AC24.cz

AC24.czZe světa

Ze světa

Malajské ministerstvo uvádí, že očkování mraků (tzv. chemtrails) bude pokračovat

Operace očkování mraků budou pokračovat, dokud nebude voda v přehradách údolí Klang zpět na bezpečné hladině, říká ředitel národního střediska pro počasí z ministerstva meteorologie Muhammad Helmi Abdullah.

Dává na srozuměnou, že tyto operace nebyly přerušeny ani přes nedávné zvýšení dešťových srážek.

„Některé z těch dešťových srážek nespadly nad povodími, na které jsou operace v těchto oblastech zacílené.

Nové obrázky naznačují, že planeta Saturn je před ‘porodem’ nového měsíce

Nové obrázky z kosmické sondy NASA Cassini-Huygens naznačují, že Saturn možná podstupuje proces formování nového měsíce, který vědci už mazlivě pojmenovali ‚Peggy‘. 

Ten maličký, ledový satelit nebyl zjištěn přímo, nýbrž jen jako nadmutí v Saturnově prstenci – ten nejjasnější prstenec na nejvzdálenějším okraji – naznačuje, že brzy by se do už působivé Saturnovy rodinky 62 měsíců mohl přidat další přírůstek.

„Nikdy před tím jsme nic takového neviděli,“ řekl astronom Carl Murray, vedoucí autor studie v Icarus, který vylíčila tato zjištění a objevení tohoto měsíce.

Evropští podnikatelé jsou proti NATO

Velké evropské společnosti se postavily proti politikům z NATO a EU. Washington a Brusel požadují, aby na Rusko byly uvaleny ekonomické sankce, podnikatelé jsou ale proti: evropské koncerny totiž spojují s Ruskem kontrakty v hodnotě mnoha miliard. Kdo bude silnější?

Podle údajů agentury Bloomberg je německá vláda připravena zmrazit prodej Rusku družicové technologie v hodnotě 700 milionů eur. Avšak německý vládní konzultant Christoph Hörstel v interview pro Hlas Ruska tvrdí, že zmařit transakci tak výhodnou pro Německo není v jeho zájmu.

Federálové obvinili ženu, která hodila po Hillary Clinton střevíc

Alison Michelle Ersnst byla obviněna z nedovoleného vniknutí a z napadení osoby v budově s omezeným přístupem poté, co minulý týden mrštila atletickou botou na bývalou první dámu. Hrozí jí za každé z těchto obvinění po jednom roku vězení.

Federální úřady vznesly dvě obvinění z trestného činu proti ženě z Phoenixu obviněné z vržení střevíce po Hillary Rodham Clinton, když pronášela proslov ke shromáždění v areálu Las Vegas Strip. Alison Michelle Ersns, 36, v pondělí nereagovala na telefonická sdělení o obviněních z nedovoleného vniknutí a z napadení osoby v budově s omezeným přístupem, která proti ní byla vznesena u amerického okresního soudu v Las Vegas.

VIDEO: Ukrajinští vojáci v Slavjansku a Kramatorsku přecházejí na stranu občanů

Vojáci ukrajinské armády, kteří vstoupili do Slavjanska, vztyčili ruskou vlajku a dali tím na srozuměnou, že přešli na stranu zastánců federalizace Ukrajiny.

„Nebylo to žádné dobytí silami sebeobrany. Je příznačné, že ukrajinští vojáci sem přijeli pod ruskou vlajkou. Přešli tedy na stranu lidu“, oznámil zpravodaj televizního kanálu Rossija 24.

Kdy mluvil o situaci v sousedním Kramatorsku, zpravodaj podotkl, že časně ráno tam vstoupila kolona techniky, a místní obyvatelé ji zablokovali.

Washington posílá do Kyjeva viceprezidenta Bidena

Ve Washingtonu oznámili, že 22. dubna se chystá do Kyjeva viceprezident Joseph Biden, aby podpořil ukrajinské úřady a projednal s nimi otázky dlouhodobé ekonomické bezpečnosti Ukrajiny.

Penězi na zaplacení obrovského dluhu Ukrajiny za ruský plyn ale Biden kyjevské úřady sotva potěší.

Josepha Bidena obyčejně posílají k takovým partnerům, pro které by byla návštěva prezidenta Obamy příliš velkou poctou. Po tom, co byl v roce 2008 zvolen do své funkce, hraje Biden v Bílém domě roli jakéhosi uklidňujícího prostředku.

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás