Ruský prezident Vladimir Putin vysvětlil, proč se nenechal očkovat proti koronaviru za přítomnosti novinářů a před kamerou, jako to udělali mnozí světoví politici. (Foto: Youtube)

„A to se musíme opičit, nebo co? Je nutné dělat to, co někde někdo dělá? Pravděpodobně ne,“ řekl ve vysílání televizního kanálu Rusko 1.

Prezident zdůraznil, že i když procedura probíhá za přítomnosti fotografů a kameramanů, v samotné stříkačce může být cokoliv.

„Vždyť pokud na takové úrovni chce tam někdo něco zfalšovat, někoho podvést, není to těžké. Můžete ukázat tuto injekci, ale ve skutečnosti si píchnout fyziologický roztok, nevím, cokoliv – kefír, nějaký pomerančový džus. <…> Dělám si legraci, samozřejmě, prostě vitamíny. No, podle mého názoru to není seriózní,“ dodal Putin.

Upřesnil, že po očkování se trochu necítil ve své kůži, ale to byl jediný vedlejší účinek.

„Ráno jsem se po očkování probudil, zdálo se mi, že cítím trochu slabost. Vzal jsem teploměr, změřil teplotu – teplota byla normální,“ dodal ruský prezident.

Putin také poznamenal, že tři dny po očkování nesportoval, pouze prováděl kontrastní koupele.

Ruský prezident byl očkován 23. března, podle jeho tiskového tajemníka Dmitrije Peskova bude druhá injekce provedena za tři týdny.