AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

200x200-02.gif

Kde koupit Vědomí?

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 


Ze světa

USA se snaží využít ISIS, aby oslabily každý stát v regionu, tvrdí výzkumnice

Spojené státy se pokoušejí využít ISIS ke zničení každé vlády v regionu, včetně Sýrie a Iráku, a zároveň se pokoušejí do toho vtáhnout i Írán, uvedla v rozhovoru pro RT výzkumnice a odbornice na Írán Soraya Sepaphour-Ulrich.

RT: Proč si myslíte, že Írán nechce spolupracovat s USA v boji proti ISIS?

Číst dál: USA se snaží využít ISIS, aby oslabily každý stát v regionu, tvrdí výzkumnice

Komentář: V Polsku bijí na poplach. Protiruský vojenskopolitický pakt se zatím nekoná

V Polsku bijí na poplach. Visegrádská skupina, založená v roce 1991, nesplňuje očekávání kruhů, které by z ní chtěly mít protiruský vojenskopolitický pakt. Místo toho, aby se solidarizovala s politikou Bruselu a zvlášť Varšavy vůči Ukrajině a Rusku, mluví Maďarsko, Čechy a Slovensko, jež spolu s Polskem tvoří tuto čtyřku, o ekonomice a dokonce mají nároky vůči Evropské unii.

Až donedávna nevzbuzovala vyvážená a opatrná povaha činnosti Visegrádské čtyřky žádné zvláštní námitky. Avšak protiruský elán, který je dnes tolik žádoucí na Západě, potřeboval rychlé verbování nových spojenců.

Číst dál: Komentář: V Polsku bijí na poplach. Protiruský vojenskopolitický pakt se zatím nekoná

VIDEO: V Japonsku začali prodávat roboty-humanoidy

V Japonsku byl zahájen zkušební prodej robotů-humanoidů.

Pepper, jak se robot jmenuje, zná 4 a půl tisíce slov, dokáže udržovat besedu a reaguje dokonce na změnu nálady člověka.

Může plnit prosté úkoly a pomáhat v domácnosti. Ti, kdo robota zkonstruovali, jsou přesvědčeni, že o Peppera bude zájem mezi staršími zákazníky – může být totiž docela příjemným společníkem pro osamělého člověka.

Číst dál: VIDEO: V Japonsku začali prodávat roboty-humanoidy

Už brzy: Obří vodní elektrárna, která vyrobí energii až pro 175 tisíc domovů

Nedávno bylo zajištěno financování největší elektrárny, poháněné mořským proudem, které by stála na březích Skotska. 

Tato elektrárna by měla už v r. 2016 pokrýt až 175 tisíc domácností.

Prvotní fáze projektu bude obsahovat 61 vodních turbín, které budou zásobovat až 42000 skotských rodin. V konečné fázi by však turbín mělo být až 269, a ty by byly schopny vyrobit až 389 megawattů elektřiny. Do začátku má projekt 83 milionů dolarů.

Číst dál: Už brzy: Obří vodní elektrárna, která vyrobí energii až pro 175 tisíc domovů

Rusko a Čína plánují více než 30 společných projektů v hodnotě 100 miliard dolarů

Rusko a Čína v rámci vzájemné hospodářské spolupráce diskutují o více než 30 společných projektech v hodnotě více než 100 miliard dolarů, uvedl generální ředitel Ruského investičního fondu Kirill Dmitriev.

„Vytvořili jsme mezivládní rusko-čínskou komisi a nedávno jsme diskutovali o více než 30 projektech v hodnotě více než 100 miliard dolarů,“ uvedla Itar-Tass vyjádření Dmitrieva během Mezinárodního investičního fóra Soči 2014. Bilaterální investiční komise zahrnující soukromé a státní podniky se setkali na svém prvním zasedání v Číně už minulý týden.

Číst dál: Rusko a Čína plánují více než 30 společných projektů v hodnotě 100 miliard dolarů

Mohutná exploze na východní Ukrajině; Kyjev obvinil Rusko z použití taktické atomovky

V noci se objevily nadpisy s jasně rudými blikajícími texty, že Rusko s Ukrajinou se (zase jednou) dohodly na zastavení palby a přeshraničních podmínkách mezi oběma zeměmi. Asi vůbec nepřekvapuje, že jen o pár hodin později Ukrajina tvrdí, že Rusko porušilo příměří … použitím taktické jaderné zbraně na Luhanském letišti.

To přichází v patách tvrzení pro-ruských separatistů, že kyjevské síly v Doněcku zničily velký vojenský závod. Ruský ministr obrany přezíravě ‚jaderný úder‘ popírá s dodatkem, že „to žádný rozumný člověk nevezme vážně.“ Tyhle příměří porušující akce zase jednou zvedly volání mezi Ukrajinci po tom, aby se tato země vrátila ke svému jadernému statutu; proti čemuž se jasně silně staví Rusko.

Číst dál: Mohutná exploze na východní Ukrajině; Kyjev obvinil Rusko z použití taktické atomovky

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás