AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Ze světa

MI5 útočí na britskou vojandu, která úspěšně bojuje proti ISIS

Zatím první britská vojanda, která úspěšně bojuje v Sýrii proti ISIS, říká, že britská špionážní agentura MI5 na ni a na její příbuzné útočí, když ti říkají, že „se bojí o svou vlastní bezpečnost.“ 

Kimberly Taylor bojuje v Ženských obranných jednotkách (YPG) v Sýrii jako součást levicového kurdského hnutí ‚Rojavská revoluce‘. 

Rt.com hlásí:

Proč zaniká firma Monsanto

Firma Monsanto již téměř neexistuje, ale rakovina ano. A to je problém pro umírající, pro Brusel a nakonec i pro zanikající Monsanto.

Výzkumy glyfosátu a jeho přísad budou, jak se zdá, hrát klíčovou roli v ostrém sporu o bezpečnost glyfosátů, který se od roku 2015 odehrává na mezinárodním poli. V březnu 2015 označila Mezinárodní organizace pro výzkum rakoviny (International Agency for Research on Cancer – IARC) při Mezinárodní zdravotnické organizaci (WHO) glyfosát za možný karcinogen.

Vůdkyně švédských „feministek“ říká, že znásilňující cizinci se nesmí deportovat

Tento týden měla svůj výroční kongres ve Västerås Feministická inciativa (FI). Její naděje, že se dostane příští rok do parlamentu, jsou vysoké, a v tom bude prosazovat mimo jiných ušlechtilých věcí naprosto volnou imigraci. Během tohoto kongresu byla prvním černým vůdcem nějaké švédské politické strany zvolena Victoria Kawesa z Ugandy. Ta teď zpochybňuje tu nespravedlnost, proč jsou zahraniční zločinci ze Švédska deportováni, když „bílí Švédové“ nejsou. 

FI chce tlačit na rušení výdajů na obranu – a Švédsko by mělo mít naprosto volnou imigraci.

Žáci nadávají učitelům. Na Ukrajině se posmívají instruktorům z NATO

Ukrajinské ministerstvo obrany se rozhodlo pochlubit čerstvou fotoreportáží o výcviku nováčků ukrajinské armády vojáky NATO. Ale zřejmě zbytečně.

Instruktoři NATO, kteří učí na Ukrajině místní vojáky, byli obviněni z neprofesionality. Uživatelé sociálních sítí se vysmáli fotoreportáži o výcviku nováčků ukrajinské armády na střelnici v Lvovské oblasti, kterou zveřejnilo ukrajinské ministerstvo obrany.

Švédsko udělalo z „násilí mužů proti ženám“ povinný předmět na univerzitách

Vzdělání o násilí ‚mužů proti ženám‘ se stane povinnou součástí řady univerzitních kurzů v rámci švédské národní strategie genderové rovnosti.  Jako součást státem řízených změn ve vyšším vzdělávání budou mít studenti z řady oborů v průběhu svého studia setkání se zneužívanými ženami a dětmi oznámila v pátek vláda. 

„U některých zaměstnání mohou být znalosti o násilí kriticky důležité pro záchranu životů,“ uvedla ministryně pro rovnost Åsa Regnér v prohlášení, které vytyčuje cíl této změny osnov jako učení studentů o tom, jak zjišťovat násilí a předcházet mu.

Jaká bude reakce Ruska? Americké síly zablokovaly syrské armádě postup na Raqqa

Vypadá to, jako by americké síly zablokovaly postup Syrské armády v rámci příprav na rozkouskování Sýrie.

Pravděpodobnost, že by se Raqqa vrátila Sýrii, vypadá nevelká, jelikož USA podporovaná operace v blízkosti tohoto města je naplánována tak, aby „zablokovala postup sil syrské vlády od západu.“ 

Začala tím balkanizace Sýrie? 

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2011–2016 AC24, s.r.o. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás

Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.