AC24.cz

AC24.czZe světa

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit časopis Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

 

Ze světa

Co Putin neřekl: Razie na rubl měla být šach-mat. A to nebyla

I když se president Putin potýkal se situací perfektní bouře, tak předvedl na své výroční tiskové konferenci s maratónem otázek a svých odpovědí extrémně rozvážné jednání.

Ta perfektní bouře se rozvíjí na dvou frontách, jako otevřená ekonomická válka – v podobě obležení sankcemi – a jako sladěné, skryté, stínové útoky do srdce ruské ekonomiky. Washingtonem režírované konečné dějství je jasné: dosáhnout u svého soka ožebračení a bezzubosti a přinutit ho poddajně se klanět vrtochům „Impéria chaosu.“ A pak se tím už jen chvástat, jako „vítězstvím“.

Číst dál: Co Putin neřekl: Razie na rubl měla být šach-mat. A to nebyla

Stane se americký miliardář George Soros ředitelem Národní banky Ukrajiny?

Ukrajinské vedení už dříve lákalo zahraniční odborníky a nabízí jim ministerská křesla, místa ve státní správě, na ministerstvech a úřadech. 

Překvapivý objev udělali ukrajinští novináři. Jedním z kandidátů na post hlavy Národní banky Ukrajiny je i americký finančník a miliardář George Soros. Tuto informaci na svých stránkách zveřejnil televizní kanál Ukrajina 112. Odvolává se na zdroje z Ukrajinského parlamentu a lidí blízkých prezidentovi Petrovi Porošenkovi.

Číst dál: Stane se americký miliardář George Soros ředitelem Národní banky Ukrajiny?

Jak CIA rozpoutala proti Rusku a Venezuele útoky ve formě „finančního Pearl Harboru“

Ředitel Ústřední zpravodajské agentury (CIA) John Brennan je dávno důvěrně obeznámený se Saúdskou Arábií, když tam trávil čas jako šéf CIA stanice v Rijádu v 90. letech, a jeho znalost saúdských ropných operací se mu vyplatila. Lidé zevnitř ropného průmyslu tvrdí, že Brennanovi agenti uvnitř saúdské Aramco přesvědčili management této firmy a saúdského ropného ministra, aby zahájili operace frackingu k oživení produkce na nejstarších vyčerpaných saúdskoarabských ropných polích. Saúdové, kteří sami nemají informace o svém vlastním národním ropném průmyslu z první ruky, souhlasili s tím, co se stalo katastrofou cen ropy, která nejenže postihla Saúdskou Arábii, ale i ropu produkující národy po celém světě, od Ruska přes Venezuelu po Nigérii a Indonésii.

Číst dál: Jak CIA rozpoutala proti Rusku a Venezuele útoky ve formě „finančního Pearl Harboru“

USA věnují 60 milionů dolarů na rozvoj nezávislých médií v Rusku

Zákon o dalších sankcích proti Rusku, který podepsal americký prezident Barack Obama, předpokládá i věnování finančních prostředků na „rozvoj demokracie, podporu institucí občanské společnosti a nezávislých médií a také na zajištění svobodného přístupu na internet na území Ruska“. Informaci o tom přinesla Russia Today.

Dokument, který se objevil na webové stránce amerického kongresu, předpokládá, že na tyto cíle se bude v průběhu tří let – od roku 2016 do roku 2018 – věnovat každý rok 20 milionů dolarů.

Číst dál: USA věnují 60 milionů dolarů na rozvoj nezávislých médií v Rusku

Ostře sledovaný projev Putina a jeho odpověď novináři z BBC. Kdo koho ohrožuje?

„Zdi“ mezi Ruskem a Západem, vyřešení krize na Ukrajině a rozvoj vztahů s Íránem. To jsou jenom některá zahraničně-politická témata, o kterých se včera hovořilo na velké tiskové konferenci ruského prezidenta. Vladimír Putin odpovídal na otázky novinářů déle, než tři hodiny.

Pokud už bychom měli hovořit o hrozbě, tak tu vytvářejí USA se svým systémem protiraketové obrany ve Východní Evropě. Byly to právě USA, kdo jednostranně odstoupil od smlouvy o PRO, která, bezpodmínečně, byla jedním z úhelných kamenů celého systému mezinárodní bezpečnosti.

Číst dál: Ostře sledovaný projev Putina a jeho odpověď novináři z BBC. Kdo koho ohrožuje?

Důkaz, že vědomí tvoří realitu: Vítejte v Matrixu

Umí vědomí vytvořit materiální svět? Předtím než si na tuto otázku odpovíme, musíme se podívat na to, z čeho se materiální svět skutečně skládá. „Realita“ není tvořena jen fyzickými částečkami. Molekuly se skládají z atomů a atomy ze subatomických částiček – protonů a elektronů – které jsou z 99,99% prázdným prostorem a elektrickými otáčkami.

Interagujeme se světem fyzických objektů, ale jenom díky tomu, že náš mozek překládá smyslová data. V tom nejmenším a nejzákladnějším měřítku pro přírodu nic takového jako „fyzická realita“ neexistuje.

Číst dál: Důkaz, že vědomí tvoří realitu: Vítejte v Matrixu

Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás