AC24.cz
AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

loading...

Ze světa

Běloruský prezident Lukašenko pozval známého herce Stevena Seagala na večeři

Americký herec Steven Seagal naštívil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v jeho rezidenci za městem. Ve čtvrtek 25. srpna o tom informuje BELTA.

Jak uvádí agentura, herec přiletěl do Minska, aby se setkal se zástupci společnosti Wargaming, která je autorem populární hry World of Tanks. Po jednání navštívil Steven prezidentskou rezidenci za městem.

NATO je znepokojeno. Rusko provedlo mimořádnou prověrku ozbrojených sil

NATO opět prohlásilo, že praxe pořádání mimořádných prověrek bojové pohotovosti v Rusku vyvolává značné obavy, a připomnělo, že aliance podobná cvičení od konce studené války nepořádá, sdělil RIA Novosti představitel aliance.

„Nedávná ruská praxe pořádání mimořádných cvičení je důvodem ke značným obavám", řekl představitel NATO, který si nepřál být jmenován. Přitom ale zdůraznil, že „každá zem má právo pořádat cvičení, jestliže nejsou v rozporu s jejich mezinárodními závazky".

Ruské ministerstvo zahraničí přirovnalo slova bývalého šéfa CIA s prohlášeními teroristů z ISIS

Prohlášení bývalého náměstka ředitele Ústřední zpravodajské agentury (CIA) Michaela Morella o potřebě skrytě v Sýrii vraždit Rusy a Íránce jsou prohlášení ve stylu teroristické skupiny Islámský stát (IS), hlásila tisková agentura RIA Novosti, když citoval mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marii Zacharovou.

„Takováto prohlášení nejsou jen prostě nehumánní. Jsou to slova ve stylu teroristů Islámského státu, ti takhle mluví,“ řekla. Podle Zacharové šokovala Morellova slova nejen ruskou vládu, nýbrž i americké ministerstvo zahraničí.

Dvě arabské ženy napadly bankovního úředníka a zkopaly policistu

Ve známém rakouském středisku v Zell am See byl v úterý bankovní úředník napaden turistkami ze Spojených arabských emirátů. Ženy si v bance ten den několikrát měnily peníze, a bankovnímu úředníkovi se zdály být podezřelé a požadoval po nich pas, ženy odmítly.  Naopak mladší z žen začala divoce křičet úředníka urážet.

Pracovníci banky tedy zavolali policii. Po příchodu policie, mladší 20letá žena policistu kopla do holeně, plivla do tváře a kousla do prstu.

Evropané prchají před cenzurou na konkurenční ruskou obdobu Facebooku

Němci kritičtí k islámu a k masové migraci prchají na stránku VK, známou také jako ruský Facebook, aby tak unikli cenzuře svých příspěvků a možným raziím u sebe doma. Svoboda projevu se v Německu v posledních měsících dostala pod palbu s tím, jak rostou počty Němců zatčených, uvězněných nebo pokutovaných za to, co německý stát považuje za nenávistnou mluvu na internetu. Německá vláda dokonce povolala giganty sociálních médií jako Facebook, aby sledovali příspěvky kritické k muslimům nebo k masové migraci.

BigMac obstál ve zkoušce kyselinou sírovou. Půl hodiny byl nanejvýš odolný vůči vlivu chemikálie

Amatérští výzkumníci, moderátoři kanálu YouTube LetsMeltThis, polévali několik minut BigMac (jeden z hamburgerů sítě McDonalds) kyselinou sírovou. Pokrm ale byl nanejvýš odolný vůči vlivu chemikálie, sdělil web Gizmodo.

Pokus trval asi půlhodinu. Nejdřív se BigMac vůbec nezměnil, ale po uplynutí jistého času začala horní vrstva housky tmavnout a scvrkávat se, ale k údivu autorů pokusu ji kyselina neroztavila, nýbrž udělala tvrdší (jakoby housku dlouho pekli v rouře).

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.