmud místo tóry a v něm Ježíše, který se jim vaří v..., no horší nenávist se jen tak nenajde. Tak jako v Americe už Indiáni pomalu nejsou, tak ani v Izraeli a kolem něj Židé nejsou, přestože si tak říkají. Ten kmen Juda, se kterým má Ježíš zvítězit, kde je nyní ? Juda prý znamená lva. Které národy ho mají ve znaku ? Izrael snad ? Pokud budete hledat židy, pak zjistíte, že na ně zrovna OSN pod rouškou církve posílá jinověrce i z Afriky, aby je dostalo. O S N má vládnout světu. Co ta zkratka znamená ? O znamená cyklus, S hada, nebo také změnu směru a N znamená muže. Je to muž pohybující se v kruhu tak, jako zacyklený program v čase, který ale mění směr. Je to onen bůh nwo, světovlády jednoho boha. Ten bůh je však neživý, nemá vývoj, jako člověk. Z toho cyklu nemůže vystoupit jinak, než silou z venčí. Jakou silou ? Ta síla se jmenuje ignorace jeho existence.
+4 # Jaris 2017-09-15 10:57
ja bych si tak prala, aby konecne nekdo tu zpropadenou nafoukanou USA srovnal se zemi, aby ta havet americka dala uz navzdycky pokoj.
+2 # r.m. 2017-09-15 22:16
i toho jejich oschlýho obřezaného žaluda ze středozemí..
a2larm.cz/.../...
Komando Duvdevan ho před měsícem doma přepadlo a jeho vojáci ho sedmkrát střelili. Pak ho krvácejícího ještě půl hodiny vláčeli uličkami utečeneckého tábora, píše Gideon Levy v Haaretzu.
+1 # Jaris 2017-09-16 05:15
Zidi opet spatne dopadnou a doufam, ze s konecnou platnosti. Svet o jejich zlocinech vi a cise zla se naplnuje. Lituji Palestince, ze se jich nikdo nezastane. Sice je OSN odsoudi, ale nic vic. Zadne akce, zadne sankce. Kdyz si Rusko pripojilo Krym, ktery jim odjakziva patril, to bylo revu a ihned nasledovaly sankce jedna za druhou. Nebo Kosovo,ktere uz podle nazvu patri Srbum a zadnym cizopasnickym albancum. Albanec patri do Albanie. Takze tady vidim dvoji metr. Zidak prasivy muze vse, ale ostatni narody nesmi nic, Zidackymi slovy - co je dovoleno bohovi, neni dovoleno volovi.

Top of Page

Copyright 2017 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás