I v těchto dnech a v našem věku technologických pokroků a představivosti se s každým dalším dnem objevují stovky nových vynálezů. (Foto: Youtube)

Jedním takovým příkladem by mohl být kutilský výtvor pro kanál Q Science. Ač ta konstrukce možná nemusí vypadat jako ta nejatraktivnější věc na světě, tak je určitě zajímavá. Ten divně vyhlížející bicykl k pohybu využívá zajímavého mechanismu, je to ale cosi, čeho se už dříve používalo.

Nový mechanismus

Ty mechanické konstrukce prosazované Theo Jansenem proslulým svými Mašinotvory, které představují série hýbajících se skulptur poháněných větrem, jsou zde nasazeny v jiné mechanické konstrukci jako kolo. Takové kolo, když se pohybuje, tak v podstatě kráčí. Zadní kolo nahradil takový kráčející mechanismus, přičemž to přední zůstává být standardním kolem.

Kutil, aby zhotovil toto hejblatové udělátko, pečlivě vykonstruoval, nařezal a svařil každý díl, který poslouží k náhradě zadního kola tohoto černého bicyklu. Ta spousta přemýšlení a úsilí vtěleného do vytvoření této součásti vedla k nesmírně legračnímu vzhledu! Jen málo lidí napadne, jak to opravdu vypadá, když se na tom projedete. Už předtím byla tato konstrukce zhotovena v několika provedeních kráčejících strojů, např. v kráčející židli a dokonce v koulícím se šestáku. Tento kutil chtěl předvést symbiózu bicyklu a kráčející robotické kreatury, což se mu perfektně povedlo.