Webový portál AC24.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.

AC24.cz

AC24.czZ domovaVrtěti Rathem

Sociální sítě

Reklama

https://www.AUTOdoc.CZ

Vrtěti Rathem

Vazba je pro něj doporučením, aby o korupci v nejvyšší politice mlčel. Rath to jistě brzy a rád pochopí.

Vzestup Davida Ratha jsem sledoval z těsné blízkosti. Od revolucionáře lékařského odborového klubu, přes prezidenta komory, poslance, ministra až po hejtmana. Osobně jsme se před lety střetli v besedě Radiofóra, věnované uplácení lékařů ze strany farmaceutických firem. „Podívejme se na celou záležitost systémově. Tento jev, a já se trošku bráním tomu říkat korupce, ale říkejme tomu jev, tento jev existuje všude na světě. Já bych chtěl farmaceutické firmy velmi pokárat, že v ČR je ještě tak málo rozšířen, oproti třeba Spojeným státům.“, pronesl tehdy Rath.

Pro rozšíření jevu pak dělal co mohl. Vynikal přitom inteligencí, arogancí, bezohledností, drzostí a cynizmem. Tak, jak šplhal po žebříku moci, rozkvétal do podoby bílého narcisu. Stal se neomezeným vládcem Středočeského kraje. Zasloužil se o vybudování školek, galerie, podporoval sportovní a kulturní akce, plánoval stavbu univerzity. Vše v bezbřehé touze po sebeprezentaci a ukojení ega. Syndrom hybris - nákaza politické zpupnosti - jej zcela ovládl. Zatčení přišlo jako blesk z čistého nebe. Kde se stala chyba?

Ve filmové politické satiře „Vrtěti psem“ odvádí expert na politickou propagandu Conrad Brean, spolu s hollywoodským producentem a prezidentovou poradkyní, pozornost voličů od prezidentské sexuální aféry s mladistvou dívkou, vytvořením neexistujícího válečného konfliktu. Producent Stanley Motss natočí za pomocí filmových triků šot z války, která není. Následující den média informují pouze o válce. Na skandál se zapomnělo. Proč pes vrtí ocasem? Je chytřejší než ocas. Kdyby byl ocas chytřejší, vrtěl by psem. Kdo je chytřejší: média, nebo ten, kdo manipuluje veřejným míněním? Kdo s kým vrtí: média veřejným míněním nebo je to tak, že někdo vrtí médii, která jsou pak objektem, prostředníkem a vykonavatelem manipulace?

Uplynulé měsíce byly plné skandálů: podezření na korupci při udělování prezidentských milostí, odposlechová aféra Víta Bárty, nahrávky rozhovorů mezi Pavlem Bémem a miliardářem Janouškem, Mostecká uhelná společnost a vrchní státní zástupce Rampula. Odhalování korupce začalo pronikat do nejvyšších pater. Pohár občanské trpělivosti se naplnil. Davu bylo potřeba nabídnout viníka. Rath se hodil. Jeho drzost i arogance překročily únosné meze. Pouštěl se do kritiky nedotknutelného. Urážel vrtošivého staříka. Otevřeně napadal miliardový tunel zdravotních knížek IZIP. Byl nejvyšší čas jej zkrotit. Příležitost nabídl nechtěně sám. Léta izolace ve vysoké politice otupila jeho opatrnost. Ani nebylo potřeba filmových triků. S krabicí plnou bankovek se nechal nachytat jako malý kluk. Byl si naprosto jistý svým postavením, mocí, imunitou.

Teď sedí v litoměřické samovazbě. Bez přístupu k informacím, v omezeném kontaktu s rodinou, ve vězeňském oblečení, na nechutné stravě. Má jen to, co si zaslouží. Média nás informují o každém jeho kroku. Mají moc přisuzovat určitým tématům větší význam než ostatním, dávat jim více prostoru, činit je více viditelnými. Tunel Blanka, Opencard, MUS, Gripeny, Pandury, IZIP, Drobil, Janoušek, Bém, Bárta, Rampula, prezidentské milosti…vše je zapomenuto. Mediální prostor ovládl Rath. Vyhovuje to ODS, VV, TOP 09, Hradu i ČSSD. Všichni už ho už měli plné zuby. Mnozí se ho báli. Pokud bude Fortuna přijímat sázky, vsadím výplatu, že ve vězení dlouho nebude. Není velkou rybou, jen si to o sobě začal myslet. Velké ryby, podnikatelské korporace, začal ohrožovat. Bylo potřeba jej srazit na kolena. Ukázat mu, kdo je tady pánem. Zkrotit ho vazbou, ne zlomit vězením. Nepodmíněný trest by mu rozvázal jazyk. To nelze připustit. Vazba je pro něj doporučením, aby o korupci v nejvyšší politice mlčel. Rath to jistě brzy a rád pochopí.

Jan Hnízdil

 

Loading...

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Komentáře   

+5 # Marek.mk2 2012-05-25 10:04
Konečně někdo přesně, jasně a stručně popsal skutečnost. Děkuji autorovi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+6 # Petr Bajgar z Hranic 2012-05-25 14:50
Možná je to o vrtění psem, jak píše pan Hnízdil.
Možná je naše situace spíš korida. Prostým zmateným vystrašeným bíčkům jsou pro pobavení diváků představování toreadoři s muletami dráždícími jejich pozornost, aby jim v nestřeženém okamžiku zasazovali znova a stále víc zraňující rány, které ještě víc dráždí způsobují utrpení zbavující schoposti obrany a to postupně až k poslední ráně vysvobozující je z utrpení. Toreadoři se střídají, mění své nástroje, předvádějí se publiku. Bíci přicházejí bojují svůj zápas o život prohrávají, jsou totiž v naprosté většině případů přes svou odvahu, statečnost a vytrvalost předvídatelní oni jsou totiž v aréně každý poprvé a většinou i naposledy. Jakou šanci máme my prostí občané proti pánům Kellnerům, Bakalům, Tykačům, Klausům, Řebíčkům a mnoha jim podobným? My prostí občané jsme tak jednoduší, předvídatelní a v podstatě bezmocní. Oni mají své pomocníky, poradace, šíbry využívají dokonale znalostí prostředí a svých možností, které léta cvičí a zdokonalují. Co zmůže chirurg proti Hégrovi? Nezaměstnaný proti Drábkovi? Ani pokud se nám podaří se sjednocovat a postupovat společně, nebudeme ve stejném postavení proti těm s muletami.
Pokud ovšem s námi budou tito jednat dál jako s nadbytečnými býky chovanými jen pro ten poslední zápas k pobavení diváků, nejspíš nám nezbyde asi opravdu nic jiného než vesničanům v románu Fuente Ovejuna(Ovčí pramen). :eek:
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+3 # FUCK OFF 2012-05-25 16:29
Oběti se konaly odedávna. Vybral se tučný kus ze stáda a při veliké sešlosti a s řádnou pompou obřadně zařízl.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # David 2012-05-25 17:31
..chtěl bych věřit, že to počaly mlít boží mlýny a můžeme se těšit na další politiky napříč politickým spektrem...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+2 # janikar 2012-05-27 16:49
Myslím si, že dostane nepodmíněný trest. Doufám, že budou následovat další.

Včera jsem napsala mail Jane Burgermeisterov é, jestli by mne mohla informovat o tom jak pokračuje vyšetřování firmy Baxter, kterou v roce 2009 zažalovala pro pokus o genocidu. Psala jsem poslancům o tom, jak odstupující vlády M. Topolánka /s ministrem Nečasem/ nás vystavila možnému ohrožení na životech... objednala 12 milionů dávek vakcín od rakouské pobočky firmy Baxter, která v té době už byla v kriminálním šetření, o čemž ovšem média neinformovala.

slobodavockovani.sk/.../...


Již mi odpověděli ze Senátu a někteří poslanci. Že připravují podklady pro hlavního hygienika, že budou interpelovat premiéra a ministra zdravotnictví, že to dají na program jednání zdravotních výborů. tak uvidíme co z toho bude...

Jeden poslanec mi napsal, že jsem měla zažalovat vládní činitele za nečinnost. To zvažuji také.

Měli místo objednávky (původně chtěli dokonce 20 milionů vakcín, bylo to neveřejné jednání, bez výběrového řízení, mohla tam být i korupce) podle mne Baxter zažalovat.

O té kauze jsem mluvila na několika demonstracích, na Occupy Klárov, stěžovala jsem si na cenzuru v ČT i přes radu ČT. Jde nejen o cenzuru informací o žalobě ba Baxter /které ode mne ČT dostala/ ale na desítky dalších cenzurovaných informací / EM klimatické zbraně, HAARP, 911, projev generála Clarka se svědectvím, že příkaz napadnout Irák, Libyi, Sýrii, Libanon, Somálsko, Sudán a Irán dostal Pentagon již na podzim 2001 - ukázal mu ho tenkrát C. Powell. Mám spor s generálním řditelem ČT - odmítá to odvysílat, řeším to přes Radu ČT. Stížnost i naskenovaná odpověď ředitele ČT je zveřejněna na na webu NWOO.

Cenzura v masmédiích má myslím podíl na tom, že si politici mohou dovolit téměř cokoli, že soukromé banky mohly zadlužit a likvidovat státy, penězi generovanými ze vzduchu, že může bujet korupce, NATO může vést bezohledné útočné války. Myslím, že lidé by masově protestovali kdyby viděli oč jde... Američané donedávna netušili, že Fed je soukromá banka.. už dost vytunelovaná... snad i ty zlaté /pozlacené/ cihly tam už nejsou... smlouva se státem končí v roce 2013.. tak není divu že finišujou.. a jak to bude dál? Válkou se to vyřeší? Odpoutá se pozornost k WWIII?

Bohužel, i masové protesty mohou být mocným záminkou k nastolení totalitních režimů, konec nejedné revoluce je toho důkazem...

Ctělo by to nejen nenásilné protesty, ale hlavně zrušit cenzuru.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
+1 # Arbed 2012-05-29 09:21
:-) Nic nového pod sluncem. I před "sametovou" občas někde shořel stoh slámy a noviny zveřejnily zprávu, že to udělali moc zlí agenti imperialismu. Obvykle se pak ukázalo, že bylo třeba odvést pozornost voličů od aktuálního hospodářského či politického průšvihu v táboře socialismu. Došlo to až tak daleko, že na pokyn ÚV KSČ odpalovali St-báci (?) výbušné nálože v centrech měst (Pelhřimov, Č.Budějovice). Naštěstí s vysokou odborností, aby neumírali lidé. Podobné metody se užívají i v mezinárodním měřítku - tam ale lidé umírají. A tohle se snad učí i ve školách či kurzech pro diplomaty. :-)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Top of Page

Podpořte nás

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet, nebo v kryptoměnách BTC, BCH, ETH a LTC, či přes PayPal.

Více informací zde

 

Převodem na účet

Podpořit nás můžete zasláním libovolné částky na český účet.

Více informací zde

V kryptoměnách

Podpořit nás můžete pomocí BTC, BCH, ETH a LTC.

Více informací zde

Přes PayPal

Copyright 2018 © AC24, s.r.o. | Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. | Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte |
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: info@ac24.cz

Provozovatelem serveru AC24.cz je AC24 s.r.o., se sídlem Jaurisova 515/4, Michle, 140 00 Praha 4, IČ: 02988186, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 226266. | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás