AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

Ze světa

Je epidemie eboly psychologická zbraň?

Šíření horečky ebola po jednotlivých zemích a kontinentech provokuje vlnu panických nálad. Podle názoru řady odborníků bude panika způsobovat dodatečnou zátěž na národní zdravotnické systémy v západních zemích.

Paradoxně však odláká pozornost veřejnosti od mnohem závažnějších otázek.

První příznaky paniky byly pozorovány v USA.

Číst dál: Je epidemie eboly psychologická zbraň?

Výzkumný projekt: Nejnedůvěryhodnější zdroje zpráv v Americe

Že je s médii problém, zjistíte, když je Al-Jazeera vnímána jako věrohodnější než NBC, CNN a MSNBC.

Jak nám v následující tabulce ukazuje výzkumný Projekt žurnalismu od Pew, studie se pokoušela nejen změřit, zda lidé už o spoustě zdrojů zpráv slyšeli, ale i to, kterým opravdu důvěřují, když přijde na přímé informace o politice a vládě.

Od těch „nejnevěrohodnějších“ po ty nejméně…

Číst dál: Výzkumný projekt: Nejnedůvěryhodnější zdroje zpráv v Americe

Der Spiegel: Snímky katastrofy malajského Boeingu byly zfalšovány

Snímky katastrofy malajského Boeingu, které poskytla ukrajinská strana, byly zfalšovány. Podle zprávy časopisu Der Spiegel to prohlásil velitel Spolkové výzvědné služby Německa (BND) Gerhard Schindler

.Když Gerhard Schindler vystupoval před parlamentní komisí SRN, tak prohlásil, že letadlo bylo sestřeleno raketou z raketového protiletadlového komplexu Buk, který byl ve výzbroji ukrajinské armády. Je však přesvědčen o tom, že to provedli příslušníci domobrany, kteří ho ukořistili. Důkazy této verze však pan Schindler nepředložil. Poznamenal však, že družicové snímky místa, které Kyjev poskytl, byly falešné.

Číst dál: Der Spiegel: Snímky katastrofy malajského Boeingu byly zfalšovány

Rusko vysílá vojska a roboty podél celého „2. Středního východu“, tj. podél arktického pásu

V patách švédskému vojenskému nasazení (po objevu poškozené ruské ponorky) to vypadá, že ani Rusko nechce promarnit žádnou šanci pro svůj přístup k arktickým zdrojům. Jak hlásí Reuters, ruský ministr obrany dnes oznámil, že podél celé arktické hranice od Murmanska po Čukotku budou v roce 2014 nasazeny ruské vojenské jednotky. Interfax dodává, že k ochraně ruských ropných a plynových infrastruktur budou v drsném prostředí Arktidy nasazeni i bojoví roboti. To by nemělo vůbec překvapovat, uvádí The Guardian, ty arktické zdroje uhlovodíků mají přeci silnou přitažlivost. Ty jsou srovnávány s „druhým Středním východem“ s tím, že ropné a plynové rezervy jsou uvažovány, že v tomto pořadí představují 17% respektive 30% celkových globálních zásob.

Číst dál: Rusko vysílá vojska a roboty podél celého „2. Středního východu“, tj. podél arktického pásu

Co snídají děti z různých koutů světa?

Je prokázáno, že vyvážená a energeticky bohatá snídaně ovlivňuje vaši dobrou náladu. Souhlasíte? 

Jaká jídla po probuzení děti dostávají, to už je však různorodý příběh.

Magazín New York Times se rozhodl podívat na to, jaké potraviny jedí děti každé ráno v různých koutech světa. Každá země má své vlastní tradice a zvyky. Od toho se samozřejmě odvíjí i jídlo. Níže se můžete podívat na tyto zajímavé fotografie.

Číst dál: Co snídají děti z různých koutů světa?

Bývalý olejářský magnát Chodorkovskij v Rusku spouští proevropské politické hnutí

20. září znamenalo spuštění pro-evropského politického hnutí Otevřené Rusko spuštěného bývalým ruským ropným magnátem Michailem Chodorkovským. Tento bývalý nejbohatší muž Ruska byl na základě milosti Vladimira Putina v prosinci 2013 propuštěn z vězení poté, co si odseděl skoro 10 let po svém odsouzení v roce 2005 v žaláři.

Ač byl oficiálně odsouzen za daňové úniky a zpronevěru, vypadá to, že Chodorkovského si vytáhli z řad ruských oligarchů kvůli tomu, že použil svého značného jmění k zasahování do ruské vnitřní politiky a k pokusům o svržení Putina ve prospěch Západní elity.

Číst dál: Bývalý olejářský magnát Chodorkovskij v Rusku spouští proevropské politické hnutí

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás