Chorvatsko, Slováky často familiárně nazývané také "Slovenské moře", je jednou z nejoblíbenějších destinací našich dovolených. Mnozí však netouží celou dovolenou proležet na pláži a rádi by viděli z této země co nejvíce.

Která místa se na Jadranu vyplatí navštívit? První vás napadnou, podobně jako tisíce dalších, Plitvická jezera. A co dál? Zkuste tato místa.

Skradinski Buk

Skradinské vodopády patří mezi nejkrásnější místa celého Chorvatska. Nejdelší a nejvodnatější vodopádovým kaskáda na řece Krka leží národním parku pojmenovaném právě po této řece. Systém vodopádů, který se skládá ze 17 stupňů, má v celkové délce až 800 metrů, přičemž v nejširším bodě dosahuje jejich šířka až 140 metrů. Tato lokalita není považována pouze za jedno z nejkrásnějších míst Chorvatska, ale řadí se i mezi nejkrásnější vodopády v celé Evropě.

Krka River

Severní Velebitu

Pokud byste si chtěli na dovolené v Chorvatsku užít i trochu turistiky, pak je národní park Severní Velebitu výbornou volbou. Velebitu se nacházejí v severní části Chorvatska a jsou nejvyšším a nejdelším pohořím v systému Dinárské vrchů, které pokrývají velkou část Balkánského poloostrova. V Severních Velebitu najdete i oblast zvanou Rožanski kukovi, která Chorvatsko proslavila v turistické komunitě po celém světě. Jde o část pohoří, kde se velmi hustě nachází přes 50 více než 1600 metrů vysokých skalních vrcholů všelijakých tvarů, které ukazují pravou divočinu chorvatských hor.

Rožanski kukovi