Celé znění vyjádření Marka Zuckerberga: Šokující události posledních 24 hodin jasně dokazují, že prezident Donald Trump plánuje využít svůj zbývající čas ve funkci na podkopávání mírového a zákonného přechodu moci ke svému zvolenému nástupci Joeovi Bidenovi. (Foto: Facebook)

Jeho rozhodnutí použít svou platformu spíše na odsouzení činů jeho podporovatelů v budově Kapitolu správně narušilo lidí v USA a na celém světě. Tyto informace jsme včera odstranili, protože jsme posoudili, že jejich účinkem – a pravděpodobně jejich úmyslem – bude vyprovokovat další násilí.

Po certifikaci volebních výsledků kongresu musí být prioritou celé země zajistit, aby zbývající 13 dny a dny po inauguraci prošly klidně a v souladu se zavedenými demokratickými normami.

Během posledních několika let jsme prezidentovi Trumpovi umožnili používat naši platformu v souladu s našimi vlastními pravidly, občas odstraňovat obsah nebo označovat jeho příspěvky, když porušují naše zásady. Udělali jsme to proto, že věříme, že veřejnost má právo na co nejširší přístup k politickému projevu, dokonce kontroverznímu projevu. Současný kontext je však nyní zásadně odlišný, včetně využití naší platformy na podněcování násilného povstání vůči demokraticky zvolené vládě.

Jsme přesvědčeni, že rizika umožní prezidentovi nadále využívat naši službu v tomto období jsou jednoduše příliš velké. Proto prodlužujeme blok, který jsme vložili na jeho facebookové a instagramové účty na neurčito a minimálně následující dva týdny, dokud nebude klidný přechod moci.