AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

 

Podporujeme

 

Ze světa

Vedoucí činitel NATO: V létě nejspíš začne válka, pokud budeme mít štěstí, tak ne jaderná

Vedoucí činitel NATO řekl bývalému zpravodajskému analytikovi NSA Johnu Schindlerovi, že někdy toto léto bude svět „nejspíš ve válce.“ „Letos v létě budeme nejspíš ve válce, a když budeme mít štěstí, tak nebude jaderná,“ řekl tento činitel minulý týden Schindlerovi.

Ač byl tento tweet re-tweetnut více než 400 krát, tak tento komentář nepřilákal vůbec žádnou pozornost mainstreamových médií, což je divné, vzhledem k tomu, že Schindler je bývalým vyučujícím na US Námořní válečné akademii a je o něm známo, že má spoustu vysoce postavených vojenských kontaktů.

Novinář v zajetí John Cantlie: Islámský stát plánuje jaderný útok na USA

Teroristická skupina Islamský štát tvrdí, že disponuje dostatočným množstvom finančných prostriedkov, aby mohla kúpiť od Pakistancov jadrovú zbraň a uskutočniť v nasledujúcom roku v Spojených štátoch útok.

Informáciu zverejnila Press TV.

Skupina uviedla, že nukleárnu zbraň by mohla prepašovať do USA cez južnú hranicu s Mexikom.

F. William Engdahl: Washington se vyhodil do povětří svou vlastní bombou

Teď jsou to ve Washingtonu a na Wall Streetu smutné dny. Kdysi nezpochybnitelná jediná Supervelmoc při kolapsu Sovětského svazu před čtvrt stoletím ztrácí svůj globální vliv tak rychle, že většina by nebyla schopna nic s tím srovnatelného předpovídat ani před šesti měsíci. Klíčovým faktorem, který katalyzoval globální vzdor vůči Washingtonu jako Jediné supervelmoci je ruský president Vladimir Putin. A toto tvoří skutečné pozadí překvapivé návštěvy US ministra zahraničí Johna Kerryho v Soči, aby se tu setkal s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a pak měl čtyřhodinový rozhovor se samotným „Satanem“ Putinem.

Kyjev pojmenoval čtyři země, které „brzdí" integraci Ukrajiny s EU

Náměstek hlavy administrativy ukrajinského prezidenta Valerij Čalyj ve vysílání 5. Kanálu prohlásil, že některé evropské země protahují ratifikaci Dohody o asociaci Ukrajiny a EU, oznamuje MigNews.

Podle politikových slov je proces evropské integrace Ukrajiny protahován kvůli čtyřem zemím EU — Kypru, Řecka, Itálie a Rakouska. V souvislosti s tím Čalyj vyjádřil naději na to, že zmíněné státy svoji práci nad Dohodou urychlí. Z tohoto důvodu se ukrajinský prezident Petr Porošenko v Rize setkal s řeckým premiérem, rakouským spolkovým kancléřem a „neustále udržuje na nejvyšší politické úrovni dialog s italským premiérem", poznamenal Čalyj.

Úvaha: Zbavit svět Monsanta přes vykoupení státem by bylo požehnáním pro lidstvo

Kapitalismus selže ve dvou situacích: u monopolismu a při kamárádíčkování stát-kapitál (Poznámka: Anglický výraz „cronyism“, možná bychom měli vymyslet nějaký český třeba Babišismus.) Monopolismus zadusí konkurenci a tím v podstatě zadusí i kapitalismus.

Když dojde k nekalému spřažení státní elity se soukromým kapitálem, je to kamarádíčkovský kapitalismus (crony capitalism / Babišismus), kdy jen hrstka uchvátí moc a bohatství na úkor mnoha. Stát (v rozšířeném smyslu vláda) selže, pokud slouží té hrstce na úkor mnoha, přičemž tvrdí, že slouží zájmům mnoha. Stát plní svůj účel jedině, když slouží zájmům mnoha na úkor té hrstky, která kontroluje většinu politické moci a soukromého bohatství.

Mainstream systematicky ignoruje zprávu dokazující, že ISIS vytvořil Pentagon

Místo toho vypouští směšnou historku, že Michelle Obama by měla jako otrokyně ISIS cenu 40 $.

Sedmistránkový dokument Agentury obranného zpravodajství (DIA) odhalující kořeny ISIS korporátní média systematicky ignorují. Zpráva DIA přiznává, že „Západ, země Zálivu a Turecko podporovaly opozici“ v Sýrii, zejména al-Kaiídu v Iráku, tj. předchůdce ISIS. Místo tomu se ale věnuje pozornost článku v ISIS magazínu Dabiq, který konstatuje, že První dáma Michelle Obama by na trhu otroků této teroristické skupiny měla cenu 40 $.

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás