AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit časopis Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

 

Ze světa

Šéf komise pro udílení Nobelových cen míru vyhozen kvůli požadavku, že by měl Obama cenu vrátit

Šéf komise udílející Nobelovu cenu míru byl poprvé v historii vyhozen. Došlo k tomu v úterý 3. března.

Thorbjorn Jagland, předseda Komise pro udílení Nobelových cen míru a bývalý norský ministerský předseda cestou ke dveřím ještě řekl, že by bylo „opravdu pěkné“, kdyby president Barack Obama tu cenu vrátil.

Bílý dům k tomu neměl žádný okamžitý komentář. (Tento reportér se právě teď v 1:47 odpoledne Východního času Bílého domu konkrétně zeptal, zda k tomu už má nějaký komentář, a pořád ještě žádný není. Možná, že odpověď je jen dobrovolná?)

Dobrý den, jsem ruský okupant (1968 - 2015)

Dobrý den, jsem ruský okupant. Mám už takové povolání. Tak se to seběhlo. Okupoval jsem Sibiř. Teď se tam dobývá ropa, plyn, hliník a ještě mnoho dalšího potřebného. Teď tam jsou města a v nich výškové budovy, dětské školky a nemocnice. Teď tam nelze prodávat ženy za sobolí kůže, jak to bylo před Rusy.

Okupoval jsem pobaltské státy. Postavil tam továrny a elektrárny. Místo jejich legračních farem. Pobaltské státy vyráběly kvalitní radiotechniku a automobily, známou parfumerii. Byl jsem požádán, abych odtamtud odešel. Nyní tady loví šproty a část pracující populace čistí toalety v Evropě.

Tato 69letá žena za posledních 15 let nepoužila peníze a prý nikdy nebyla šťastnější!

Heidemarie Schwermer, 69letá žena z Německa, přestala před 15 lety používat peníze a nikdy prý nebyla šťastnější.

Před 22 lety se Heidemarii rozpadlo manželství, a tak se svými dvěma dětmi odstěhovala do Dortmundu. Středoškolská učitelka ve středním věku si rychle začala všímat, kolik lidí je v novém městě bez domova.

To ji natolik šokovalo, že se rozhodla s tím něco udělat.

Evropa bude čelit do dvou let novému 11. září, varuje bratranec Kaddáfího

Bratranec zvrhnutého líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího varuje, že Európa môže v priebehu dvoch rokov čeliť útokom podobným z 11. septembra 2001. Útoky by podľa jeho slov mali uskutočniť militanti Islamského štátu, ktorí sa do Európy dostanú spolu s tisícmi migrantov. Informácie zverejnila Russia Today.

Varovania Ahmeda Kaddáfího al-Dama prichádzajú v rovnakom čase, kedy ministerka vnútra Theresa Mayová vyhlásila, že Veľká Británia čelí vážnej hrozbe, ktorá neustále rastie.

Další kolo americké komedie ohledně ISIL ilustruje video

Kritické a věcné video o vzniku ISIL nevysvětluje, proč má podporu místních sunnitských kmenů. To by se Ron Paul musel ptát, proč naletěl na falešné informace Pentagonu a CIA ohledně druhé války v Iráku.

Začněme těmito dvěma články, které jsme psali během roku 2014 o situaci v Iráku. Nejprve je třeba přečíst článek Proč uspěli islamisté v Iráku. Ukazuje základní fakta o vzniku ISIL. Dúrího frakce bývalé Saddámovy vládní strany Baas po několik let úspěšně infiltrovala rozloženou armádu, krok za krokem. Nyní se spojila s teroristickými skupinami sunnitů ISIS, Ansar al-Sunná a dalšími, které známe z bojů o Sýrii.

Kvůli tomuhle chyběl Obama při Netanyahuově projevu

Prý tou nejdůležitější geopolitickou událostí dne mohla být podle podlézavě lichotivých reportáží politické televizní sítě C-Span, řeč izraelského ministerského předsedy ke Kongresu, při níž tento izraelský vůdce skoro hodinu bušil do Íránu, i když se teď už stydlivě zdržel toho, aby vyfabrikoval ještě více důkazů o tom, jak blízko je Írán k vývoji jaderné zbraně. Ovšem jednomu člověku to všechno ušlo a to včetně mohutných ovací na závěr: a tím byl president Barack Obama. Ukázalo se totiž, že má na práci důležitější věci, jako ty na následujícím obrázku.

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás