AC24.cz

AC24.czZe světa

Ze světa

New York Times přiznává, že podstrkoval vyfabrikované důkazy o Iráku, Sýrii i Ukrajině

Média mainstreamu jsou nucena couvat ze své propagandy čím dále rychleji a rychleji.

New York Times podstrkoval vyfabrikované důkazy při kampani za Iráckou válku. O rok později se tento list omluvil za své nepřesné a jednostranné reportáže.

USA a New York Times předstíraly, že je to syrská vláda, kdo odpovídá za útok chemickými zbraněmi … ale tohle tvrzení bylo vyvráceno a dokonce i New York Times jej byl o několik měsíců později nucen stáhnout. (Alternativní média včetně nositele Pulitzerovy ceny Seymoura Hershe rovněž předvedla, že to byli syrští rebelové, kdo to s pomocí turecké vlády udělal.)

Ukrajinský ministr prosí: „Červená linie byla přeci už překročena, USA a EU pomozte“

Náměstek ukrajinského ministra zahraničí Danylo Lubkivskij vyzýval činitele amerického ministerstva zahraničí „nehledejme už žádné časové rámce,“ a požadoval, aby „veškerý nezbytný tlak“ byl vyvinut teď hned. Červená linie už byla překročena, a jak hlásí Bloomberg, Lubkivskij říká, že doufá, že USA a EU neupřednostní politické ohledy před morálními a že Západ pomůže s ekonomickou, diplomatickou a vojenskou podporou.

Jak hlásí Bloomberg, „Nehledejme už žádné další časové rámce,“ a raději vyviňme „veškerý nezbytný tlak,“ řekl náměstek ukrajinského ministra zahraničí Danylo Lubkivskij činitelům ministerstva zahraničí, žurnalistům a výzkumníkům ve Washingtonu.

Rusko je „nuceno“ zahájit v reakci na „soustřeďování NATO“ cvičení na ukrajinské hranici za účasti tryskových bitevníků

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu říká, že Rusko dnes začne „s nácvikem obrany“, neboť je nuceno reagovat na situaci na jihovýchodě Ukrajiny a co je ještě důležitější, na soustřeďování NATO, což je první ruská explicitní reakce na vojenské soustřeďování této aliance. Teď už se pouhé metry od hranice soustřeďují tanky (jak ukazuje klip níže) a teď už je zcela jasné, že dohoda o „příměří“ je mrtvá, jelikož obě strany nejenže eskalují, nýbrž se i vzájemně obviňují ze zrušení de-eskalace.

  • K RUSKÉMU CVIČENÍ PATŘÍ PLÁNY NA PŘÍHRANIČNÍ AKTIVITY

Tajný plán na zavedení globální internetové cenzury. Poskytovatelé budou fungovat jako „Internetová policie“

Realizovat se to bude pod záštitou Transpacifické (a výhledově Transatlantické) dohody.

Je to naléhavé. Plán na cenzuru Internetu se právě teď během tajných schůzek finalizuje. V tomto kritickém okamžiku potřebujeme každou ruku na placu.

Taková je situace: President Obama sám se účastní tajných schůzek s klíčovými politickými figurami a lobisty v Asii, aby se mu povedlo uchytit se s plánem na Internetovou cenzuru v Trans-pacifickém partnerství.

Putin říká, že „aktuální použití síly na Ukrajině bude mít následky“, zatímco byla spatřena kolona vojenských vozidel směřujících k hranici

Jak se dalo čekat, Rusko na poslední „anti-teroristickou“ eskalaci na Ukrajině rychle zareagovalo, jak diplomaticky, tak vojensky.

  • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE POUŽITÍ SÍLY NA UKRAJINĚ BUDE MÍT NÁSLEDKY – BBG
  • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE POUŽIJE-LI UKRAJINA PROTI VEŘEJNOSTI ARMÁDU, JE TO ZLOČIN – BBG
  • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE UDÁLOSTI NA VÝCHODNÍ UKRAJINĚ SE MOHLY ODEHRÁT I NA KRYMU – BBG
  • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE V MODERNÍM SVĚTĚ NEJSOU ŽÁDNÉ SANKCE ÚČINNÉ – BBG
  • PUTIN ŘÍKÁ, ŽE SE DOVÍDÁ O UKRAJINSKÝCH UDÁLOSTECH Z MÉDIÍ – BBG

FOTO, VIDEO: V Slavjansku zahájila armáda bojové operace, jsou mrtví a zranění

Den poté, co úřadující vláda v Kyjevě oznámila, že Ženevská dohoda neplatí, a že zase jednou vyšlou speciální síly, aby si na východní Ukrajině poradily s „teroristy“, tak dostála svým slibům a během několika posledních hodin ukrajinské tanky, obrněné vozy a další vojska speciálních sil převzaly kontrolu nad kontrolním stanovištěm severně od Slavjanska, což následovalo po četných hlášeních potvrzujících, že dochází k výměně palby. Není moc jasné, co následovalo poté. Reuters hlásí, že „když obrněná jednotka postupovala podél silnice ze Svjatogorska, o kterém ukrajinská vláda řekla, že se ho ve středu opětovně zmocnila, tak militanti vytvořili kouřovou stěnu ze zapálených pneumatik.

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás