AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

Ze světa

Globální důvěra byznysu zkolabovala do hlubin stejně jako po krachu v roce 2008

Jak jsme tu už uváděli, i přes rekordně vysoké ceny akcií a úpěnlivé ukecávání investorů, že mají věřit, jak jsou CEO plni důvěry, (ač se přitom nezohledňují ani jasné ukazatele nedostatku ekonomické důvěry projevující se v propadu indexu capex – tj. nákupů investičního zboží pro reálný kapitál – ani bující zpětné odkupy akcií). A to bylo dnes dále potvrzeno průzkumem od Markit u 6000 firem, který ukázal, že v říjnu se optimismus prudce propadl, takže poklesl nejníže, od doby, kdy tenhle průzkum před pěti lety začal. Také plány nájmů a investic jsou ve stejných hlubinách, jako byly těsně po krizi, nebo alespoň blízko nim, přičemž očekávání cen se ještě více zhoršila. Co je snad ještě znepokojivější, je to, že USA se z toho vůbec nevymykají s tím, že budoucí očekávání amerických byznys aktivit jsou na nejnižší úrovni od finanční krize.

Číst dál: Globální důvěra byznysu zkolabovala do hlubin stejně jako po krachu v roce 2008

VIDEO: Chaos v americkém Fergusonu. Podpálená auta a vyrabované obchody

V americkém Fergusonu začaly hned po vynesení rozsudku v případě zabití 9. srpna policistou černošského chlapce hromadné nepokoje.

Porota z 9 bělochů a 3 černochů nezjistila důvody pro trestní stíhání důstojníka Darrena Wilsona, který zastřelil neozbrojeného mladíka. Ve městě zavládl chaos. Nepomohlo ani provolání prezidenta Baracka Obamy, ani nasazení Národní gardy. Ve Fergusonu podpalují auta a rabují obchody. Protestní akce začaly také v New Yorku a Los Angeles.

Číst dál: VIDEO: Chaos v americkém Fergusonu. Podpálená auta a vyrabované obchody

Americký ministr Hagel varoval před Novým světovým řádem a teď byl vyhozen

Obama Chucka Hagela vyhodil z jeho postu ministra obrany. Hagel, bývalý republikánský senátor, byl Obamou jmenován počátkem roku 2013, a byl tudíž naplánován ke službě po celé Obamovo druhé funkční období. Říká se, že Hagel, už v roce 2009 dávno před svým jmenováním navštívil Bílý dům a osobně varoval Obamu, že by si měl dát pozor na darebné živly uvnitř Pentagonu, které to vedou k ‚novému světovému řádu‘ (New World Order). O tomhle se nepsalo na nějakých internetových konspiračních fórech, to bylo v úvodníku napsaném cenami ověnčeným žurnalistou Bobem Woodwardem spoluredaktorem Washington Post krátce před Hagelovým jmenováním.

Číst dál: Americký ministr Hagel varoval před Novým světovým řádem a teď byl vyhozen

Vzácné fotografie z historie, které nenajdete v učebnicích

Tyto (povětšinou) černobílé fotografie zachycují zajímavé momenty z naší historie. Nenajdete je v žádných učebnicích, ale přesto jsou nesmírně zajímavé a fascinující.

V některých případech doslova nabízejí tak trochu jiný pohled na svět.

Zajímavé je především to, že níže uvedené fotografie nejsou příliš staré. Díky tomu si lépe utvoříme představu o tom, jak rychle se mění a vyvíjí  naše civilizace.

Číst dál: Vzácné fotografie z historie, které nenajdete v učebnicích

Prohlášení Vladimira Putina a odpovědi na otázky novinářů k výsledkům summitu G20

V. Putin: Dobrý den, vážení kolegové, dámy a pánové!

Chtěl bych říci pár slov o výsledcích naší práce. Především musím poděkovat naším hostitelům. Vytvořili opravdu velmi příznivou atmosféru pro práci „dvacítky“, přátelskou a věcnou současně.Jsem přesvědčen, že naše práce se konala nejen ve velmi konstruktivní atmosféře, ale byla také účinná. Zastavím se krátce na těch bodech, které považuji za důležité.

Číst dál: Prohlášení Vladimira Putina a odpovědi na otázky novinářů k výsledkům summitu G20

Země, které podporují nacismus

USA, Kanada a Ukrajina byly jedinými zeměmi, které na zasedání Valného shromáždění OSN hlasovaly proti ruskému návrhu rezoluce, která odsuzuje heroizaci nacismu.

Schválení tohoto dokumentu bylo načasováno na nadcházející 70. výročí Vítězství v Druhé světové válce.

Pro Ruskem předložený návrh hlasovalo 115 ze 193 členských států OSN. Proti hlasovaly tři země – Kanada, USA a Ukrajina. Dalších 55 delegací včetně Evropské unie, se hlasování o této otázce zdržely.

Číst dál: Země, které podporují nacismus

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás