Více než 30 let po explozi raketoplánu Challenger krátce po startu, při níž zahynulo všech sedm lidí na palubě, byla na dně Atlantického oceánu nalezena velká část raketoplánu Challenger, oznámilo ve čtvrtek Kennedyho vesmírné středisko NASA. (Foto: Twitter / HISTORY)

Část zůstává částečně pohřbena, ale měří nejméně 15 krát 15 metrů. Podle tvaru termálních dlaždic se NASA domnívá, že tento kus pochází z břicha raketoplánu.

Kus raketoplánu byl původně objeven v březnu, a to potápěči pracujícími na dokumentárním seriálu History Channel o bermudském trojúhelníku. Hledali vrak letadla z druhé světové války, ale byli překvapeni, když u floridského mysu Canaveral našli něco úplně jiného. Dokument bude mít premiéru v úterý 22. listopadu.

Produkční tým si všiml „moderní konstrukce a přítomnosti čtvercových dlaždic o velikosti 8 palců“ a upozornil NASA, uvedla agentura v tiskové zprávě. Po prostudování videa NASA ověřila, že pochází z Challengeru.

Navzdory obrovskému objemu dosud nezjištěného materiálu se jedná o první nalezenou novou část raketoplánu od roku 1996, kdy byly na břeh vyplaveny dvě části levého křídla.

Zdroj: zerohedge.com