Asma al-Assadová, manželka prezidenta Syrské arabské republiky Bašára al-Asada, porazila po roce léčby rakovinu. Informovala o tom tisková služba syrského prezidentského paláce. (Foto: Twitter)

„Poté, co vyhrála boj s rakovinou, který začal před rokem, a do kterého se pustila se vší silou a vírou, gratuluje vedení Syrské arabské republiky a pracovníci prezidentské kanceláře paní Asmě al-Assadové k vítězství nad touto nemocí,“ informovala tisková služba.

Sama žena syrského prezidenta informace o uzdravení potvrdila v rozhovoru pro státní syrskou agenturu SANA.

„Moje cesta boje s rakovinou skončila. Po vší té bolesti, únavě, po negativních a dokonce i pozitivních aspektech, je díky Bohu u konce. Porazila jsem rakovinu úplně,“ řekla Asma al-Assadová.

„Pravidelné prohlídky a brzké odhalení jakékoliv nemoci zvyšuje úspěšnou léčbu…a já jsem chodila na pravidelné prohlídky. Chci využít této možnosti a povzbudit každou čtyřicetiletou ženu, aby chodila na kontroly každý rok. Mějte mě jako vzor a nebojte se!“ poradila.  

„Dnes jsem na syrském televizním kanálu, abych poděkovala všem Syřanům, kteří mě podporovali. Chci z celého srdce popřát každému nemocnému, aby se uzdravil. Ať je to rakovina nebo jiná nemoc, zacelení všech našich ran … a samozřejmě přeji mír a prosperitu našemu syrskému státu s Boží pomocí,“ uvedla.