AC24.cz

AC24.czZe světa

Ze světa

Ukrajinská vláda uvěznila personál ruské ambasády v Kyjevě

„Naléhavě vyzýváme k zastavení provokací proti ruským diplomatickým institucím na Ukrajině a členům našeho diplomatického personálu,“ řeklo toto ministerstvo.

Podle ministerstva došlo k „dalším ohavným akcím proti bezpečnostním strážcům ruské ambasády včetně osobního strážce velvyslance,“ které byly zinscenovány 28. srpna v Kyjevě. Ti byli zadrženi při odchodu z restaurace pod otevřeně vyfabrikovanou záminkou, že mají granáty, i přes skutečnost, že předložili diplomatické pasy.

Číst dál: Ukrajinská vláda uvěznila personál ruské ambasády v Kyjevě

VIDEO: Neuvěřitelně krásné Machu Picchu ve vysokém rozlišení

Nejspíše byste mohli ujít světa kraj a stejně nenajdete tak záhadně impozantní místo jako Machu Picchu.

Toto město ležící na nebi Vám doslova vezme dech.

Video natočené Devinem Super Trampem Vám připomene, jak krásné tohle místo je, a odhalí život v Machu Picchu v úžasném 4K rozlišení. Příjemnou zábavu!

Číst dál: VIDEO: Neuvěřitelně krásné Machu Picchu ve vysokém rozlišení

Steven MacMillan: Chystá Západ barevnou revoluci v Rusku?

Oznámení Baracka Obamy z 31. července o jmenování Johna F. Teffta novým americkým velvyslancem v Rusku je varováním pro ruskou vládu ohledně záměrů Západních zahraničně politických plánovačů. Tefft, který pracoval pro ministerstvo zahraničí a Národní válečnou fakultu ve Washingtonu, je expertem na plánování barevných revolucí ke svržení režimů, proti nimž se zaměřuje Západní elita. Je to bývalý americký velvyslanec ne Ukrajině, kde býval jedním z klíčových architektů přípravy Washingtonem zrežírovaného puče v Kyjevě.

Barevné revoluce se zakládají na sloučení technik „rojení“ vynalezených v 60. letech, a směrnicích pro nenásilný boj od profesora Gena Sharpa z 90. let.

Číst dál: Steven MacMillan: Chystá Západ barevnou revoluci v Rusku?

Erik Best: Nový -ismus pro naši dobu – survivalismus

V jednom starším čísle časopisu Foreign Affairs emeritní profesor Michael Walzer z Institute for Advanced Study v New Jersey uveřejnil fascinující esej o humanitarianismu. Jde pravděpodobně o nejdůležitější -ismus dneška, říká Walzer, a dokládá jeho významnou roli při formování zahraniční politiky západních států, ale v mnoha případech také politiky domácí.

Nejvíce mě při čtení eseje zaujal marxistický rozměr mezinárodního humanitarianismu. V kapitalistické společnosti, jako jsou Spojené státy nebo Česká republika, stěží můžeme tvrdit, že společnost stojí na marxistické ideji „každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“.

Číst dál: Erik Best: Nový -ismus pro naši dobu – survivalismus

Německý byznys ztratil důvěru v EU. Ztráta Evropy je pro USA zisk

Vůdčí evropská ekonomika narazila na zátarasy na cestě. Německý indikátor důvěry (Ifo) tento měsíc zamířil prudce dolů. (1) Ekonomika této země ztrácí kvůli sankcím uvaleným Západem na Rusko páru, což je cosi, co ještě zhoršuje ekonomické zvolnění postihující Evropskou unii jako celek.

Informace o Indexu byznys klimatu v těsném závěsu následovala vedoucí indikátor aktivity v Německu, který je kriticky důležitým ukazatelem celkového ekonomického výkonu. Ten je nepostradatelný k provádění předpovědí, tvoření závěrů a i k tvorbě politických rozhodnutí.

Číst dál: Německý byznys ztratil důvěru v EU. Ztráta Evropy je pro USA zisk

Koller: Američani jsou packalové, Ukrajinu mohli mít bez boje. Ženou Evropu do války

Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz komentuje vyostřující se krizi na Ukrajině, kde po doručení údajných posil z Ruska proruští separatisté přešli do ofenzivy.

Koller považuje za ostudné, že ukrajinská armáda s prostředky, které má k dispozici, není schopna vybojovat vítězství.

A obává se vypuknutí celoevropského konfliktu.

Číst dál: Koller: Američani jsou packalové, Ukrajinu mohli mít bez boje. Ženou Evropu do války

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás