KEŇA – Asi 95 školaček v západní Keni bylo hospitalizováno kvůli záhadné nemoci, což vedlo k uzavření postižené školy na dobu neurčitou. (Foto: X)

Úřady uvedly, že 95 studentek z dívčí střední školy svaté Terezie v Eregi, která se nachází 374 km severozápadně od Nairobi, bylo hospitalizováno v důsledku záhadné nemoci, která tuto instituci zachvátila.

Podle zpráv místních médií studentky údajně trpí nemocí, která jim ochromila nohy, takže většina z nich nemůže chodit.

Rozhodnutí o uzavření školy padlo po schůzce vedení školy s úředníky ministerstva školství.

V prohlášení školy se uvádí, že stovky postižených studentů se budou moci vrátit do školy, jakmile bude situace pečlivě vyhodnocena a budou zavedena nezbytná opatření.

Okresní úředník pro vzdělávání Bonface Okoth ve středu novinářům řekl, že 95 studentů bylo přijato do nemocnic k lékařskému ošetření.

Přesná povaha záhadného onemocnění zůstává nezveřejněna, ale zdravotničtí úředníci uvedli, že vzorky krve postižených studentů byly odeslány do laboratoří Keňského lékařského výzkumného institutu (KEMRI), aby se zjistila povaha a původ onemocnění a aby se vypracovaly příslušné léčebné protokoly.

Okres vyzval rodiče a opatrovníky postižených studentů, aby zůstali ostražití a pečlivě sledovali zdravotní stav svých dětí, protože zdravotníci pracují na zjištění příčin a stanovení opatření k omezení výskytu onemocnění.

Dále se uvádí, že nemocní s neznámou nemocí byli očkováni dávkou vakcíny COVID-19, která dorazila do země koncem června 2022.

Zdroj: aa.com.tr