AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

Ze světa

Amit Goswami: Kvantová fyzika a spirituální ekonomie

Amit Goswami, Ph. D., je emeritním profesorem teoretické nukleární fyziky University of Oregon, kde vyučoval od roku 1968. Je průkopníkem nového paradigmatu vědy, kterému se říká "věda ve vědomí (science within consciousness)". Tuto myšlenku formuloval ve své klíčové knize The Self-Aware Universe (Sebe-vědomý vesmír), v níž také vyřešil problém kvantového měření tím, že vysvětlil známý efekt pozorovatele (observer effect). Goswami je autorem několika dalších populárně naučných knih založených na jeho výzkumu kvantové fyziky a vědomí. A co je nejzajímavější, Goswami říká: "Každý člověk má kreativní potenciál. Pochopení kvantového procesu (dělání-bytí-dělání-bytí-dělání) pomůže každému člověku objevovat jeho kreativní potenciál." V soukromém životě se Goswami prakticky zabývá spiritualitou a transformací. 

Číst dál: Amit Goswami: Kvantová fyzika a spirituální ekonomie

9 důvodů, proč si dobře rozmyslet, zda užívat antibiotika

Výsledky klinického výzkumu ukázaly, že téměř 70% Američanů užívá antibiotika následované antidepresivy a opiátovými léky. Co je na celé situaci nejhorší, je fakt, že všechna antibiotika jsou dávkována ve zbytečně velkém množství, takže se bakterie postupně obrní a léčba je nemožná. To je asi nejnebezpečnější věc, která se těchto léčiv týká. Dokonce i WHO volá po změně a chce nastolit konec době antibiotik. Toto je první důvod, proč se antibiotikům vyhýbat. Pravdou zůstává, že enormně pomohla vývoji moderní medicíny, ale už je načase hledat jiné alternativní možnosti léčby.

Číst dál: 9 důvodů, proč si dobře rozmyslet, zda užívat antibiotika

The Financial Times: Putin pronesl „nejvíce protiamerický“ projev

Ruský prezident Vladimir Putin pronesl v pátek 24. října svůj „nejvíce protiamerický“ projev za celé patnáctileté období své vlády, píše list The Financial Times.

Označuje ho za jedno z nejdůležitějších prohlášení Putina za celou jeho politickou kariéru vedle mnichovského projevu z r. 2007. Obvinil tehdy USA z porušení svých hranic v mnoha směrech, a také z vytvoření nových dělících čár v Evropě. Podle názoru politologů byla tak ostrá kritika Spojených států spojena s vystoupením amerického prezidenta Baracka Obamy na zasedání Valného shromáždění OSN, v němž označil nebezpečí pocházející z Ruska za druhé největší po horečce ebola.

Číst dál: The Financial Times: Putin pronesl „nejvíce protiamerický“ projev

Nebezpečí sluneční erupce – obrovská sluneční skvrna o rozměrech Jupitera se otáčí směrem k Zemi

Potenciál obrovské sluneční erupce nasměrované na Zemi se jeví jako ohromný.

Pohled na viditelné slunce od SDO/HMI ukazuje zatím největší sluneční skvrnu slunečního cyklu 24 AR12192.

Skupina slunečních skvrn AR12192 zatímco se otáčí do našeho zorného pole, tak nadále roste co do velikosti i složitosti a stává se tak největší sluneční skvrnou současného slunečního cyklu, tj. cyklu 24 (SC24). Tento region už vyprodukoval četné erupce třídy C a M, včetně i erupce o síle X1.

Číst dál: Nebezpečí sluneční erupce – obrovská sluneční skvrna o rozměrech Jupitera se otáčí směrem k Zemi

Ruský prezident Putin pronesl zásadní řeč o změnách ve světě a o jejich možných následcích

Prezident, během svého projevu v Soči na zasedání Mezinárodního diskuzního klubu Valdaj, vyzval, aby, v souvislosti se změnou světového pořádku, nebylo zapomenuto, čemu nás učí dějiny. To může přivést k lokálním konfliktům nebo válce.

Vzniká dojem, že "vítězové" studené války se rozhodli změnit celý svět ve svůj prospěch. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin, když komentoval americkou politiku. Putin vyjádřil přesvědčení, že tento mechanismus "brzd a protivah," který minulá desetileté těžce vznikal, často velmi problematicky, by neměl být zničen.

Číst dál: Ruský prezident Putin pronesl zásadní řeč o změnách ve světě a o jejich možných následcích

Krize na dohled? O 25 bankách se povídá, že neprošly evropským strestestem

S výsledky evropských výročních AQR, čili Stres-testů, které mají být v neděli zveřejněny, většina očekávala, že přes různé řeči o tom, že by některé banky úctyhodných jmen nemusely projít, to stejně vypadá, že toho nebude o moc více než obvykle: takže klídek. Tentokrát to ale tak opravdu dopadnout nemusí, a jak právě ohlásil Bloomberg, těmi stres-testy nemá projít úžas budících 25 bank, v porovnání se 105, které by jimi projít měly.

Jak uvádí Bloomberg:

Číst dál: Krize na dohled? O 25 bankách se povídá, že neprošly evropským strestestem

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás