Západní kritici obvinili ruský kreslený seriál Máša a Medvěd studia Animakkord z „kremelské propagandy“ a z toho, že je nástrojem „měkké síly“ Ruska. Píše o tom The Times.

Noviny uvádějí slova profesora Anthonyho Gleese z Buckinghamské univerzity: „Máša má průbojnou, nepříjemnou povahu, přitom je rozhodná. Bere toho na sebe příliš mnoho. Bez přehánění se dá říci, že se chová ‘putinsky'."

Co se týče Medvěda, autor připomněl stanovisko Priita Chöbemägiho z Tallinské univerzity, který prohlásil, že tato postava má „změnit obraz Ruska ve vědomí dětí z negativního na pozitivní". Chöbemägi v tom vidí nebezpečí pro národní bezpečnost Estonska.

Litevským kritikům se nelíbila důstojnická čepice sovětského pohraničníka na Máše v sérii, kde vyhání zajíce z Medvědovy zahrádky. Došli k závěru, že Rusko tak předvádí „ochranu svých hranic".

K dnešnímu dni počet předplatitelů anglického kanálu kresleného seriálu převyšuje 4 miliony. Celkový počet shlédnutí Máši a Medvěda činí více než 40 miliard. V tiskové službě studia Animakkord prohlásili, že Máša a Medvěd je nezávislý projekt, který nebyl financován státem.

Zdroj: snews.com, thetimes.co.uk