AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

 

Podporujeme

 

Speciál 11. září

[1.[2.[3.] [4.[5.][6.]

[7.] [8.[9.[10.[11.]

Spolupracujeme
 


Ze světa

Evropa se shodla, že se neshodne na nových sankcích proti Rusku

Jako obvykle Evropě z obou stran její pusy (nebo možná i z jiných otvorů) vychází něco jiného. Na jednu stranu se nám říká:

  • Ministrům zahraničí EU se na bruselské schůzce nepodařilo shodnout se na sankcích proti Rusku.

Ale na druhou stranu:

  • Holandský ministr říká, že EU uvaluje na činitele z Ruska nové sankce.

Americká vláda zveřejňuje údajný důkaz o trajektorii rakety na MH-17

Informační válka se nažhavuje. V patách včerejší 30 minutové podrobné prezentaci s 10 ruskými otázkami na tělo na Ukrajinu (a USA) hlásí CNN, že americká vláda zveřejnila mapu se satelitní trajektorií, o níž říká, že na ní je letová dráha a stanoviště vypálení rakety.

Samozřejmě, že epicentrum palby na MH17 je ve Snižném na území drženém pro-ruskými separatisty.

Vůdce rebelů Alexander Borodaj odpověděl: „My nemáme technické možnosti takovýto letoun zničit. Ukrajinci o pravdu nemají zájem.“

Klíčové video s „důkazy” o ruské odpovědnosti za sestřelení malajského letadla vyvráceno

Mish je vysoce uznávaný finanční blogger. Jeho stránka Global Economic Analysis běžně získává ceny jako: 

  • New York Times: NYT 10th Annual Year in Ideas – #1 Idea of the Year ‘Do-It-Yourself Macroeconomics’
  • Time Magazine: Best 25 Financial Blogs
  • Bloomberg: Financial Blogs: The Best of the Bunch
  • CNBC: Best Alternative Financial Websites

Úvěry MMF: blaho nebo zlo?

Podpora slabých ekonomik a stabilnější světový finanční systém. Tyto cíle vyhlásili ideologové Mezinárodního měnového fondu založeného po skončení Druhé světové války. Avšak za léta své existence zažila tato organizace změny.

Po americké recesi třicátých let a válce stala se ušlechtilá myšlenka zabránění dalším defaultům začátkem založení MMF. Dnes poskytuje fond úvěry a doprovází je celou řadou podmínek. - Supi z MMF se už slétají k vytunelování Ukrajiny

Rusko obvinilo Ukrajinu ze šíření falešných zpráv o Boeingu

Rada bezpečnosti OSN vyzvala k potrestání viníků leteckého neštěstí s malajsijským Boeingem a k zajištění nepředpojatého a nezávislého vyšetření příčin tragédie. Tyto požadavky byly zapsány do rezoluce, jež byla jednohlasně přijata 22. července. Rusko uvítalo rozhodnutí Nizozemí ujmout se vedoucí úlohy ve vyšetřování havárie a obvinilo Ukrajinu ze šíření falešných zpráv o incidentu.

Stálý ruský zástupce při OSN Vitalij Čurkin řekl z tribuny RB OSN toto:

Vedou ruské sankce v Německu k ekonomickému poklesu?

Není žádným tajemstvím, že podstata Západního myšlení spočívala v tom, že sankce proti Rusku vyvinou na jeho ekonomiku takový tlak, že Putin nakonec přileze k jednacímu stolu s ocasem staženým mezi nohy a bude prosit Západ o odpuštění.

Nazvěme to zase jednou úderem zákona nezamýšlených důsledků, protože ruská ekonomika si pořád vede dobře (i kdyby to bylo jen teď, což však nelze říci o Ukrajině) a Kreml to přinutilo, aby se vyhnul Západnímu izolacionismu, akorát k uzavření řady dohod s Čínou, ale jedna další země tím může být postižena daleko rychleji než Ruskou, a tou je Německo.

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás