AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

Ze světa

VIDEO: Upřímný projev ruského prezidenta Putina, který odhaluje zločinný globální řád

Ruský prezident Vladimir Putin před mezinárodním posluchačstvem odhalil mezinárodní řád kořistící z konce Studené války za účelem přetváření světa podle svých vlastních zájmů, přičemž vytlačuje na okraj takové koncepty jako základy mezinárodních vztahů, mezinárodní právo, systém vzájemné kontroly a rovnováhy, a dokonce i koncept národní suverenity samotné.

Prezident Putin uprostřed svého projevu odsoudil jak podporu Spojených států neofašistům a teroristům, tak i jejich opovržení národní suverenitou všude po světě.

Číst dál: VIDEO: Upřímný projev ruského prezidenta Putina, který odhaluje zločinný globální řád

Švédsko uznalo Palestinu jako stát. USA to považují za ukvapený krok

Švédská vláda uznala Palestinu jako stát. Je to důležitý krok podporující právo Palestinců na sebeurčení, prohlásila švédská ministryně zahraničních věcí Margot Wallströmová.

Podle jejích slov pro to existují všechny nezbytné podmínky: tato zem má vlastní území, vládu a obyvatelstvo. Na začátku října už oznámil, že Švédsko uzná Palestinu, předák švédských sociálních demokratů Stefan Löfven ve svém inauguračním projevu v parlamentu.

Číst dál: Švédsko uznalo Palestinu jako stát. USA to považují za ukvapený krok

VIDEO: První sériově vyráběný létající automobil

V Rakousku se konala prezentace prvního sériově vyráběného létajícího automobilu.

Vůz nepotřebuje žádné letiště, k tomu, aby mohl vzlétnout, mu stačí obyčejné pole.

Vůz o váze 450 kg může po natankování urazit po zemi i ve vzduchu asi 700 km a spotřebovat přitom 7,5 litru na 100 kilometrů. Tankovat může v obyčejných čerpacích stanicích. Maximální rychlost vozu je 200 km/hod.

Číst dál: VIDEO: První sériově vyráběný létající automobil

Konspirační teorie obklopující smrt ředitele Totalu, který vedl válku proti petrodolaru

Konspirační teorie obklopující smrt generálního ředitele Total SA Christophe de Margerie se začaly rojit už od té vteřiny, kdy udeřila zpráva o jeho smrti. Jeho soukromý tryskáč za záhadných okolností těsně po půlnoci v Moskvě narazil do sněžného pluhu.

De Margerie byl CEO Totalu, největší francouzské ropné společnosti.

Právě se zúčastnil soukromé schůzky s ruským ministerským předsedou Medveděvem odehrávající se v době, kdy vztahy Západu s Ruskem jsou mírně řečeno napjaté.

Číst dál: Konspirační teorie obklopující smrt ředitele Totalu, který vedl válku proti petrodolaru

Vědci: Ani třetí světová válka nezastaví růst počtu obyvatel Země

Australští vědci mají za to, že ani globální kataklyzmata, ani epidemie nebo světové války nedokážou zastavit růst obyvatelstva Země, praví se v článku uveřejněném v americkém časopisu PNAS. 

K tomuto závěru dospěli po rozboru posledních dat.

Vědci odhadují počet obyvatel Země v roce 2100 na 10, 4 miliardy lidí. S ohledem na to vyzvali k šetrnějšímu vztahu k přírodě a vývoji nových programů využití jejích zdrojů.

Číst dál: Vědci: Ani třetí světová válka nezastaví růst počtu obyvatel Země

Jan Hnízdil: Nadměrná lékařská péče škodí zdraví

Medicína, namísto umění nemocem předcházet, podbízí drahá technologická řešení.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) nás chválí. Podle studie kvality péče jsme v čele zemí, které se umí nejlépe postarat o pacienty s infarktem. Počet těch, kteří prodělají akutní srdeční příhodu a zemřou při ní se za posledních deset let snížil o polovinu. Zasloužilo se o to vybudování sítě kardiocenter a dostupnost špičkových technologií - kardiostimulátorů, defibrilátorů a stentů. Ročně za ně zaplatíme skoro patnáct miliard.

Číst dál: Jan Hnízdil: Nadměrná lékařská péče škodí zdraví

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás