„Máma mého přítele jedla celý život zdravě. Nikdy nepozřela alkohol nebo nějaké „špatné“ jídlo, cvičila každý den různé cviky, byla vždy pohyblivá a aktivní. (Foto: Wikimedia)

Brala všechny doplňky, které jí předepisoval její doktor, nikdy se neopalovala bez ochranného krému, a když už, tak jen na krátkou chvíli.

Obecně chránila své zdraví tím, že dělala všechno, co bylo možné. Teď je jí 76 let a má rakovinu kůže, rakovinu kostní dřeně a osteoporózu v pokročilém stádiu.

Otec mého přítele se v ničem neomezoval, často jedl mastné a tučné věci, nikdy, doslova nikdy nesportoval, každé léto se opaloval na slunci, až byl doslova černý, opravdu žil naplno a ne tak, jak mu radili lidé kolem. Nyní je mu 81 let a lékaři říkají, že má zdraví mladého muže.

Lidé, nemůžete uniknout svému osudu. Existuje a najde si vás, takže, jak řekla matka mého přítele: „Kdybych věděla, že můj život skončí takto, žila bych naplno a užívala bych si všeho, co mi bylo řečeno, že dělat nemám!“.

Nikdo z nás se odsud nedostane živý, takže prosím vás, přestaňte se k sobě chovat jako k někomu druhořadému. Jezte chutné jídlo. Procházejte se na slunci. Skákejte do moře. Podělte se o cennou pravdu, která je ve vašem srdci.

Chovejte se hloupě. Buďte dobří. Buďte divní. Na další už stejně nebude čas.“

Richard Gere