Uživatelé sociálních sítí, včetně platforem TikTok a Facebook, šíří na internetu videa o tom, že sníh v americkém státě Texas, který stát zasáhl spolu s neobvykle chladným počasím, není skutečný. (Foto: Youtube)

Podle jejich názoru totiž za umělým sněžením stojí Vláda USA, píše americký zpravodajský web Business Insider.

V posledních dnech si videa, na nichž se jejich autoři snaží roztavit sníh hořící zápalkou, zapalovačem nebo fénem, získala nesmírnou popularitu.

@sarahmojo

Someone said do it with a blow dryer ##fyp ##snowwontmelt ##whatshappening ##texasblizzard ##centraltexas ##conspiracytheories ##helpmeunderstand

♬ original sound – Sarah Ward

Mnoho lidí totiž tvrdí, že sníh neroztaje a že někdy dokonce téměř hoří. Proto uživatelé sociálních sítí píší o „falešném sněhu“.

Nicméně, daný web však poznamenává, že když přiblížíme oheň ke sněhu, obvykle nezačne tát, ale z pevného stavu v podobě sněhu přejde přímo do plynného stavu, přičemž tím „obejde“ fázi tání.

Velké množství uživatelů TikToku rozhodlo obvinit amerického prezidenta Joea Bidena nebo miliardáře a zakladatele Microsoftu Billa Gatese z „poslání falešného sněhu“ do Texasu, který nedávno oznámil svůj záměr bojovat proti změnám klimatu.