AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

 

Podporujeme

 

Speciál 11. září

[1.[2.[3.] [4.[5.][6.]

[7.] [8.[9.[10.[11.]

Spolupracujeme

 


Ze světa

USA se snaží přimět Rusko, aby vypovědělo smlouvu o zbraních, domnívá se expert

Washington informoval Moskvu o tom, že Rusko údajně porušilo Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu tím, že vyzkoušelo raketu s plochou dráhou letu pozemní dislokace. Oznámila to americká média s odvoláním na vysoce postavené zdroje v administrativě USA. Máme zprávy o tom, že oficiální prohlášení obsahující obvinění Ruska z porušení smlouvy zveřejní v nejbližší době americké ministerstvo zahraničí ve své každoroční zprávě o mezinárodním dodržování dohod o kontrole zbraní. V případě, že se Moskva nevrátí k dodržování smlouvy, hodlají USA uspořádat v této souvislosti konzultace se svými spojenci.

Číst dál: USA se snaží přimět Rusko, aby vypovědělo smlouvu o zbraních, domnívá se expert

Čína provádí razie na četné kanceláře Microsoftu a média se dožadují „tvrdých trestů”

Čína provádí razie na četné kanceláře Microsoftu a média se dožadují “tvrdých trestů”. S tím jak čínská státní média volají po „tvrdých trestech“ pro americké technické firmy za pomoc americké vládě při kradení tajemství a monitorování Číny, hlásí Reuters, že na kanceláře Microsoftu v Pekingu, Šanghaji, Guangzhou a Chengdu tento víkend proběhly razie. Čínští činitelé odmítli poskytnout jakýkoliv důvod pro tyto inspekce. Jestli to je probíhající odvetný úder kvůli odhalení NSA nebo odveta Ruska vedená zadními vrátky, není jasné, ale je to eskalace po předchozím zákazu Windows 8. Microsoft na to odpověděl jen: „Budeme šťastní, když budeme moci odpovědět na otázky vlády.“

Číst dál: Čína provádí razie na četné kanceláře Microsoftu a média se dožadují „tvrdých trestů”

Německo přesekne dohodu o volném obchodu Kanada-EU, možná tedy zasekne i úmluvu EU-USA?

Německo se chystá hodit do stoupy dohodu o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou, protože klauzule poskytující investorům právní ochranu by jim daly přílišnou moc, tvrdí zpráva vedoucích německých novin. Ta dohoda s Kanadou je považována za šablonu pro dohodu o volném obchodu mezi Spojenými státy a EU, tj. Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), které se pořád ještě vyjednává. Pokud Německo odmítlo dohodu s Kanadou, tak to vypadá, že se ani dohoda s Amerikou nejspíš nepovede. Vedoucí činitel Evropské komise v Bruselu řekl Süddeutsche Zeitung: „Dohoda o volném obchodu s Kanadou je testem pro dohodu se Spojenými státy.“ Pokud zamítnou tu s Kanadou, „tak je mrtvá i ta se Spojenými státy.“

Číst dál: Německo přesekne dohodu o volném obchodu Kanada-EU, možná tedy zasekne i úmluvu EU-USA?

Šokující důvod, proč Putinovi nedělá starosti $50 miliardový rozsudek o Jukosu

Mít $50 miliard aktiv potenciálně zabavených, to stačí, aby začal naříkat každý. Avšak i přes rychle zformulované prohlášení o nároku pro Jukos, vypadá Vladimir Putin jako ne moc ustaraný, jak z toho ven. A my myslíme, že víme proč, a to je velice znepokojivé. Jak hlásí FT potvrzující naše předchozí komentáře:

Tento nárok je průlomový ne jen kvůli jeho velikosti – 20 násobku předchozího rekordu pro rozsudek arbitráže.

Číst dál: Šokující důvod, proč Putinovi nedělá starosti $50 miliardový rozsudek o Jukosu

Světová rada míru odsuzuje izraelská zvěrstva proti palestinskému lidu

Pokračující vraždění palestinského lidu izraelskou armádou nebere konce. Více než 570 Palestinců bylo zabito, tisíce jsou zraněny a mnoho dalších bylo vyhnáno ze svých domovů. Většina z obětí jsou civilisté, mezi nimi desítky žen a dětí. Palestinské Pásmo Gazy se stalo dějištěm jednostranné války okupačních sil Izraele proti lidu, který je zbaven své nezávislosti, svobody a práva na stát.

Světová rada míru odsuzuje zvěrstva izraelské vlády a její armády proti palestinskému lidu a vyzývá všechny mírumilovné síly ve světě k tomu, aby protestovaly a odsoudily tyto barbarské akce.

Číst dál: Světová rada míru odsuzuje izraelská zvěrstva proti palestinskému lidu

OSN říkají, že sestřelení MH-17 „by mohlo být válečným zločinem“; Rusko odpovídá, že fotky ostřelování Ukrajiny jsou podvrh

Se začátkem dalšího z týdnů a s tím, jak začíná být tragédie MH-17 vzdálenější a zastřenější, s tím, jak prozatím nikdo neprezentoval žádný definitivní důkaz, a otevřené černé skříňky neodhalily nic, přičemž záznamy řízení letového provozu jsou pořád ještě v rukou ukrajinské tajné služby, tak se to představení „on řekl, ona řekla,“ chystá eskalovat k horečnatým vrcholům. Teď už i OSN vypálila první salvu, když dnes oznámila, že sestřelení tryskáče Malaysia Airlines MH17 na východní Ukrajině by mohlo zakládat skutkovou podstatu „válečného zločinu“, jak říká OSN šéfová lidských práv Navi Pillay.

Číst dál: OSN říkají, že sestřelení MH-17 „by mohlo být válečným zločinem“; Rusko odpovídá, že fotky...

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás