Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZe světaLidé se totálně zbláznili. Stačilo pouze, aby byl v New Yorku výpadek proudu na jeden den

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Lidé se totálně zbláznili. Stačilo pouze, aby byl v New Yorku výpadek proudu na jeden den

Nezasáhl nejvíce lidí, nebyl nejdelší, ale přesto se výpadek elektřiny v New Yorku z roku 1977 zapsal do dějin černým písmem. Mohl za něj jediný zásah blesku, který před 40 lety, 13. července 1977, kolem půl deváté večer poškodil jedno z klíčových míst newyorské rozvodné sítě.

Město se následně na celou noc zahalilo do tmy, postižených bylo devět milionů lidí. Událost vyvolala největší rabování obchodů v dějinách New Yorku.

Za katastrofu mohla silná bouře s blesky, které postupně způsobily sérii výpadků a přetížení systému. Kolem půl desáté večer bylo už město bez světla. Lidé uvízli ve výtazích, obchodech, kinech i v metru. Zkázu ještě více umocňovalo velké teplo. Energetické společnosti se podařilo provoz sítě obnovit až po 25 hodinách. Zasažena nebyla pouze čtvrt Queens, která byla napojena na jiný systém. 

Teprve když začalo svítat, ukázalo se, co se celou noc dělo.

Vypadá to tu jako v Berlíně v roce 1945, řekl jeden ze zasahujících policistů. Těch bylo do ulic vyslaných přibližně 18 tisíc, asi pět set z nich se zranilo. Rabování se šířilo jako lavina; zapojily se do něj muži, ženy, děti i starci. Po celém městě bylo založených více než tisíc požárů, vykradených bylo 1600 obchodů. Celkové škody byly odhadnuty na miliardu dolarů.

Policisté zatkli téměř čtyři tisíce lidí za rabování, což byla podle odhadů samotná desetina všech pachatelů. Některé zdroje uvádějí, že při nepokojích zahynuli dva lidé, podle jiných médií byl zas jedinou obětí výpadku proudu sedmnáctiletý Dominick Ciscone, jehož zastřelili. 

Obrovské rabování, které nejvíce zasáhlo Bronx a Brooklyn, podle historiků souviselo s tehdejší neutěšenou hospodářskou situací a vysokou nezaměstnaností v nejvíce postižených oblastech. Svou roli sehrála i panika a strach, které v té době šířil "Samův syn", jak byl označován sériový vrah David Berkowitz.

„Během minulého výpadku energie v roce 1965 jsme měli co dělat s lidmi. Teď to byla spodina, která se jako hejna kobylek snesla na obchody a vykradla vše, co se dalo,“ uvedl člen krizového týmu. Narážel na skutečnost, že při výpadku z roku 1965, který zasáhl v USA a Kanadě přes třicet milionů obyvatel, nedošlo k rabování a lidé si naopak pomáhali.

O události tehdy podrobně informoval i komunistický tisk, pro kterou to byla vítaná záminka ke kritice Spojených států. „Mechanismus buržoazní společnosti se v newyorské noci zhroutil,“ hlásalo například tehdejší Rudé právo.

Loading...

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+43 # Historik 2017-07-13 20:09
No spodina, už tehdy se nesmělo psát, že šlo o zdivočelé [...]y. Ale dnes už k rabování nepotřebují blackout. Stačí jít demonstrovat, zapálit pár aut a pak vzhůru na "nákup". Londýn to před pár lety taky zažil, ve Francii je to normálka a Hamburk už byl taky obohacen.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+33 # Janinna 2017-07-13 20:55
Zdravím Historiku, víte co by mě zajímalo?
Proč se pořád straší ruskou hrozbou, mají bobky ze Severní Koreje a další jejich "bezpečnostní ohrožení",...
Ruskými hackery se to tam údajně jenom hemží.
Vždyť by úplně stačilo, aby jim někdo vypnul proud a vybijí se sami. Zbraní mají mezi sebou dost.
Pamatujete na hurikán Katrina v roce 2005?
Až k slzám mě tehdy dojala ta jejich vzájemná pomoc v neštěstí, ta solidarita a soudržnost, to se jen tak nevidí, jenom v zemi neomezených možností:) - ani tehdy se nesmělo psát o tom, že rabuje, krade i vraždí převážně určitá skupina obyvatel.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Jan1 2017-07-13 23:43
A proč na tom videu vidíme rabovat jen [...]y a mezi policajty a hasiči jen samé bělochy? To určitě ten kameraman natočil schválně tak, protože to byl zapšklej rasista, kterej schválně nenatočil rabující bělochy a černý hasiče.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+12 # Jaris 2017-07-14 01:42
Jane1, je to naprosto politicky nekorektni. Ale neboj, Hollywood uz na tom pracuje a nejake ty hasice a policajty zacerni.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0 # pesimista 2017-07-14 00:47
divali jsme se na to same video ? O_o neni "pan" kapanek zaujaty?

např.

mimochodem nesouviselo to nahodou taky s necim jinym nez jen s vypadem elektriny? napriklad ze tam byla dlouhodoba nespokojenost? (dnes nic vyjmecneho) a vypadek to jen vyeskaloval?

jinak Janinno ...neznam infrastrukturu v severni korei ale vsadil bych se, ze maji i sve eletrarny...(de late jako by jim tam tu elektrinu pousteli vyhradne z cizich statu ) nevim ale nevsadil bych si na to (pokud se pletu, tak se predem omlouvam)..kazd opadne izolace neprospiva psychickemu zdravi zjevne...ale kdyz to vezmeme z nadhledem, tak jako korea svet je take izolovany :D v podstate xD
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+17 # Vladimír 2017-07-13 21:03
rád bych připomněl,že ti tzv. "lidé" nejsou ničím jiným, než sprostým [...]ovským muslimstvem,kte ré nám zde do Evropy vozí právě ti,jejichž obchody byly rabovány...takž e se vlastně žádná škoda nestala :-) také je to jen důkaz materialně zaměřeného obyvatelstva,co ž svědčí o velmi malé inteligenci,neb o nepřítomnosti empatie a citu....

video níže skvělý příklad jak se bránit těmto zrůdám,jen bych doplnil text " je vozit zpět do Afriky" ale hned kropit kalachama až budou žhavé :-)
www.vlasteneckenoviny.cz/.../
ještě bych dodal,že Afrika jako taková je již od dávných dob přetvařována a postupnou degenerací "obyvatelstva" připravována na toto převzetí vlády nad Světem aby se nedalo sebevzdělat a nemohlo nikdy přijít na to co je vlastně člověk za tvora...
takže tímto drilem Satan pracuje stále pro své zájmy porazit Stvořitele a materialismus je jeden z jeho "es v rukávu "
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+11 # Cyril 2017-07-14 00:13
Zase ty opice. vsude na svete stejne. at si kazdy zije tu svou humanitu jak chce. me nikdo nepresvedci. 95% cernych tlam je opice slezla na zem. a tech zbyvajicich 5% jsou cerstve narozeni opici haranti. hnus. tecka.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # PoTreTo 2017-07-14 00:23
Lidé se nezbláznili, 99.5% obyvatel z 10ti mega, se zachovalo naprosto správně. Nikdo nebyl v panice ušlapán v metru. Nikdo se neudusil ve výtahu. Dál fungovali nemocnice... .
Bohužel je ale na světě asi 0.5% [...]stva, které v takovejch situacích přichází o řetěz, kterej je drží v normálních mezích. Když se najednou utrhne 4 000 [...]ů ze řetězu stáhnou každej deset půl[...]ů. 40 000 divochů co se daj najednou na pochod nemůžou cajti uhlídat.
[...]svo se zpravidla formuje v menšinovejch skupinách. V našich věznicích je to jen samej cikán, vietnamec a ukrajinec. Viděl bych to tak, že i 2000 urchlíků je schopno v česku vyvolat v krizový situaci, podobné výpadku proudu v NY, stejnou nestabilitu. Ale hodně záleží na počtu půl[...]ů v okolí .
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+4 # Pavel Blaheta 2017-07-14 00:46
PoTreTo - velmi trefný výraz - půl[...]i. Díky za obohacení češtiny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # Věra Štimová 2017-07-14 01:42
Ten výpadek proudu je něco, jako spouštěcí tlačítko pro zloděje. Doufejme, že elektřina nevypadne, když máme teď soláry. Solár do každé rodiny, lepší než vlčák. Světla se bojej, toho by se mělo využít při migraci. Otče, posviť si na ty migranty, prosím. Osvícení vždy pomohlo a pozdravuj Matku, prosím. To víš, Vatikán zapřel Matku Moudrost, tak teď ...., no dokonce se o tom tady psalo a Benedikt je nechal být u profesionála, už na to asi neměl žaludek. My potřebujeme Matčinu Moudrost a Tvou lásku, jinak bychom nevěděli, co dělat. Moudrá rozhodnutí od tebe, moudré vedení a pohoda ve tvé lásce nás ochrání před stresem. Dej ho prosím spravedlivě do každé kobky, aby kobkaři věděli, co si zaslouží.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Standa 2017-07-14 19:52
VaVazena pani Stimova...
chtel bych Vam rict 5 veci:
prvni vec rekl kdysi jeden moudry muz-kazdy ma svuj vesmir v hlave.
druha vec jsou ma slova-Vy mate v hlave peknej blazinec.Nijak Vas nesoudim.
Vec treti Snad by jste si mohla nechat pro sebe,Vase postrehy z duchovni roviny ;) Podivejte,ja taky lidem nerikam,kolik jim sedi entit na ramenou a krmi se jimi,ackoliv bych tak mohl cinit temer na potkani ;)
Ctvrta vec, nechtel jsem se Vas nijak dotknout,ale myslim,ze zdejsi komunitu moc nezajima ze motlitby vasi svate hlidky vyhnali antikrista nekam do chramu v Rusku,nebo jak presne se to "tam" psalo ;)
Posledni vec,preji Vam hezky cas.
standa
standa
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Věra Štimová 2017-07-14 04:51
Otče a prosím nezapomeň, až sem půjdeš zjednat pořádek na ty, kteří nevědí, co činí, až to učiní, tak ať to odčiní. Až tě uvidí, činit se budou, neboť jenom činění je zachrání od tvého hněvu, si myslím. Jednoduše s činy je to jako se zrcadlem, podle činů je poznáš, přestože říkají, že nic neučinili, že to ti druzí, kteří se činili. Vzhůru k činům, Otče a za činy se platí ! Za činy se oplácí a nečinnost neomlouvá. Dík, Otče čiň, prosím, co uznáš za vhodné, aby nečinní učinili a činní už radši nečinili, protože jejich činnost není v souladu s tím, co mají činit, tak se budou činit, aby to odčinili, že ? Buď vůle Tvá a nechť Moudrost nás vede, neboť nechcem činit to, co oni učinili, Otče ! Pozdravuj Matku, Otče a ve jménu se neříká, jinak to ti, co se činí hážou na Tebe a ty víš, kdou jsou, znáš jejich jména a oni se činili ve svém jménu, Otče.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+7 # Mirra 2017-07-14 05:12
jop a to ještě tehdy nebyli rozdíly mezi bohatými a chudými jako dnes. Stejně jako barevných je v USA mnohem víc. Takže po týdnu bez elektřiny se velkoměsta změní v barbarská sídliště s jediným právem - silnějšího.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Snorlax 2017-07-14 07:27
Ten výpadek byl totiž úplně náhodný a nikdo ho nikdy neplánoval.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Lucif 2017-07-14 16:03
Citace:
Lidé se totálně zbláznili. Stačilo pouze, aby byl v New Yorku výpadek proudu na jeden den
...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás