Členové projektu SETI, který pátrá po mimozemských civilizacích, mohli narazit na převratný nález.

Teleskop zaznamenal 72 rychlých radiových záblesků. Jejich původ není znám, ale vědci nevylučují, že za nimi mohla stát vyspělá mimozemská civilizace.

Vědci z Institutu SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence neboli Hledání mimozemské inteligence) zkoumali 400 terabytů radiových dat z galaxie, která je vzdálená tři miliardy světelných let od Země. Mezi nimi počítač identifikoval neobvyklý vzorec.

Rychlé radiové záblesky — nesmírně rychlé rádiové impulsy trvající několik milisekund — byly poprvé objeveny v roce 2007 a pocházejí nejspíše ze vzdálených galaxií. Není však jasné, co je způsobuje.

„Zdroj těchto záblesků není znám," uvádějí v SETI.

„Existuje velké množství různých teorií. Někteří tvrdí, že se může jednat o stopy po technologiích, které vytvořily mimozemské inteligentní formy života," dodávají výzkumníci.

Loni vědci z Harvardovy univerzity přišli s hypotézou, že tyto impulzy mohou představovat únik z výkonných vysílačů, které postavily mimozemské civilizace, aby vyslaly své lodě na mezihvězdnou pouť.

Tyto lodě by využívaly drobné množství tlaku dopadajícího slunečního záření, aby se dosáhlo malého, ale neustálého zrychlování, které by umožnilo vesmírné lodi dosáhnout obrovské rychlosti.

Zdroj:  techcrunch.com