Novou kontroverzi v italských médiích vyvolala zpráva, že údajné sídlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Itálii bylo v srpnu pronajato ruskému páru za závratných 50 tisíc eur. (Foto: Shutterstock)

Na titulní straně italských novin „Il Tirreno“ z 31. srpna je uprostřed titulek „Zelensky affitta a russi“ (v překladu do češtiny: „Zelenskij pronajímá Rusům“). Na titulní straně se objevila také fotografie luxusní vily.

Vila v přímořském městečku Forte dei Marmi v Toskánsku prý patří „italské společnosti, která patří jiné na Kypru a patří Zelenského manželce“, uvádí la Repubblica.

La Repubblica poznamenala, že v médiích vypuklo šílenství kvůli zprávám o „údajném ruském páru, který si měl pronajmout vilu ukrajinského vůdce“.

„Zpráva o údajném ruském páru, který si měl pronajmout vilu ukrajinského vůdce, kolovala ve Versilii několik dní a informoval o ní list Tyrrhenian, který píše o některých fotografiích, které se objevily na sociálních sítích a zachycují ruského turistu v parku vily, ve Vittorii Apuana.“

Připomeňme, že v prvních dnech ruské invaze na Ukrajinu Zelenskyj vyzval Itálii, aby zabránila ruským oligarchům využívat zemi jako bezpečné útočiště.

„Téměř všichni z nich využívají Itálii jako místo pro dovolenou. Nebuďte tedy letoviskem pro vrahy,“ řekl v březnu ukrajinský prezident.

Zelenskyj nedávno přesvědčil Evropu, aby pozastavila platnost dohody o zjednodušení vízového režimu s Moskvou z roku 2007, která má omezit příliv ruských turistů do bloku.

List La Repubblica citoval starostu města, který se k zámečku vyjádřil takto: „Je to pro mě velmi důležité:

„Neměli jsme žádné zprávy a upřímně řečeno, až do vypuknutí války jsme o vile, která se nachází v oblasti Villa Apuana, měli jen to, že ji vlastní nějaká společnost, mimo jiné byla vždy jen zřídka obydlená.“

Mezitím došlo k popření, že by v údajné Zelenského vile pobývali Rusové:

„Ve vile ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského nebyli žádní Rusové ani Ukrajinci“. Hovoří realitní makléř společnosti Real Estate Forte dei Marmi Villas Claudio Salvini, který tyto zvěsti popírá: „To, co bylo napsáno, jsou domněnky. Vila byla na léto pronajata páru, neřeknu vám, zda bydlí v Londýně nebo ne, ale ujišťuji vás, že to nemohou být Rusové, protože máme absolutní zákaz pronajímat vily Rusům a Ukrajincům,“ zdůrazňuje Salvini. — la Repubblica

Před vilou protestovali lidé s nápisy: „Zastavte zbraně válečnému komikovi (Zelenskému)“.

Do sporu se zapojila i státní média.

Zdroj: iltirreno.it