AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

 

Kde koupit časopis Vědomí?

 

Podporujeme

 

Ze světa

Fascinující pohled do života kočovných lidí z Mongolska

Díky fotografovi jménem Hamid Sardar-Afkhami máme možnost nahlédnout do života lidí, kteří žijí v opravdu odlehlých koutech světa. V tomto případě jde o lidi z kočovných kmenů Dukha, kteří obývají oblast Khövsgöl, ležící v severním Mongolsku.

Pomocí stáda dennodenně migrují z jednoho místa na druhé. Na sobech jezdí jako na koních, chovají je však i kvůli mléku, sýru či kožešině. Jejich způsob života bohužel pomalu vymírá, protože populace a velikosti stád sobů, na kterých jsou závislí, se stále zmenšují. Momentálně je jejich hlavním zdrojem příjmů turismus. Cestovatelé a turisté si od nich kupují např. řemeslné výrobky.

Američané se obávají. Mají speciální jednotky zavést na jihovýchodě USA stanné právo?

Elitní jednotky americké armády se připravují na vojenské cvičení v sedmi z jihovýchodních států USA.

Američané se obávají, že toto cvičení je ve skutečnosti příprava na uvalení stanného práva.

Operace Jade Helm, která by měla vypuknout v červenci a trvat osm týdnů, se zúčastní 1200 jednotek amerických elitních vojáků včetně námořnictva, letectva anebo jednotek speciálního nasazení.

Polské ministerstvo zemědělství: Poláci hromadně skupují ruské potraviny

Poláci začali hromadně skupovat ruské potraviny, které jsou pro ně levnější v důsledku oslabení kurzu rublu, oznámil list Metro s odvoláním na údaje polského ministerstva zemědělství a rozvoje venkova.

„Dovoz potravin se značkou Made in Russia překonává v Polsku všechny rekordy", zdůrazňuje list Metro.

Po tom, co Rusko zavedlo embargo na dodávku potravin z Evropy jako reakci na protiruské sankce Evropské unie, snížil se polský vývoz potravin o 30%, na rekordně nízkou úroveň 880 milionů eur.

Obama teď, aby ukončil válku na Ukrajině, straní Porošenkovi a Evropské unii

Abychom pochopili nedávné signály poukazující na možnost konečného vyřešení Ukrajinské občanské války, musíme si nejdříve provést souhrn jejího pozadí:

Petro Porošenko se 25. května 2014 stal zvoleným ukrajinským presidentem ve volbách, které proběhly téměř výlučně v anti-ruské severozápadní polovině Ukrajiny. To je ta oblast, která v posledních ukrajinských volbách z roku 2010 nevolila jeho předchůdce Viktora Janukoviče – muže, který byl 22. února 2014 násilně svržen během toho, co šéf Stratforu, tj. firmy představující ‚soukromou CIA‘ prohlásil za „nejdrzejší puč historie.“

Huffington Post: americký konvoj v EU ukázal světu zaostalost USA

USA ve své zahraniční politice používají metody, které měly úspěch v minulosti, ale vůbec se nehodí do 21. století. Myslí si to sloupkař Huffington Post Sarwar Kashmeri, který zároveň působí jako vědecký pracovník Asociace pro zahraniční politiku a profesor Norwichské university.

Ve svém článku Kashmeri porovnává konvoj vojsk USA pojmenovaný Dragounská jízda a založení Asijské banky pro infrastrukturní investice (Asian Infrastructure Investment Bank — AIIB) pod vedením Číny. „Zpráva o tom, že AIIB bude zahrnovat i největší ekonomiky EU se objevila na titulních stránkách po celém světě", píše Kashmeri. „O americké „procházce" média informovala jen tak mimochodem", dodává.

Jako z jiné planety. Dům, který snoubí harmonii moderních technologií s přírodou

Čím dál tím více na popularitě získávají malé domečky, které se inspirují přírodou. Následující fotografie zachycují dům navržený mexickým architektem Javierem Senosiainem, který svůj návrh kategorizuje do tzv. bio architektury.

Konceptem je stavět budovy na základě organické formy, která nás zavede zpět ke kulturním kořenům a vytvoří harmonii s přírodou. Senosiain tento projekt navrhnul pro mladou rodinu z Mexico City, kterou už nebavilo žít v konvenčním domě a chtěla lépe splynout s přírodou. Výsledek je více než vyhovující. 

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás